11. kolejka. Zapowiedź

6 lis 2020 Udostępnij

Wszystko wskazuje na to, że 11. kolejka Fortuna 1 Ligi zostanie rozegrana w całości. Najciekawiej zapowiada się mecz Bruk-Bet Termaliki z Górnikiem Łęczna.

Miedź Legnica - Widzew Łódź - 6 listopada, godz. 17:40 (Polsat Sport)

Zmagania 11. kolejki Fortuna 1 Ligi zaczniemy meczem w Legnicy. Obie drużyny ostatnie swoje mecze rozegrała w... Łęcznej. 25 października Miedź przegrała 0:1 z tamtejszym Górnikiem, a tydzień wcześniej Widzew Łódź bezbramkowo zremisował. Przed piątkowym meczem w lepszej sytuacji wydaje się, że są gospodarze, którzy mogli ciągle trenować. Zawodnicy z Łodzi tak naprawdę dopiero w tym tygodniu mogli rozpoczać przygotowania do tego spotkania. Kurs na wygraną gospodarzy wynosi w Fortunie 2.50.

Stomil Olsztyn - Radomiak Radom - 6 listopada, godz. 17:40 (IPLA)

Z problemami zdrowotnymi w ostatnim czasie zmagali się także zawodnicy Stomilu Olsztyn. W rytmie meczowym są z kolei piłkarze Radomiaka, którzy w ostatnich tygodniach zagrali Puchar Polski z Pogonią Siedlce, GKS Tychy, Puszczą Niepołomice i Odrą Opole. Dla drużyny z Radomia obecny sezon nie jest tak dobry jak poprzedni, ale podopieczni Dariusza Banasika znajdują się blisko strefy barażowej. Stomil z kolei nie przegrał żadnego z ostatnich pięciu spotkań i zrobi wszystko, aby taką serię podtrzymać w piątek. Kurs na wygraną Stomilu wynosi 3.70.

Bruk-Bet Termalica - Górnik Łęczna - 7 listopada, godz. 12:40 (Polsat Sport)

Sobotę rozpoczniemy od prawdziwego hitu kolejki. Termalica rozegrała do tej pory 9 spotkań i jest obecnym liderem Fortuna 1 Ligi. We wszystkich tych spotkaniach straciła tylko 3 bramki, jednak wszystkie na własnym stadionie. Górnik natomiast stracił do tej pory zaledwie 2 gole – w tym tylko jeden na wyjeździe, jednak rozegrał mecz mniej, w porównaniu do ich rywali. Do tego „Zielono-czarni” pozostają jak na razie niepokonani. Warto zwrócić uwagę na to, że pięć ostatnich spotkań Górnika nie obfitowało w bramki – tych w meczach padało mniej, niż 2.5. Do tego ostatnie trzy spotkania Górnika zakończyły się czystym kontem ekipy z Łecznej. Kurs na remis wynosi 3.80.

Odra Opole - GKS Jastrzębie - 7 listopada, godz. 12:40 (IPLA)

Wydaje się, że zdecydowanym faworytem tego spotkania jest Odra. Osiem meczów bez porażki to obecna seria zespołu z Opola. GKS znajduje się na drugim biegunie ligowej tabeli, z zaledwie jednym punktem na swoim koncie. Średnio aż dwie bramki na spotkanie tracą zawodnicy GKS-u Jastrzębie, jednak Odra nie jest zbyt bramkostrzelną ekipą. Póki co u siebie opolanie trafiali zaledwie cztery razy w sześciu spotkaniach. Do tego w aż siedmiu z dziewięciu wszystkich meczów Odry padło więcej, niż 2.5 gola i był to tylko jeden, pierwszy mecz w Opolu w tym sezonie. Co jednak ciekawe, jastrzębianie wszystkie swoje bramki zdobyli na wyjeździe. Gdyby przyjrzeć się wyjazdowym statystykom zespołu, to strzelali oni bramki w 4 z 6 spotkań poza własnym boiskiem. Defensywa Odry jest jednak jedną z najszczelniejszych w lidze, więc trudno wyobrazić sobie, aby ekipa z Jastrzębia miała ją sforsować. Kurs na wygraną gospodarzy to 1.87.

