8. kolejka. Zapowiedź

9 paź 2020 Udostępnij

W 8. kolejce dojdzie do bardzo ciekawego starcia Arki Gdynia z ŁKS Łódź. Pierwszych punktów w tym sezonie będą szukać zawodnicy Sandecji Nowy Sącz i GKS Jastrzębie.

Widzew Łódź - Sandecja Nowy Sącz - 9 października, godz. 17:40 (Polsat Sport News)

 

Meczem w Łodzi rozpoczniemy 8. kolejkę Fortuna 1 Ligi. Z Nowego Sącza przez cały tydzień docierały głosy o zmianie trenera, jednak ostatecznie na stanowisku został Piotr Mandrysz. Sandecja nie zdobyła w tym sezonie żadnego punktu i zadanie w piątek będzie miała bardzo trudne, bowiem Widzew również nie może pozwolić sobię na stratę punktów na własnym obiekcie z ostatnią drużyną ligi. W szczególności, że łodzianie przegrali tydzień temu 0:1 w Niepołomicach. Kurs na wygraną Widzewa w Fortunie wynosi 1.66.

 

Miedź Legnica - GKS Jastrzębie - 9 października, godz. 18:00 (IPLA) 

 

W Legnicy dojdzie do ciekawego spotkania ze względu na postać Jarosława Skrobacza, który przez wiele lat był trenerem GKS Jastrzębie, a teraz prowadzi Miedź. Drużyna z Legnicy w ostatnich tygodniach gra w kratkę, a z kolei GKS podobnie jak Sandecja nie zdobył w tym sezonie jeszcze żadnego punktu. GKS przed tygodniem pauzował z powodu odwołanego meczu w Łęcznej, więc zawodnicy tej drużyny mieli prawie dwa tygodnie, aby przygotować się do starcia z Miedzią. Czy da to efekt? Kurs na remis wynosi 3.82.

 

Arka Gdynia - ŁKS Łódź - 10 października, godz. 12:40 (Polsat Sport)

 

Sobota rozpocznie się w Gdyni od prawdziwego hitu.  W poprzednim sezonie łodzianie nie byli w stanie wygrać z Arką, we wszystkich trzech spotkaniach gole strzelały obie drużyny. Tym razem jednak łodzianie są nie do zatrzymania. Wygrali już 7 meczów z rzędu, strzelając 20 goli. Obie drużyny do tej pory straciły tylko po 4 bramki, także obie po 3 dopiero w drugich połowach. ŁKS to jedna z dwóch, obok Górnika Łęczna, niepokonana w Fortuna 1 Lidze drużyna. W Gdyni zapowiadają się więc bardzo duże emocje! Kurs na wygraną gospodarzy wynosi 2.72.

 

Stomil Olsztyn - Apklan Resovia - 10 października, godz. 17:00 (IPLA)

 

Resovia tydzień temu rozegrała dobre spotkanie w Łodzi z tamtejszym ŁKS, jednak do domu wróciła bez żadnego punktu. Stomil w ostatnich tygodniach zanotował dwie wygrane i remis, dzięki czemu oddalił się od dołu ligowej tabeli. Drużyna z Rzeszowa z pewnością będzie chciała w końcu zapunktować w Fortuna 1 Lidze, bo pierwsze, a zarazem ostatnie punkty zdobyła w 1. kolejce w meczu w Niepołomicach. Czy teraz uda im się również pokonać gospodarzy? Kurs na remis wynosi w Fortunie 3.36.

 

GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec - 10 października, godz. 18:00 (IPLA)

 

W poprzednim sezonie Zagłębie ani razu nie było w stanie wygrać z GKS-em Bełchatów, pomimo problemów, jakie szargały bełchatowianami. W sumie w historii pojedynków bezpośrednich między GKS-em, a Zagłębiem, ci drudzy nie wygrali jeszcze nigdy. Szykuje się nam naprawdę ciekawe spotkanie, bo bełchatowianie wygrali w tym sezonie tylko jedno spotkanie u siebie, natomiast sosnowiczanie jeszcze nie odnieśli zwycięstwa na wyjeździe. GKS do tej pory zdobył tylko trzy bramki, z czego tylko dwa po kontrataku. Warto także zwrócić uwagę na to, że Zagłębie 5 z 6 goli traciło po przerwie. Kurs na wygraną gospodarzy wynosi 3.20.

 

Korona Kielce - Odra Opole - 11 października, godz. 12:40 (Polsat Sport)

 

8. kolejkę zamkniemy meczem w Kielcach, gdzie emocji również nie powinno zabraknąć. Korona przed tygodniem wygrała w Tychach, a Odra w ostatnich tygodniach to jedna z rewelacji rozgrywek, która obecnie znajduje się na najniższym stopniu podium. Drużyna z Opola jest bardzo konkretna, bo swoje spotkania wygrywa różnią jednej bramki. W całym sezonie straciła 5 goli, ale aż 4 z nich strzelił ŁKS Łódź w starciu podczas 1. kolejki. Kibice Korony z kolei czekają już ponad miesiąc na wygraną na własnym stadionie. Kurs na wygraną Odry wynosi 3.50.

 

Mecze Chrobry Głogów - Bruk-Bet Termalica, Radomiak Radom - GKS Tychy oraz Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna zostały odwołane z powodu powołań do reprezentacji narodowych.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.