Aktywni nie tylko na boisku

14 gru 2018 Udostępnij

Pierwszoligowcy nie ograniczali swoich działań wyłącznie do piłkarskich boisk. Postanowiliśmy prześledzić także ich aktywność z dala od zielonej murawy.

Lokalność to cecha, którą charakteryzują się kluby Fortuna 1 Ligi. Pierwszoligowcy chętnie angażowali się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Nie pozostali obojętni dla swojej lokalnej społeczności. Ponadto coraz więcej klubów organizowało spotkania w ramach klubów biznesu.  

 

Bruk-Bet Termalica

 

Po piłkarskiej jesieni, która przyniosła ekipie „Słoni” miejsce w środku tabeli i emocjach związanych z Pucharem Polski, nastąpił czas dobrych uczynków. Piłkarze Bruk-Bet Termaliki wzięli udział w Zimowym Darze Serca, czyli akcji charytatywnej na rzecz 2-letniej Alicji z Radgoszczy. Dziewczynka zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Piłkarze Bruk-Betu nie tylko rozdawali autografy, ale i rozgrywali mecze z młodymi uczestnikami imprezy.

 

Bytovia Bytów

 

W połowie października, Bytovia Bytów ogłosiła powstanie klubu biznesu. Tym samym „Czarne Wilki” dołączyły do licznego już grona pierwszoligowych klubów biznesu. – Od lat kiełkowała we mnie myśl, aby stworzyć Klub Biznesu funkcjonujący przy Bytovii. Teraz wprowadzamy to w życie i mam nadzieję, że coraz liczniejsze grono sponsorów będzie efektywnie ze sobą współpracować – zapowiadał Dariusz Kiedrowski, wiceprezes klubu.

 

Przedstawiciele Bytovii postanowili też pomóc niepełnosprawnej Karolinie Orlikowskiej, startując w specjalnie zorganizowanym Biegu Mikołajkowym.

 

Chojniczanka Chojnice

 

Jak co roku, Chojniczanka Chojnice odwiedzała okoliczne przedszkola. Kulminacją jest jednak Akcja Mikołajkowa, podczas której piłkarze grają z najmłodszymi w piłkę, opowiadają o byciu piłkarzem i rozdają upominki.

 

Nie jest to jednak jedyna aktywność klubu. Chojniczanka przygotowała specjalną akcję „Ubarw komuś święta!”, która trwa do 17 grudnia. Kibice Chojniczanki będą mieli możliwość zakupienia produktów z oferty klubowego sklepu i umieszczania w tym pojemniku przekazując je tym samym w ramach prezentu świątecznego dla osób potrzebujących z regionu. Następnie całość zebranych produktów trafi do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnicach i zostanie stamtąd rozdysponowane do rodzin i osób potrzebujących wsparcia. 

 

Chrobry Głogów

 

Chrobry po raz trzeci przeprowadził akcję „Trenera Osiedlowego”. Pod względem frekwencji była to jedna z najbardziej efektownych edycji, bo z udziałem około 200 dzieciaków. Projekt trwał od kwietnia do końca października. W sumie przez tych kilka miesięcy odbyło się ponad 700 zajęć z wykorzystaniem wielu konkurencji sportowych, nawet tak nietypowych, jak… rugby, frisbee czy ringo. Czwarta edycja projektu powróci na wiosnę 2019 roku.

 

Garbarnia Kraków

 

W ramach XVII Podgórskich Dni Otwartych Drzwi organizowanych przez Stowarzyszenie Podgórze, Kraków odbyło się zwiedzanie obiektów klubowych przy Rydlówce, zatytułowane „Nowa Garbarnia”. Uczestnicy mogli m.in. usłyszeć o planach rozwoju infrastruktury oraz zobaczyć zakamarki budynku klubowego.

 

GKS Jastrzębie

 

Pod koniec września beniaminek Fortuna 1 Ligi wyszedł z inicjatywą do wszystkich niepełnosprawnych kibiców, zakładając Klub Kibica Niepełnosprawnego. Celem Klubu jest przede wszystkim działanie na rzecz tych osób. Jedną z inicjatyw jest wspólne oglądanie meczów jastrzębskich drużyn: GKS-u Jastrzębie, JKH GKS Jastrzębie oraz Jastrzębskiego Węgla.