ŁKS Łódź - Chrobry Głogów - 7 listopada, godz. 12:40 (IPLA)

Do rywalizacji powróci także druga druzyna z Łodzi - ŁKS. Gracze Wojciecha Stawowego na własnym stadionie zagrają z Chrobrym Głogów, który w środku tygodnia przegrał na własnym stadionie z Bruk-Bet Termaliką. Łodzianie natomiast tydzień temu pokonali Unię Janikowo i zameldowali się w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Patrząc wyłącznie na tabelę to ŁKS jest zdecydowanym faworytem, ale Chrobry już nie raz udowodnił, że potrafi zabrać punkty najlepszym. Kurs na wygraną gospodarzy wynosi 1.43.

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce - 7 listopada, godz. 17:00 (IPLA)

Obie drużyny w tym tygodniu rozgrywały już spotkanie. Zagłębie nadrabiało ligowe zaległości i przegrao 0:2 z Apklan Resovią, a Korona Kielce grała w Pucharze Polski z Arką Gdynia i również przegrała 0:2. Zarówno gospodarze, jak i goście zmagali się z dość dużą liczbą zachorowań z powodu koronawirusa w swoich drużynach. Przed trenerami bardzo dużo pracy, aby ich piłkarze prezentowali się tak, jakby tego oczekiwali. Kto w sobotę zasmakuje zwycięstwa? Kurs na remis wynosi 3.27.

GKS Bełchatów - Apklan Resovia - 7 listopada, godz. 17:00 (IPLA)

Resovia w środę wygrała w Sosnowcu i była to dopiero druga wygrana w tym sezonie dla beniaminka, który oddalił się od ostatniego miejsca w ligowej tabeli. Ostatni raz obie ekipy mierzyły się jeszcze w drugiej lidze – wówczas bełchatowianie wygrali u siebie, a w Rzeszowie padł bezbramkowy remis.W ostatnich trzech meczach GKS zapracował sobie na 5 punktów, nie stracił ani jednej bramki. Jednak we wszystkich tych trzech meczach GKS-u padł tylko jeden gol. Resovia natomiast była w stanie strzelić bramkę w trzech z ostatnich pięciu spotkań. Kurs na wygraną GKS to 2.46.

GKS Tychy – MKS Puszcza Niepołomice - 8 listopada, godz. 12:40 (Polsat Sport)

Tyszanie imponują formą, przede wszystkim na własnym boisku. Choć zdarzyło im się przegrać jeden domowy mecz, stracili oni tylko 3 gole, a w połowie spotkań zachowali czyste konto. Puszcza natomiast jak na razie nie wygrała żadnego wyjazdowego meczu. W trzech spotkaniach na wyjeździe straciła aż 6 goli. Szczególnie bolesne są dla Puszczy pierwsze połowy – zespół, licząc tylko wyjazdy, nie strzelił przed przerwą jeszcze ani jednej bramki, natomiast traci średnio po jednej bramce w każdej pierwszej części gry. Kurs na to, że trzy punkty zgarną goście wynosi 2.90.

Sandecja Nowy Sącz – Arka Gdynia - 8 listopada, godz. 16:00 (IPLA)

Całą kolejkę zamknie spotkanie w Nowym Sączu. Arka nie wygrała na wyjeździe już od trzech kolejnych spotkań, w których strzeliła zaledwie jedną bramkę. Mecz przeciwko Sandecji to więc doskonała okazja na „odkucie” się. Sandecja na własnym boisku zdobyła w tym sezonie tylko jeden punkt. Jednak u siebie Sandecja nie strzeliła jeszcze żadnego gola w pierwszej połowie. Arka powinna być w stanie to wykorzystać – zespół z Gdyni stracił póki co tylko jednego gola w pierwszej połowie, natomiast 46% wszystkich goli zdobył jeszcze przed przerwą. Kurs na wygraną Arki to 1.72.