Arka w toku przygotowań: „Maksymalnie wykorzystać czas”

25 sty 2024 Udostępnij
laczynaspilka.pl
Fot. 400mm.pl

Stabilizacja – to słowo-klucz, które towarzyszy liderowi Fortuna 1. Ligi od początku zimowego okresu przygotowawczego. W Arce stawiają na sprawdzone karty z rundy jesiennej, ale w kadrze pojawili się nowi zawodnicy. Kolejny(i) mają na pokład zawitać.

Nowymi twarzami w ekipie Wojciecha Łobodzińskiego są wypożyczony z Zagłębia Lubin Gruzin Tornike Gaprindaszwili oraz przychodzący na takiej samej zasadzie Hubert Turski z Pogoni Szczecin. Ten drugi jest reprezentantem Polski do lat 20. Wcześniej występował w kadrach U-15, U-16, U-17 i U-18. Jesienią grał w rezerwach „Portowców” na poziomie trzeciej ligi (8 meczów i 5 bramek). Do tej pory zaliczył dziewięć gier w ekstraklasie. 

Gaprindaszwili, odkąd w sezonie 2022/23 trafił do „Miedziowych”, zdążył rozegrać 27 spotkań na poziomie ekstraklasy. Strzelił też dwa gole. Jego atutem jest uniwersalność na skrzydle – może występować zarówno z lewej, jak i z prawej strony pomocy. Trener Wojciech Łobodziński ma na obu tych piłkarzy konkretny plan. – Gaprindaszwili to zawodnik bardzo doświadczony, jest dynamiczny. Dysponuje dobrym dośrodkowaniem i uderzeniem. Przychodzi jako wzmocnienie, to pewne. Jeżeli chodzi o Turskiego to trzeba go odbudować. Fizycznie jest na niezłym poziomie. Liczę, że u nas pokaże ten swój niemały potencjał, o którym mówi cała Polska. To bardzo podobny profil napastnika do Karola Czubaka – mówi Łobodziński.

Znajome tereny

Dwaj nowi zawodnicy w kadrze żółto-niebieskich obecni w Arce już od początku przygotowań do rundy wiosennej to duży handicap dla trenera Łobodzińskiego, który przez pierwsze dwa tygodnie pracy dawkował swoim podopiecznym obciążenia, a ci musieli trenować w zimnie i w mrozie. Lepsze warunki czekają na nich w Turcji, gdzie 25 stycznia rozpoczną kolejny etap „szlifowania formy na rundę rewanżową”. – Chcemy ten okres wykorzystać maksymalnie, także podczas gier sparingowych. Dużym plusem będzie dobór przeciwników na miejscu, gdyż zmierzymy się z zespołami w najwyższych klas – podkreśla szkoleniowiec lidera Fortuna 1. Ligi.

Arka wybiera się w dobrze sobie znane miejsce. Obiekty przy hotelu Titanic Deluxe Lara służyły również Arce prowadzonej przez Leszka Ojrzyńskiego. Kompleks usytuowany jest pośrodku między lotniskiem w Antalyi, a centrum tego miasta. 

Podwójne wyróżnienie dla trenera

Przy kompletowaniu składu popularny „Łobo” bierze przede wszystkim pod uwagę piłkarzy, którzy podniosą rywalizację. W zgranym kolektywie, co widać było przez większość rundy jesiennej, potrzebuje on graczy gotowych od zaraz na podjęcie walki o pierwszą jedenastkę. Chce mieć także młodych zawodników, gdyż taka filozofia przyniosła Arce bardzo dużo punktów w klasyfikacji Pro Junior System. – Adrian Jurkiewicz wygląda bardzo dobrze. Już jesienią był kilka razy na ławce. Pojedzie na zgrupowanie, tak samo jak wracający po długiej kontuzji Jakub Staniszewski – zaznacza Łobodziński cytowany przez portal trojmiasto.pl. 

Arka otwiera klasyfikację generalną w Fortuna 1. Lidze z dorobkiem 34 punktów. Identyczną zdobyczą może pochwalić się GKS Tychy, który jednak rozegrał o jedno spotkanie mniej. Gdynianie wskoczyli na 1. pozycję dzięki serii siedmiu wygranych z rzędu. W końcówce rundy nieco zgaśli, czego efektem były dwa punkty w czterech meczach. W ostatnim pojedynku żółto-niebiescy bezbramkowo zremisowali z Górnikiem Łęczna. Drugi etap rozgrywek podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego rozpoczną od wyjazdu do Warszawy na Polonię. 

Bardzo dobra runda w wykonaniu Arki przełożyła się także na całokształt oceny pracy jej trenera. Wojciech Łobodziński został wybrany trenerem października oraz listopada w głosowaniu ekspertów, sponsorów oraz partnera telewizyjnego rozgrywek Fortuna 1. Ligi. To pochwała nie tyle skuteczności zespołu, ile poniekąd także stylu, jaki prezentowała Arka, która starała się grać piłką i w piłkę. 

 

Czytaj więcej na laczynaspilka.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.