16. kolejka. Podsumowanie

6 lis 2021 Udostępnij

W 16. kolejce nie brakowało niespodzianek! Swoje spotkania z niżej notowanymi zespołami przegrały Korona Kielce i Sandecja Nowy Sącz.

Odra Opole - ŁKS Łódź 3:0 (2:0)

 

Starcie sąsiadów w tabeli rozpoczęło się korzystniej dla opolskiej Odry. W 9' akcja Mikinić-Trojak-Marzec przynosi gola otwierającego wynik. Tuż przez przerwą gospodarze zdobyli drugą bramkę, a konkretniej Maciej Wróbel wykorzystał błąd bramkarza. Po przerwie ponownie Maciej Wróbel wpadł w pole karne i oddał celny strzał z okolicy piątego metra, notując swoje drugie trafienie w tym meczu. Ostatecznie komplet punktów trafił do opolan.

 

Puszcza Niepołomice - Skra Częstochowa 1:2 (1:0)

 

Z nieba do piekła... tak to spotkanie może podsumować niepołomicka Puszcza. To ona bowiem w 29' wyszła na prowadzenie po golu Erika Cikosa. W drugiej odsłonie jednak to częstochowianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw rzut karny pewnie wykorzystał Mikołaj Kwietniewski, a trzy minuty później trafienie zdobył Adam Mesjasz. Więcej goli nie padło i to zawodnicy Skry Częstochowa dopisują sobie trzy oczka. 

 

Arka Gdynia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)

 

To jeden z hitów kolejki, bo zarówno Arka Gdynia jak i Podbeskidzie Bielsko-Biała zaczynały zgłaszać akces do walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszej połowie starcie jednak rozczarowało - przede wszystkim niewielka liczba strzałów i brak bramek. Lepiej prezentował się zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała, ale już w drugiej odsłonie impuls dostała Arka Gdynia i to ona stwarzała groźniejsze sytuacje. W 83' kapitalny strzał oddał Hubert Adamczyk, zapewniając gdynianom trzy punkty.  

 

GKS Katowice - Korona Kielce 1:0 (1:0)

 

Ależ to były emocje, bo wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie! W 23' starcia sędzia odgwizdał rzut karny dla Korony Kielce, jednak po analizie VAR został on anulowany. Po kilku minutach  do piłki dopadł Filip Szymczak i uderzył "pod ladę", zapewniając katowiczanom prowadzenie, którego już nie oddali do końca starcia. 

 

Chrobry Głogów - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0) 

 

Faworytem starcia była piąta przed tym meczem Sandecja Nowy Sącz, która jechała do Głogowa na mecz z trzynastym Chrobrym. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy żadnych bramek i tylko jeden celny strzał - Mikołaja Lebedyńskiego. Druga odsłona przyniosła jedną bramkę - swoje debiutanckie trafienie zdobył Michał Rzuchowski, które warte było trzech punktów!

 

Widzew Łódź - Miedź Legnica 1:1 (1:1)

 

Starcie wicelidera z liderem zapowiadało się pasonująco i nie zawiedliśmy się! Wynik w 23' otworzyli goście, a konkretniej Patryk Makuch. Podrażniony Widzew odpowiedział w 43' bramką Daniela Tanżyny. Choć mecz stał na fantastycznym poziomie, a strzałów nie brakowało, samo starcie kończy się remisem. 

 

GKS Tychy - GKS Jastrzębie 4:1 (2:0)

 

GKS Tychy od początku starcia aktywnie atakował bramkę gości. Po precyzyjnym trafieniu Jakuba Piątka z 10' tyszanie objęli prowadzenie i nie zamierzali na tym poprzestać. W 36' na listę strzelców po raz drugi w tym sezonie wpisał się Bartosz Biel. Po przerwie ponownie przypomnieli o swojej świetnej dyspozycji gracze tyskiego klubu, a konkretniej Dominik Połap, zdobywając trzecią bramkę. Jastrzębianie w 67' strzelili gola kontaktowego, a w samej końcówce Sebastian Steblecki podwyższył prowadzenie tyszan. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i punkty zostają w Tychach. 

 

Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:1)

 

Stomil Olsztyn otworzył to spotkanie z wysokiego C, bo już w pierwszym kwadransie dwukrotnie gospodarze pokonywali bramkarza Zagłębia Sosnowiec - najpierw Patryk Mikita a trzy minuty później Jonatan Straus. Goście zdobyli kontaktową bramkę tuż przed przerwą, gdy Szymon Pawłowski dopadł do piłki i ulokował ją w siatce. Stomil skutecznie odpowiedział w 53', wtedy to Łukasz Moneta wpisał się na listę strzelców. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1. 

 

Apklan Resovia Rzeszów - Górnik Polkowice 0:0 (0:0) 

 

W ostatnim meczu 16. kolejki Apklan Resovia Rzeszów podejmowała u siebie Górnik Polkowice. Choć w pierwszej połowie bliżsi zdobycia bramki byli gospodarze, do przerwy wynik na tablicy wyników nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie oba zespoły kreowały akcje strzeleckie, jednak mecz kończy się bezbramkowym remisem. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.