1 Liga Stats: Zapowiedź finału

31 lip 2020 Udostępnij

To już ostatnie w tym sezonie spotkanie w ramach Fortuna 1 Ligi. Warta Poznań w Grodzisku Wielkopolskim podejmie ekipę Radomiaka Radom – beniaminka zaplecza ekstraklasy. Stawką awans do elity polskiej piłki. Oba zespoły zmierzą się ze sobą już w piątek, 29 lipca, o godzinie 17:40.

Warta Poznań miała okazję mierzyć się z Radomiakiem jeszcze w 2 lidze. W sumie oba zespoły rozegrały między sobą sześć oficjalnych spotkań. Radomiak wygrał tylko raz, dwukrotnie padł remis, natomiast trzy zwycięstwa zanotowała Warta. W sezonie 2019/2020 poznaniacy wygrali oba mecze z radomskim zespołem. W sumie trzy ostatnie bezpośrednie mecze między Wartą, a Radomiakiem, to zwycięstwa „Zielonych”. Średnio w meczach tych pada 1,6 gola na spotkanie. Warta zachowała też cztery czyste konta (3 zwycięstwa „do zera” oraz jeden bezbramkowy remis).

 

Trudno wskazać jednoznacznego faworyta tego meczu. Warta zagra „u siebie”, ale jak zobaczyliśmy na przypadku GKS-u Katowice, gra na własnym obiekcie wcale nie musi być łatwiejsza, niż na wyjeździe. Tym bardziej, że poznaniacy to dopiero ósma drużyna Fortuna 1 Ligi, licząc tylko mecze domowe. W poprzednim spotkaniu „Zielonym” udało się przerwać passę czterech spotkań bez zwycięstwa w Grodzisku. A przecież w meczu przeciwko Termalice – szczególnie bliżej końcowego gwizdka – poznaniacy mieli spore problemy.

 

Warta znów strzeliła w drugiej połowie. Po przerwach „Zieloni” strzelają średnio 1,11 bramki co spotkanie, dlatego szansy na zwycięstwo zespołu znów powinniśmy wypatrywać właśnie wtedy. Co ciekawe w tym sezonie Warta, na 35 spotkań, zaliczyła aż 19 remisów w pierwszej połowie, z czego 9 na własnym stadionie. W spotkaniach Warty tylko cztery razy padało więcej, niż 3,5 bramki, pomimo tego, że poznaniacy w sumie ustrzelili aż 53 gole.

 

Radomiak na wyjazdach nie prezentuje się najlepiej. W sezonie zasadniczym wygrał tylko 4 z 17 spotkań, a 6 z nich zremisował. Radomianie na wyjeździe nie zwyciężyli już od pięciu spotkań. W całym sezonie byli oni jednak nieco bardziej bramkostrzelni niż Warta (o 2 bramki strzelone więcej), a trafienia rozłożyli mniej więcej po równo między pierwszą i drugą część spotkania.

 

Radomianie są szczególnie mocni przed przerwą. Spośród 34 pierwszych odsłon zwyciężyli aż w 18, czyli niewiele ponad połowie. Większość tych zwycięstw miała jednak miejsce u siebie – na wyjazdach nie wygląda to aż tak dobrze. Będąc w podróży radomianie tracą także bardzo dużo goli – w sumie 1,88 na spotkanie wyjazdowe. 18 z 32 straconych na wyjeździe przed radomian bramek padło po przerwie – wydaje się więc, ze szanse Warty wzrastają. Aż 21 razy w meczach beniaminka strzelano więcej, niż 2,5 gola – to 60% wszystkich spotkań Radomiaka.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.