1 Liga Stats: Zapowiedź 7. kolejki F1L

3 paź 2020 Udostępnij

Krótka, zaledwie kilkudniowa, przerwa i nasi ulubieńcy wracają do gry! Rusza siódma kolejka Fortuna 1 Ligi, czyli zdecydowanie najbardziej emocjonującej ligi na świecie. Przed nami weekend pełen piłkarskich wrażeń – czas więc spojrzeć w liczby przed nadchodzącymi meczami.

GKS Tychy – Korona Kielce (3 październik, sobota, 12:40)

 

Dość niespodziewanie po sześciu kolejkach tyszanie zajmują szóste miejsce w tabeli, kiedy to spadkowicz z Kielc borykać się musi z większymi problemami. Kielczanie stracili jak na razie 9 goli i wygrali tylko jedno spotkanie. GKS nie prezentuje już tego samego, bardzo ofensywnego stylu, jaki widzieliśmy chociażby przed rokiem – choć w tym aspekcie podopieczni trenera Derbina mogą się jeszcze rozkręcić. Jak na razie na własnym obiekcie pozostają niepokonani. Przed Koroną zatem niezwykle trudne zadanie. Warto także zwrócić uwagę, że tyszanie tracą bardzo mało bramek – średnio tylko 0.8 na mecz, z czego wszystkie gole tyski zespół dał sobie strzelić w drugich połowach.

 

Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz (3 październik, sobota, 12:40)

 

Równocześnie ze spotkaniem w Tychach swój mecz rozegrają ekipy Zagłębia i Sandecji. Goście zaliczają fatalne wejście w sezon. Seria sześciu porażek z rzędu w pierwszej lidze to coś, co nowosądeczanom nie przydarzyło się jeszcze nigdy w pierwszej lidze. Jak na razie aż 2.7 bramki na mecz traci ekipa Sandecji. W tym meczu bardzo ciekawie zrobić się może w drugiej połowie. Obie ekipy wszystkie zdobyte do tej pory bramki strzelały właśnie w drugich częściach swoich meczów, a Zagłębie 83% wszystkich straconych goli odnotowało także po przerwach.

 

Miedź Legnica – Chrobry Głogów (3 październik, sobota, 16:00)

 

W sobotnie popołudnie dzień z pierwszą ligą zamknie widowisko w Legnicy. O jego atrakcyjność powinny postarać się obie ekipy, które razem zdobyły już 17 bramek w tym sezonie, średnio po 1.4 na mecz. Licząc tylko oficjalne mecze obie ekipy mierzyły się ze sobą już 11 razy. Dziewięciokrotnie oba zespoły strzelały w tych meczach gole. Jednak ostatnie cztery bezpośrednie starcia nie skończyły się ani jednym zwycięstwem głogowian. Co ciekawe legniczanie strzelają średnio jedną bramkę co mecz w pierwszych połowach. Chrobry natomiast nie strzelił jeszcze bramki na wyjeździe, ale pamiętać trzeba, że będzie to dopiero drugi wyjazd piłkarzy z Dolnego Śląska.

 

MKS Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź (4 październik, niedziela, 12:40)

 

W tym sezonie Widzew na wyjeździe wygrał tylko raz, przeciwko słabemu jak nigdy GKS-owi Jastrzębie. W dwóch pozostałych spotkaniach łodzianie stracili aż siedem bramek, strzelając tylko jedną. Niepołomiczanie natomiast rozpędzili się na własnym obiekcie, który w poprzednim sezonie był raczej miejscem, w którym Puszcza przegrywała mecz za meczem. Puszcza w tym sezonie zremisowała aż 3 razy w drugiej połowie, kiedy to strzeliła i straciła pięć bramek.

 

ŁKS Łódź – CWKS Apklan Resovia Rzeszów (4 październik, niedziela, 12:40)

 

Łodzianie z pewnością liczyć będą na przedłużenie passy zwycięstw. ŁKS to jedyna drużyna na szczeblu centralnym która wygrała wszystkie mecze w tym sezonie. „Rycerze wiosny” strzelają przy tym średnio po 3 gole na spotkanie. Warto także zaznaczyć, że w tym sezonie piłkarze ŁKS-u nie przegrali także ani jednej połowy. Jeśli chodzi o rzeszowian, to tylko w jednym z sześciu spotkań w pierwszej lidze CWKS-u padło mniej, niż 1.5 bramki. Także dość mało celnych uderzeń oddają piłkarze Resovii – średnio jest to zaledwie 3.16 celnego uderzenia co spotkanie. Jeszcze rzadziej piłkarze rzeszowskiego klubu strzelają lewą nogą. Takich strzałów było w sumie 9, w tym 1 celny.

 

Odra Opole – Arka Gdynia (4 październik, niedziela, 15:00)

 

Niedzielne popołudnie z pierwszą ligą otworzy mecz w Opolu, który nazwać możemy hitem kolejki. Obie drużyny przegrały tylko jedno spotkanie, pozostałe zaś udało im się wygrać. To jednak opolanie wygrali już 5 spotkań z rzędu, kiedy dobra passa Arki została przerwana w meczu z GKS-em Tychy. Do tego w pięciu ostatnich spotkaniach zespół znad Odry jako pierwszy strzelał bramkę. 

 

Górnik Łęczna – GKS 1962 Jastrzębie (4 październik, niedziela, 16:00)

 

Jastrzębianie przegrali wszystkie mecze w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. Zespół z Łęcznej natomiast spisuje się zdecydowanie powyżej oczekiwań i mocno prze do przodu, zajmując obecnie czwarte miejsce w tabeli. Pomimo tego, że średnio tylko 8.4 strzału na mecz oddają zawodnicy Górnika, zdobyli oni w tym sezonie już 10 bramek. Oznacza to, że aż 24% wszystkich oddanych przez „Zielono-czarnych” uderzeń kończy się golem. 

 

Stomil Olsztyn – GKS Bełchatów (4 październik, niedziela, 17:00)

 

Stomil w poprzedniej kolejce pokonał wysoko Sandecję i nieco podreperował statystyki. Natomiast spoglądając na bełchatowian sprawa nie wygląda już tak dobrze. GKS przegrał wszystkie trzy mecze wyjazdowe, jakie do tej pory rozegrał. Do tego piłkarze z Bełchatowa stracili 6 bramek na wyjazdach, czyli średnio po 2 na spotkanie. Poza własnym obiektem nie strzelili także żadnego gola. Jednakże w poprzednim sezonie GKS dwukrotnie pokonywał olsztynian, a zwycięski mecz z Miedzią pokazał, że gości należy się obawiać.

 

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Radomiak Radom (4 październik, niedziela, 19:00)

 

Kolejkę zamknie wieczorne spotkanie w Niecieczy, drugie niezwykle ciekawe spotkanie tego weekendu. W pięciu z ostatnich sześciu spotkań „Słoni” nie padało więcej, niż 2.5 gola. W meczach domowych Termaliki w tym sezonie nie padł żaden wysoki wynik. Radomianie natomiast na wyjazdach spisują się przyzwoicie, strzelili już 4 bramki, 3 stracili. Punktem wspólnym obu zespołów jest to, że odnoszą one skromne zwycięstwa – 2 z 3 wygranych Radomiaka to zwycięstwa nie więcej, niż dwoma bramkami, podobnie jak 4 z 5 zwycięstw niecieczan. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.