2000 dzieci zrobiło niespodziankę piłkarzom Miedzi!

23 maj 2018 Udostępnij

Takiej akcji w Polsce jeszcze nie było! Podczas środowego treningu Miedzi Legnica, która stoi przed ogromną szansą historycznego awansu do Ekstraklasy, na trybunach stadionu im. Orła Białego zasiadło ponad 2000 dzieci z legnickich przedszkoli. Najmłodsi fani gorącym dopingiem okazali wsparcie trenującym zawodnikom, dla których była to ogromna niespodzianka.

Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce podczas środowego treningu Miedzi Legnica. Zawodników z całych sił wspierało dopingiem ponad 2000 dzieci z legnickich przedszkoli. Całą akcję zorganizował Krzysztof Piotrowski, który od kilku lat uczy najmłodszych kibiców kulturalnego kibicowania na Sektorze Rodzinnym legnickiego stadionu – Widzimy dziś pierwsze efekty tych działań. Ponad 2000 przedszkolaków uczestniczy dziś w treningu Miedzi i z całych sił dopinguje piłkarzy. Jestem bardzo dumny, że udało nam się zorganizować taką akcję. Jeszcze nie słyszałem, żeby ktokolwiek w Polsce mógł pochwalić się organizacją podobnego przedsięwzięcia – powiedział Krzysztof Piotrowski.

 

Dla dzieci, które odwiedziły legnicki stadion, była to ogromna przygoda. Większość przedszkolaków wiedziała, że piłkarze w niedzielę grają o awans, a jeśli to taka ważna okazja, to zasługują na gorący doping. – Będziemy dziś oglądać trening i dopingować drużynę. Piłkarzy trzeba dopingować głośno, żeby dobrze grali i strzelali gole. Życzymy im awansu do Ekstraklasy – mówili najmłodsi kibice Miedzi.

 

Zawodnicy po wyjściu na murawę stadionu byli zaskoczeni. Jeszcze przed rozpoczęciem treningu zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z przedszkolakami, po czym przeszli do normalnych zajęć. W czasie treningu z trybun niósł się głośny doping. Dzieci nie oszczędzały gardeł krzycząc „Miedzianka, Miedzianka”!

 

- Znakomita akcja, która dla nas była wielkim zaskoczeniem. Dziękujemy serdecznie wszystkim dzieciom i ich opiekunom, którzy dziś okazali nam tak wielkie wsparcie podczas treningu. Jesteśmy dumni, że możemy liczyć na naszych najmłodszych kibiców – powiedział po treningu trener Dominik Nowak.

 

Po zajęciach dzieci miały okazję do pamiątkowych zdjęć oraz zebrania autografów od piłkarzy na specjalnie w tym celu przygotowanych plakatach. Większość z nich zapowiedziała także obecność na niedzielnym spotkaniu z Chojniczanką Chojnice (godz. 12.45). Czy będzie to historyczny mecz dla Miedzi? Okaże się po jego zakończeniu. Pewne jest natomiast, że piłkarzy Miedzi wspierać w tym dniu będzie 12 zawodnik czyli legniccy kibice!

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.