1/32 PP: Miedź, Stomil i Sandecja grają dalej

24 wrz 2019 Udostępnij

Pierwszoligowcy z Legnicy i Olsztyna potrzebowali aż rzutów karnych do tego, aby awansować do kolejnej fazy Pucharu Polski. Z wygranej cieszą się także w Sandecji Nowy Sącz. Powodów do radości we wtorek nie mieli w Głogowie oraz Suwałkach.

Zagłębie Lubin II - Miedź Legnica 2:2 (karne: 1:3)

Nie tak ten mecz wyobrażali sobie z pewnością kibice pierwszoligowca. Miedź od 9. minuty przegrywała już 0:2! Gospodarze w drugiej połowie grali po czerwonej kartce grali w osłabieniu, co wykorzystali podopieczni Dominika Nowaka, którzy do wyrównania doprowadzili w ostatnich sekundach. W dogrywce żadna z drużyn nie zdobyła gola, a w rzutach karnych lepsi okazali się gracze Miedzi.

Legia Warszawa II - Wigry Suwałki 2:0

Problemy z rezerwami ekstraklasowego klubu miały także Wigry Suwałki, które przegrały w Warszawie 0:2. Trener Adam Fedoruk podczas wtorkowego spotkania dał jednak możliwość gry wielu młodym zawodnikom, którzy w tym sezonie nie występowali regularnie w Fortuna 1 Lidze.

Chrobry Głogów - Lech Poznań 0:2

Chrobry przez długi czas grał jak równy z równym z Lechem Poznań, ale gospodarzom zabrakło jakości przede wszystkim w poczynaniach ofensywnych. Z kolei Lech udowodnił swoją wartość pod koniec spotkania, kiedy to na placu gry zameldował się Joao Amaral, który rozruszał grę gości.

Ruch Chorzów - Stomil Olsztyn 3:3 (karne 3:4)

Emocji nie zabrakło w Chorzowie. Stomil Olsztyn dwukrotnie wychodził na prowadzenie, ale gospodarze byli w stanie doprowadzić do wyrównania, a w dogrywce to oni prowadzili! Goście jednak się nie poddali i gola wyrównującego w 119. minucie zdobył Jakub Mosakowski. W rzutach karnych lepsi okazali się gracze Stomilu Olsztyn, którzy grają dalej.

KSZO Ostrowiec - Sandecja Nowy Sącz 1:3

Problemów z awansem do kolejnej fazy nie mieli gracze Tomasza Kafarskiego. Co prawda, KSZO na prowadzenie wyszło, jako pierwsze, ale Sandecja na przerwę schodziła w dobrych humorach, bo gole zdobyli Tadeusz Socha i Thiago. W drugiej połowie wynik spotkania ustalił Kamil Ogorzały.