10 lat Kamila Jadacha w GKS Jastrzębie

5 sie 2019 Udostępnij

Dokładnie 10 lat temu, 5 sierpnia 2009 roku, Kamil Jadach zadebiutował w barwach GKS-u Jastrzębie.

Miało to miejsce podczas wyjazdowego meczu 2 ligi grupy wschodniej sezonu 2009/2010 przeciwko Przebojowi Wolbrom. Trenerem GKS-u Jastrzębie był wówczas Jerzy Wyrobek, który zmarł w 2013 roku. Kamil wyszedł w podstawowej jedenastce i został zmieniony w przerwie spotkania przez Bartosza Hajczuka. Ostatecznie GKS przegrał to spotkanie 3:1.

 

Pierwszą bramkę zdobył w swoim szóstym występie, w meczu Pucharu Polski przeciwko Widzewowi Łódź. Był to gol na 2:4 w 77. minucie spotkania, które zakończyło się zwycięstwem Widzewa 4:3. Swój pierwszy sezon w GKS-ie zakończył z dorobkiem 20 występów (524 minuty) i jedną strzeloną bramką. Problemy finansowo-organizacyjne sprawiły, że w sezonie 2010/2011 GKS Jastrzębie występował w lidze okręgowej, bezproblemowo uzyskując awans do 4 ligi. „Carlos” wystąpił w 27 meczach zdobywając pięć bramek. Kolejne trzy sezony GKS występował w 4 lidze, a Kamil zdobył w tym okresie w sumie 31 goli. Sezony 2014/15 - 2016/17 to występy na szczeblu 3 ligi. W pierwszym z nich Kamil osiągnął swój najlepszy indywidualny wynik, zdobywając w 38 meczach 13 goli, czyli tyle, ile w sumie w dwóch kolejnych sezonach.

 

Sezon 17/18 to druga liga, zakończona (nie)spodziewanym awansem na zaplecze ekstraklasy. Najlepszym strzelcem zespołu był Daniel Szczepan z trzynastoma trafieniami, a za jego plecami znalazł się „Carlos”, który pokonał bramkarza rywali dziesięciokrotnie. Co ważne, wszystkie te trafienia dawały GKS-owi Jastrzębie punkty (siedem zwycięstw i jeden remis). W sezonie 18/19 Kamil wpisał się na listę strzelców raz. Było to 2 marca 2019 roku w meczu przeciwko Odrze Opole.

 

Wyjazdowym meczem z Puszczą Niepołomice (27 lipca), Kamil rozpoczął swój jedenasty sezon w barwach GKS-u Jastrzębie, grając z naszym klubem na pięciu poziomach rozgrywkowych, od ligi okręgowej zaczynając, a na zapleczu ekstraklasy kończąc. Aktualnie licznik zatrzymał się na 304 oficjalnych meczach i 74 zdobytych golach, ale to z pewnością nie jest ostatnie słowo kapitana GKS Jastrzębie.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.