 

Ponadto na początku października swoją działalność zainaugurował Biznes Klub GKS Jastrzębie. Pierwsze śniadanie biznesowe cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a wśród zaproszonych gości, oprócz aktualnych sponsorów i partnerów GKS-u Jastrzębie, znaleźli się także inni przedsiębiorcy, nie współpracujący jeszcze z klubem.

 

GKS Katowice

 

Akademia Piłkarska „Młoda GieKSa” po raz kolejny postawiła na aktywność fizyczną. W Katowicach po raz IV zorganizowano „Piłkarski Cross przy Bukowej”. Cały zysk z biegu został przekazany na konto Fundacji „Sportowe Katowice” oraz na rozwój Akademii Piłkarskiej „Młoda GieKSa”.

 

Nie obyło się już bez tradycyjnej akcji w ramach „Szlachetnej Paczki”. W tym roku wielosekcyjna GieKsa pomogła przygotować paczkę dla Pani Ani, która samotnie wychowuje synów Sebastiana i Marcina.

 

GKS Tychy

 

Z dalekiej Brazylii otrzymali wiadomość przedstawiciele GKS-u Tychy. Pochodziła ona od 9-letniego João Gabriela, którego pasją jest piłka i zbieranie breloczków piłkarskich. – Byliśmy zaskoczeni wiadomością 9-letniego João. Nie codziennie otrzymujemy e-maile z Brazylii. Chłopiec może pochwalić się naprawdę bogatą kolekcją breloczków klubów piłkarskich z całego świata. Postanowiliśmy spełnić jego prośbę. Wysłaliśmy dwa breloczki na wskazany adres i po kilku dniach otrzymaliśmy odpowiedź – mówi Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy Tyski Sport S.A. Do Brazylii trafiły ostatecznie dwa breloczki tyskiego klubu.

 

ŁKS Łódź

 

Łodzianie włączyli się do akcji z okazji „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. Na stadionie przy Alei Unii odbyła się impreza głośnego czytania dzieciom pod hasłem „Czytasz – jesteś mistrzem! Czytanie jest OK!”. W rolę ambasadorów czytania wcielili się piłkarze i trener Łódzkiego Klubu Sportowego.

 

ŁKS był także aktywny w sferze biznesu. Łodzianie brali udział w Europejskim Forum Gospodarczym. – Obiecałem kibicom, że będę pokazywać ŁKS na różnych platformach – nie tylko tych stricte sportowych, ale i właśnie gospodarczych. Powiem więcej, jesteśmy wręcz skazani na udział w takich wydarzeniach – tak jak i w zeszłym roku, kiedy też byliśmy jednym ze współorganizatorów panelu sportowego i zainicjowaliśmy całą tematykę sportową na EFG. Jeśli tego typu inicjatywy, jak EFG, mają miejsce w Łodzi, to ŁKS-u po prostu nie może na nich zabraknąć – mówił Tomasz Salski, prezes Łódzkiego Klubu Sportowego.

 

Odra Opole

 

Ekipa z Oleskiej aktywnie włączyła się w październiku w akcję dla czworonogów. Pod hasłem „Rzeka darów dla schroniska”, zbierano najpotrzebniejsze materiały: karmy wysokiej jakości – zwłaszcza dla szczeniaków, starszych i chorych psów oraz smycze, kagańce i kojce, jak również żwirek dla kotów.

 

Odra Opole nie zapomniała też o potrzebujących, angażując się w „Szlachetną Paczkę”. 

 

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała

 

Już po raz dziewiąty Podbeskidzie Bielsko-Biała zorganizowało zbiórkę krwi. Dla wszystkich, którzy zdecydowali się wziąć udział w tej inicjatywie, klub przygotował bilety na mecz młodzieżowej reprezentacji Polski U-19. Zarejestrowało się 70 osób, z czego 58 oddało krew, dało to łącznie ponad 26 litrów bezcennego, ratującego życie płynu. Co szczególnie ważne – dziewięć osób oddało krew po raz pierwszy, a to znaczy, że rodzina honorowych dawców krwi znów się powiększyła o kibiców Górali.

 

Puszcza Niepołomice

 

Po raz pierwszy Puszcza Niepołomice zorganizowała „Świetlny Cup” dla zawodników z rocznika 2009 z terenów gminy. W samym turnieju Świetlny Cup wzięło udział przeszło stu młodych zawodników i zawodniczek z ośmiu drużyn. Trzy reprezentacje wystawiła Niepołomicka Szkoła Futbolu Puszcza, dwie Szkoła Futbolu Staniątki, a po jednej drużynie: Batory Wola Batorska, Naprzód Ochmanów i KS Dąb Zabierzów Bocheński.

