1 Liga Stats: Zapowiedź baraży

6 cze 2023 Udostępnij

Choć końca dobiegł sezon zasadniczy w Fortuna 1 Lidze, największe emocje jeszcze przed nami. Ruszają bowiem półfinałowe starcia barażowe, po zakończeniu których poznamy parę zespołów, która zmierzy się ze sobą w walce o awans do piłkarskiej elity. Oto, co czeka nas już we wtorek, 6 czerwca.

Wisła Kraków – MKS Puszcza Niepołomice (18:00)

 

Rozpoczniemy pojedynkiem Wisły Kraków z Puszczą Niepołomice, a zatem drużyn, które zajęły odpowiednio 4. i 5. miejsce w ligowej tabeli. Oba zespoły w pięciu z sześciu swoich ostatnich spotkań jako pierwsze trafiały do siatki. W ramach rozgrywek Fortuna 1 Ligi niepołomiczanie dwukrotnie w tym sezonie pokonywali „Białą Gwiazdę”, przy Reymonta zdobywając aż 3 gole. Przed własną publicznością w rundzie zasadniczej krakowianie zdobywali średnio 2 punkty na mecz, wygrywając 59% wszystkich starć.

 

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – ZKS Stal Rzeszów (21:00)

 

Wieczorem pozostaniemy w Małopolsce, skąd wywodzi się aż 75% ekip uczestniczących w tegorocznych półfinałach. Rzeszowianie to jedyny zespół spoza tego województwa, który tym razem zawita na obiekcie w Niecieczy. „Słoniki” w tym sezonie na własnym obiekcie przegrywały tylko jeden raz, notując obecnie passę 15. domowych pojedynków bez porażki. Przeciwko rzeszowskiej Stali gospodarze wtorkowego starcia zdobywali w tym sezonie 4 oczka. Oba bezpośrednie mecze tych ekip przynosiły wiele goli – co najmniej 3. A warto nadmienić, że pojedynki ligowe drużyny z Podkarpacia przyniosły ponad 100 goli na przestrzeni ostatnich miesięcy. Dokładnie w 34 meczach gości oglądaliśmy 101 trafień, czyli średnio po 2,97 co kolejkę. Więcej goli oglądaliśmy tylko w meczach Podbeskidzia (103).ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.