34. kolejka. Zapowiedź

24 lip 2020 Udostępnij

Ostatnia kolejka Fortuna 1 Ligi przed nami. W aż 7 spotkaniach drużyny walczą o grę w barażach bądź o utrzymanie w lidze. Bez żadnej presji będą grać tylko w Mielcu i Grodzisku Wielkopolskim.

Bruk-Bet Termalica - Odra Opole - 25 lipca, godz. 17:40 (Polsat Sport)

 

Przed 34. kolejką to właśnie Bruk-Bet zajmuje 6. miejsce, które daje możliwość gry w barażach. "Słoniki" mogły zapewnić sobie grę w barażach już tydzień temu, ale tylko zremisowały z GKS Jastrzębie. Bruk-Bet także i tym razem ma wszystko w swoich rękach i żeby utrzymać tę lokatę musi wygrać z Odrą. Gdyby podopieczni Mariusza Lewandowskiego zremisowali to wówczas muszą mieć nadzieję, że Chrobry nie wygra z Podbeskidziem. Kurs na wygranie Bruk-Betu wynosi 1.92.

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów - 25 lipca, godz. 17:40 (Polsat Sport) 

 

To właśnie drużyna z Głogowa jest najbliżej Bruk-Betu i traci tylko jeden punkt. Chrobry w ostatnich tygodniach prezentuje naprawdę wysoką formę i w starciu z Podbeskidziem nie musi stać na straconej pozycji. W szczególności iż nie wiadomo jak do spotkania podejdzie trener gospodarzy Krzysztof Brede i czy kolejny raz da grać piłkarzom, którzy w obecnym sezonie częściej siadali na ławce rezerwowych, czy będzie chciał przypieczętować wygranie ligi i do gry desygnuje najsilniejszy skład. Chrobry do gry w barażach bezwględnie potrzebuje swojej wygranej i musi liczyć na to, że Odra sprawi w Niecieczy niespodziankę i zdobędzie chociaż jeden punkt. Kurs na wygranie Chrobrego wynosi 3.70.

 

Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom - 25 lipca, godz. 17:40 (Polsat Sport)

 

Do strefy barażowej może awansować jeszcze Puszcza Niepołomice, która w czerwcu i lipcu prezentuje się zupełnie inaczej niż przez większość sezonu. Przerwa spowodowana pandemią z pewnością pomogła druzynie Tomasza Tułacza. Do Niepołomic przyjeżdża Radomiak, który jest już pewny gry w barażach, a dodatkowo sporo zawodnik pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Wygląda na to, że Puszcza może być faworytem tego spotkania, jednak do awansu do strefy barażowej potrzebuje swojej wygranej, przegranej Bruk-Betu oraz remisu bądź porażki Chrobrego. Kurs na wygranie Puszczy wynosi 1.80.

 

GKS Tychy - GKS Bełchatów - 25 lipca, godz. 17:40 (Polsat Sport Extra)

 

Matematyczne szanse na baraże mają także tyszanie. Tutaj jednak sytuacja jest bardzo skomplikowana. GKS musiałby wygrać mecz z drużyną z Bełchatowa, a Bruk-Bet i Chrobry przegrać. Dodatkowym warunkiem jest remis bądź przegrana Puszczy. Fortuna 1 Liga zadziwiała jednak nie raz, więc w Tychach mają nadzieję na ten cud. Czujni jednak muszą być gracze z Bełchatowa, którzy wciąż walczą o utrzymanie i przy niekorzystnych wynikach mogą znaleźć się w strefie spadkowej. Kurs na remis wynosi 3.55.

 

Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz - 25 lipca, godz. 17:40 (Polsat Sport Premium 2)

 

W najgorszym położeniu są piłkarze Olimpii Grudziądz, którzy obecnie znajdują się w strefie spadkowej i do utrzymania bezwględnie potrzebują wygranej. W przypadku porażki bądź remisu na pewno spadną z Fortuna 1 Ligi. Ich rywalem będzie Sandecja, która po wygraniu na własnym stadionie ze Stalą Mielec i Podbeskidziem Bielsko-Biała jest już pewna, że w przyszłym sezonie będzie występować na zapleczu polskiej piłki. Kibice z pewnością zastanawiają się, jak do tego spotkania podejdą gracze Sandecji, którzy teraz walczą już tylko o wyższe miejsce w środkowej części tabeli. Kurs na wygraną Olimpii wynosi 1.76.

 

Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec - 25 lipca, godz. 17:40 (IPLA.TV) 

 

Wigry Suwałki z Fortuna 1 Ligą pożegnały się już kilkadziesiąt dni temu, jednak od tamtego czasu Wigry udowodniły, że mogą wygrywać na własnym stadionie, gdzie pokonały np. GKS Jastrzębie, czy Sandecję Nowy Sącz. Teraz ich rywalem będzie Zagłębie Sosnowiec, które również zaangażowane jest w walkę o utrzymanie. Aby być pewnym bytu Zagłębie musi wygrać, a jeżeli się stanie inaczej to klub z Sosnowca będzie musiał nerwowo analizować wyniki innych drużyn. Kurs na wygranie Wigier wynosi 5.00.

 

Miedź Legnica - GKS Jastrzębie - 25 lipca, godz. 17:40 (IPLA.TV) 

 

W walce o utrzymanie wciąż są gracze GKS Jastrzębie, którzy zagrają z Miedzią pewną gry w barażach. Miedź jest w podobnej sytuacji co Radomiak, czyli w ostatnim meczu fazy zasadniczej może pozwolić sobie na eksperymenty. Z pewnością jednak w Legnicy będą chcieli polepszyć swoje nastawienie i zrobią wszystko, aby wygrać. Może się to źle skończyć dla GKS, dla którego każdy punkt może okazać się na wagę utrzymania. Kurs na remis wynosi 3.65.

 

Warta Poznań - Stomil Olsztyn - 25 lipca, godz. 17:40 (IPLA.TV)

 

W Grodzisku Wielkopolskim zapowiada się bardzo spokojny mecz. Warta jest już pewna gry w barażach, a Stomil pewny utrzymania. Warcie z pewnością będzie przyświecać cel dobrego przygotowania się do wtorkowego meczu barażowego i utrzymania 3 miejsca, które dają lepszą pozycję wyjściową w barażach. Stomil będzie chciał z kolei przełamać niemoc wyjazdową, ponieważ w tym sezonie drużyna z Olsztyna w delegacjach tylko 3 razy wygrała i 3 razy zremisowała, a aż dziesięciokrotnie schodziła z boiska pokonana. Kurs na remis wynosi 3.66.

 

PGE Stal Mielec - Chojniczanka Chojnice - 25 lipca, godz. 17:40 (Polsat Sport Premium 1) 

 

W podobnych nastrojach odbędzie się mecz w Mielcu. Stal jest pewna awansu, a Chojniczanka nie ma już szans na utrzymanie. Z pewnością dodatkowym smaczkiem w tym spotkaniu będzie powrót Zbigniewa Smółki do Mielca. 48-letni szkoleniowiec wraz z Stalą walczył o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, ale wówczas to zadanie mu się nie udało. Teraz do Mielca powróci w roli szkoleniowca przeciwnej drużyny. Kurs na wygraną Stali wynosi 1.37.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.