 

Raków Częstochowa

 

Z początkiem października Raków poszukiwał pracownika na stanowisko „asystenta w dziale sportowym”. Ogłoszenie odbiegało jednak od tych standardowych. Przede wszystkim dlatego, że trzeba było przekonać włodarzy klubu z Częstochowy do zatrudnienia wymyślonego zawodnika, Marcela Pracowitego.

 

Klub razem z kibicami zaangażował się także w pomoc czworonogom. W tym roku udało się zebrać dla schroniska ponad 2 tony produktów.

 

Sandecja Nowy Sącz

 

Władze Sandecji Nowy Sącz jeszcze przed startem nowego sezonu zwróciły się do wszystkich sympatyków o pomoc w utworzeniu Muzeum Sandecji. – Przed kilkoma dniami odnalazły się bezcenne kroniki Klubu Sportowego Sandecja. Najstarsze z nich datowane są na lata 1932 – 1938 – tłumaczył powstanie inicjatywy Prezes Miejskiego Klubu Sportowego "Sandecja" S.A., Tomasz Michałowski. W ramach akcji udało się zebrać siedem kronik Klubu Sportowego „Sandecja" w Nowym Sączu, a także proporczyki, dyplomy i wiele pamiątkowych zdjęć.

 

PGE FKS Stal Mielec

 

Miejscy rajcy z Mielca, wraz z prezydentem miasta Jackiem Wiśniewskim, otrzymali od piłkarskiego Klubu FKS Stal Mielec bogaty pakiet informacji o Fortuna 1 Lidze i samym klubie z Mielca. – Zależy nam na transparentności naszych działań, szczególnie w stosunku do partnerów – przekonywali działacze Stali.

 

Do listu dołączone zostały cztery istotne raporty: bezpieczeństwa i organizacji meczów piłkarskich przygotowany przez PZPN, finansowy Pierwszej Ligi Piłkarskiej opracowany przez Agencję Deloitte Polska, analizę jakościowo-ilościową medialności Pierwszej Ligi Piłkarskiej Instytutu Monitoringu Mediów oraz zbiorczy oceniający poziom sportowy Pierwszej Ligi Piłkarskiej w ujęciu statystycznym Agencji InStat. To obszerne materiały pozwalające poznać Pierwszą Ligę Piłkarską, jej drużyny – w tym PGE FKS Stal Mielec – oraz ocenić poziom profesjonalizacji Klubów i samych rozgrywek.

 

Stomil Olsztyn

 

Piłkarze „Dumy Warmii” nie zapomnieli o najmłodszych kibicach. Z okazji Mikołajek połączone siły Stomilu Olsztyn i Akademii Sportu wraz z maskotką Stomilkiem odwiedziły małych pacjentów w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Aleksandra Folga i Julia Jaroszewska oraz Janusz Bucholc, Grzegorz Lech, Paweł Głowacki, Lukas Kuban, Michał Leszczyński i Stomilek pełnili w czwartek rolę posłańców św. Mikołaja. Dzieci otrzymały m.in. gadżety Stomilu Olsztyn.

 

Warta Poznań

 

Do meczu z Rakowem Częstochowa, Warta Poznań przystąpiła w specjalnych koszulkach, które następnie trafiły do licytacji na rzecz chorej córeczki kapitana biało-zielonych – Bartosza Kieliby. W najbardziej eksponowanym miejscu pojawił się logotyp Fundacji "Zdążyć z pomocą". Na tylnej części koszulek pojawiła się nazwa portalu zbiórek charytatywnych - siepomaga.pl.

 

Wigry Suwałki

 

W tym roku Wigry zaangażowały się w  IX edycję Suwalskiej Kampanii „BIAŁEJ WSTĄŻKI” skierowanej na przeciwdziałanie przemocy, w tym przemocy w rodzinie w mieście Suwałki i powiecie suwalskim.

 

Nie była to jedyna inicjatywa w którą zaangażował się klub. Piłkarze wraz z klubową maskotką odwiedzali żłobki i przedszkola.

 

Pierwszoligowcy włączając się w różnego rodzaju akcje lokalnej społeczności, udowodnili, że Pierwsza Liga Styl Życia to nie tylko hashtag, a kluby działają nie tylko walcząc na boisku o ligowe punkty. 

 

 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.