1 Liga Stats: Zapowiedź meczu Puszcza - Radomiak

14 kwi 2021 Udostępnij

W środę rozegrany zostanie zaległy mecz 21. kolejki Fortuna 1 Ligi.

MKS Puszcza Niepołomice – Radomiak Radom (14 kwietnia, środa, 13:00)

 

Niepołomiczanie z Radomiakiem przegrywali tylko raz, nigdy na własnym stadionie. Pierwsza porażka w 10. dotychczas rozegranych starciach (tak oficjalnych, jak i towarzyskich) przyszła w obecnym sezonie, jesienią. Jednakże w lipcu poprzedniego roku Puszcza strzelała aż 4 gole swoim rywalom. Jeśli chodzi o mecze bezpośrednie, to – licząc mecze oficjalne – tylko raz padały w nich więcej, niż 2 bramki.

 

Mówiąc o drużynie Puszczy trzeba wspomnieć o tym, że gospodarze tego starcia większość bramek strzelają po przerwie – aż 72% wszystkich strzelonych na własnym boisku goli niepołomiczanie zdobywali właśnie w drugiej części gry. Podobnie prezentuje się statystyka bramek straconych. Z 7. goli, które ekipa MKS-u dała sobie strzelić, aż 6. padło po przerwie, a tylko 1. w pierwszej połowie. Co ciekawe, ten jeden stracony w pierwszych 45. minutach gol sprawił, że Puszcza w obecnej kampanii zaliczyła jedyną jak na razie porażkę w pierwszej połowie. Aż 7 razy (w 11. spotkaniach) pierwsza część gry na stadionie w Niepołomicach kończyła się bezbramkowym remisem. 

 

Z drugiej strony Radomiak na wyjeździe strzela tyle samo przed przerwą, jak i po niej. Średnio w spotkaniach wyjazdowych zespół RKS-u zdobywa 1.18 gola co mecz. Co ciekawe Radomiak to jedyna taka drużyna w Fortuna 1 Lidze, w której tak wiele bramek strzelonych zostaje po uderzeniu lewą nogą. Aż 63% trafień radomianie zdobyli dzięki użyciu tej właśnie nogi (19 z 30). Warto porównać skuteczność i celność przy użyciu obu nóg. I tak statystyki dla lewej nogi wśród radomian prezentują się następująco: 32% celności oraz 36% skuteczności; dla prawej nogi natomiast celność wyniosła 33%, a skuteczność tylko 16%. W dodatku celne uderzenia z lewej nogi stanowią aż 53% wszystkich celnych strzałów zespołu Radomiaka Radom.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.