Adam Majewski nowym trenerem Stomilu

10 cze 2020 Udostępnij

Pochodzący z Płocka nowy trener Stomilu rozpoczynał swoją karierę piłkarską, a także trenerską, od płockiej Wisły. W zespole „Nafciarzy” grał w latach 1991-1995, 2004, 2007 oraz 2009-10. Łącznie w niebiesko-biało-niebieskiej koszulce zagrał w stu trzydziestu dziewięciu spotkaniach. Reprezentował barwy także takich klubów jak: Lech Poznań, Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski czy Legia Warszawa.

W latach 2012-2017, był asystentem trenera Marcina Kaczmarka w Wiśle Płock. W maju zeszłego roku Adam Majewski uzyskał licencję UEFA PRO dającą możliwość prowadzenia drużyn występujących na najwyższym szczeblu rozgrywek we wszystkich europejskich ligach.

 

Do Stomilu, razem z Adamem Majewskim, dołączy Karol Szweda, który zostanie asystentem pierwszego trenera, a także Dariusz Fabianowicz odpowiadający za przygotowanie fizyczne.

 

– Jego pomysł na prowadzenie zespołu i rozwój drużyny przekonał nas do obsadzenia jego w roli szkoleniowca Stomilu – powiedział dyrektor sportowy, Sylwester Czereszewski.

 

Adam Majewski pod koniec czerwca 2018 roku objął stery drugiego zespołu Wisły Płock. Drużyna zakończyła sezon 2018/19 na ósmym miejscu w tabeli. W tym samym sezonie „Nafciarze” zwyciężyli w Wojewódzkim Pucharze Polski (okręg Płock). W obecnej edycji rozgrywek, zakończonej przedwcześnie, Wisła II Płock uplasowała się na dziewiątej lokacie.

 

Umowa czterdziestosiedmioletniego trenera z „Dumą Warmii” obowiązuje do końca czerwca 2021 roku z możliwością przedłużenia.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.