20 000 osób zobaczyło GKS Tychy FIFA CUP

13 gru 2017 Udostępnij

Niesamowite emocje, zwroty akcji, piękne bramki i najlepsi piłkarze na świecie. Takiego turnieju na Stadionie Miejskim Tychy jeszcze nie było. W sobotę odbył się pierwszy w historii GKS Tychy FIFA CUP. W Wirtualnych Derbach Śląska wzięło udział osiem zespołów.

- To było prawdziwe święto e-sportu. Jesteśmy dumni, że udało nam się  zorganizować turniej na taką skalę. Stworzyliśmy projekt, który nie tylko integruje kluby z województwa śląskiego, ale jest doskonałą okazją do promocji prawdziwej piłki wśród fanów gamingu. W lutym, jako drugi klub w Polsce zakontraktowaliśmy e-zawodnika, dlatego kolejnym  naturalnym krokiem było dla nas przeprowadzenie takiego turnieju. Otrzymaliśmy bardzo dużo pozytywnych sygnałów, że turniej pod względem organizacyjnym stał na najwyższym poziomie - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

 

W turnieju wzięły udział Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Ruch Chorzów, Raków Częstochowa, Zagłębie Sosnowiec, Rozwój Katowice, Śląski Związek Piłki Nożnej i gospodarz- GKS Tychy. Sporo emocji dostarczyły już spotkania w fazie grupowej. O awans do najlepszej czwórki do ostatniego spotkania walczyło kilka zespołów. Ostatecznie do półfinałów awansowały Ruch i Zagłębie oraz GKS Tychy i Rozwój.

   
- Miałem już okazję występować na wielu turniejach, ale w takim wydarzeniu brałem udział po raz pierwszy. Wszystko zostało zorganizowane bardzo profesjonalnie. Steram, dźwięk, umiejscowienie sceny- po prostu klasa światowa- dodaje Patryk "Paniol" Pańka, e-zawodnik GKS Tychy.

 

Każdy zespół do turnieju nominował dwóch reprezentantów. W barwach GKS Tychy wystąpił Patryk Pańka i wyłoniony w eliminacjach kibic  "Trójkolorowych". Partnerem "Paniola" był Marcin Szumilas- brat piłkarza GKS Tychy, Wojciecha Szumilasa.


- Przed turniejem rozegraliśmy kilka spotkań oraz ustaliliśmy taktykę. Dużo dyskutowaliśmy nad wyborem drużyny, ale ostatecznie wybraliśmy Real Madryt. To była przede wszystkim świetna zabawa i bardzo cenne doświadczenie. Bardzo dobrze grało mi się z "Paniolem". Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli jeszcze okazję ze sobą zagrać - zaznacza Marcin Szumilas, zawodnik GKS Tychy.

   
Duet "Paniol i "Szumi" w półfinale po dramatycznym spotkaniu przegrali z Ruchem Chorzów, z kolei w drugiej parze Rozwój Katowice sensacyjnie pokonał Zagłębie Sosnowiec 4-2. W meczu o trzecie miejsce tyszanie po dogrywce ulegli Zagłębiu 3-2.

 

Wielki finał GKS Tychy FIFA CUP został rozegrany w formule  „BO3” – Best of 3, do dwóch wygranych meczów. "Niebiescy" zaczęli do skromnego zwycięstwa 1-0, ale w drugim spotkaniu lepszy był Rozwój. W decydującym pojedynku obowiązywała zasada złotego gola. "Niebiescy" szybko zdobyli bramkę i mogli świętować zwycięstwo w Wirtualnych Derbach Śląska.


   
- Zwycięstwo z Piastem i wyjście z grupy dodało nam skrzydeł. Uwierzyliśmy wtedy, że możemy wygrać. W finale było bardzo ciężko, chłopaki z Rozwoju grali bardzo dobrze, ale udało nam się wygrać. Taki był nasz cel- mówili po meczu zawodnicy "Niebieskich" Marcin „MRN” Sczes i Mateusz Zbieg.

 

Wszystkie spotkania GKS Tychy FIFA CUP były transmitowane na platformie YouTube. W sumie turniej zobaczyło prawie 20 000 osób! Wszyscy widzowie przed telewizorami spędzili prawie 300 000 minut. Ponad 2 % stanowili odbiorcy w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Irlandii.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.