Albert Rudé trenerem Wisły Kraków

29 gru 2023 Udostępnij
www.wislakrakow.com

37-letni szkoleniowiec Albert Rudé obejmie pierwszy zespół Wisły Kraków. Umowa zawarta została do 30 czerwca 2024 roku i zawiera opcję przedłużenia.

Albert Rudé urodził się 18 września 1987 roku w Gironie. Po zakończeniu kariery piłkarskiej w wieku 24 lat rozpoczął pracę nad własnym rozwojem, zdobywając dyplom nauk o sporcie, broniąc doktorat w zakresie Sport Science na Universitat Central de Catalunya. Kolejnym krokiem w karierze było powołanie własnej szkoły trenerów MBP, która prowadzi doradztwo w ponad 15 ligach i federacjach, kształcąc przy tym trenerów na całym świecie w oparciu o zaawansowane metody szkoleniowe. Albert jest też autorem książek i publikacji w zakresie procesu budowania nowoczesnych drużyn piłkarskich.

W grudniu 2015 roku został asystentem trenera Diego Martina Alonso w CF Pachuca, występującej w Lidze MX. W ciągu trzech lat drużyna zdobyła mistrzostwo, wygrała Ligę Mistrzów CONCACAF, a także brązowy medal Klubowego Pucharu Świata 2017. To nie był koniec przygody z najwyższą klasą rozgrywkową w Meksyku, bowiem kolejnym przystankiem w karierze okazały się Querétaro FC Youth i CF Monterrey.
Styczeń 2020 roku przyniósł nowe wyzwanie, jakim były przenosiny do Interu Miami CF i współpraca z Diego Martinezem Alonso oraz z Davidem Beckhamem w inauguracyjnym sezonie tego klubu w MLS. Kilkuletnia współpraca z Diego Martin Alonso, który prowadził reprezentację Urugwaju na ostatnich MŚ, a ostatnio sprawował funkcję szkoleniowca FC Sevilla, zaowocowała wieloma sukcesami i szerokim doświadczeniem, które były wartością dodaną w kolejnych etapach kariery.

W 2021 roku Albert Rudé objął stanowisko samodzielnego szkoleniowca LD Alajuelense z Kostaryki - jednej z największych tamtejszych drużyn. Zespół pod jego wodzą sezon zasadniczy zakończył na pierwszym miejscu z 83 punktami i z różnicą 35 bramek nad drugą drużyną w tabeli. Ostatni klub widniejący w jego piłkarskim CV to hiszpański CD Castellón, gdzie dotarł wraz ze swoimi podopiecznymi do play-offów, a klub ten znany jest w szczególności z wykorzystania danych i nowych technologii w procesie szkoleniowym.

Asystentem głównego trenera zostanie Mariusz Jop. Do sztabu szkoleniowego, w którym jako asystenci pozostają Kazimierz Kmiecik i Michał Siwierski dołączy również Eric Lira Fernandez.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.