Apetyt na drugie zwycięstwo

2 mar 2017 Udostępnij

W sobotę o 17:00 Miedź zagra w Grudziądzu z Olimpią. Czy w kadrze meczowej legniczan znajdą się pozyskani w ostatnich dniach Bartulović i Potouridis? – Nie wiadomo czy do tego czasu uda się załatwić wszystkie formalności związane z certyfikatami zawodników. Większe szanse na to są w przypadku Mladena – mówi Ryszard Tarasiewicz trener Miedzi.

Miedź ma już za sobą inaugurację rundy wiosennej – legniczanie pewnie pokonali MKS Kluczbork 2:0. Dla Olimpii starcie z Miedzią będzie pierwszą potyczką o punkty w tym roku. – Pierwszy mecz to zawsze niepewność i lepiej mieć go za sobą. My zagraliśmy dobre spotkanie z Kluczborkiem i do Grudziądza jedziemy zrealizować swoje założenia. Rzadko się zdarza, żebyśmy wracali bez punktów, jeśli drużyna realizuje na boisko to, co sobie założyliśmy. Jeśli chodzi o Olimpię, to w tej drużynie jest kilku piłkarzy doświadczonych i ogranych na boiskach Ekstraklasy – mówi trener Miedzi.

 

Czy do Grudziądza pojadą nowi zawodnicy Miedzi: Grek Potouridis i Chorwat Bartluović? Obecnie trwają formalności związane z rejestracją i ściągnięciem do Polski certyfikatów obu graczy. Jeśli uda się je zakończyć przed meczem, to większe szanse na miejsce w kadrze meczowej ma Chorwat, który trenuje z drużyną od wtorku. W Grudziądzu na pewno nie zobaczymy jeszcze skrzydłowego Marquitosa, który boryka się z kontuzja kolana. – Wygląda na to, że od przyszłego tygodnia będzie mógł wrócić do treningów. Natomiast cały czas trenuje z nami Jakub Vojtus, ale on potrzebuje jeszcze trochę czasu by wrócić do formy – tłumaczy Ryszard Tarasiewicz.

 

Olimpia zajmuje 11. miejsce w tabeli Nice 1 ligi. Podopieczni Jacka Paszulewicza dotychczas wygrali siedem spotkań, zremisowali trzy i przegrali osiem. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest Karol Angielski, który zdobył dotychczas 8 bramek. Grą zespołu w środku pola kieruje doświadczony Marcin Kaczmarek, a w zimowej przerwie do drużyny dołączył doskonale znany w Legnicy pomocnik Daniel Feruga. Na koniec okna transferowego klub z Grudziądza pozyskał dwóch Portugalczyków – napastnika Jose Furtado i pomocnika Wesslema Monteiro. W ostatnim sparingu Olimpia zremisowała 2:2 z 2-ligowym GKS Bełchatów.

 

Sędzią sobotniego meczu będzie Zbigniew Dobrynin z Łodzi. Ten arbiter w bieżącym sezonie prowadził m.in. mecz Miedzi z GKS Katowice, który zakończył się remisem 2:2. W bieżących rozgrywkach Dobrynin pokazuje średnio 3 żółte kartki na mecz.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.