1 Liga Stats: Zapowiedź 6. kolejki F1L

27 sie 2021 Udostępnij

Pierwszoligowcy zasłużyli na kilka dni wolnego, czas jednak wrócić do gry. Przed nami szósta kolejka Fortuna 1 Ligi, a w niej między innymi kolejne derbowe starcie oraz kilka pojedynków, które powinny dostarczyć mnóstwa emocji.

CWKS Resovia Rzeszów – MKS Korona Kielce (27 sierpnia, piątek, 18:00)

 

Przed rzeszowianami arcytrudny pojedynek. Do Rzeszowa przyjedzie zespół z Kielc, który wygrał wszystkie dotychczasowe spotkania w obecnym sezonie. Gospodarze na własnym boisku tracą jednak niewiele bramek – średnio 0.6 na spotkanie. To, a także fakt, że niespełna 3 miesiące wcześniej kielczanie opuszczali Rzeszów z jednym punktem sprawia, że mecz ten trzeba będzie śledzić bardzo dokładnie. Możliwe, że Korona straci pierwsze w tym sezonie punkty. Kurs na wygraną Korony to 2.70.

 

Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź (27 sierpnia, piątek, 20:30)

 

Wieczorem olsztynianie podejmą u siebie łódzki ŁKS. Stomil to jedyny zespół w pierwszej lidze, który na swoim koncie nie ma jeszcze ani jednego punktu. Drużyna przegrała wszystkie 5 spotkań, kolejka po kolejce. W dodatku w 4 poprzednich spotkaniach piłkarze Stomilu nie zdobyli żadnego gola, a po raz ostatni przeciwko ŁKS-owi wygrywali w 2012 roku. Oczywistym faworytem tego starcia będzie co jasne Łódzki Klub Sportowy. Kurs na wygraną gości wynosi 1.85.

 

Arka Gdynia – Odra Opole (28 sierpnia, sobota, 12:40)

 

Sobotę rozpoczniemy od meczu w Gdyni. Oba zespoły nieźle rozpoczęły sezon, jednak to opolanie zajmują wyższe, czwarte miejsce w tabeli. W ostatnich kilku latach szósta siła tego sezonu, Arka, mierzyła się z Odrą trzykrotnie. W pucharze Polski lepsi okazali się piłkarze Odry – to rok 2019 – natomiast w poprzednim sezonie dwukrotnie między tymi drużynami padał remis. W dodatku w każdym z bezpośrednich spotkań tych zespołów padały nie więcej, niż 2 bramki. Kurs na to, że padnie mniej niż niż 2 gole to 2.90.

 

Widzew Łódź – KS Górnik Polkowice (28 sierpnia, sobota, 18:00)

 

Później przeniesiemy się do łodzi. Widzew zwyciężył w czterech poprzednich, rozgrywanych u siebie spotkaniach. Jeśli spojrzeć na te mecze, w co drugim rywale łodzian otrzymywali czerwoną kartkę. Stadion Widzewa to zatem niezwykle trudny teren, o czym mogliśmy się dowiedzieć już w poprzedniej kampanii. Od momentu awansu do pierwszej ligi Widzew wygrał 55% wszystkich domowych spotkań, natomiast przegrał tylko 2 mecze, co odpowiada 10% wszystkich rozegranych starć domowych w Fortuna 1 Lidze. Kurs na wygraną Widzewa wynosi 1.66.

 

Miedź Legnica – GKS 1962 Jastrzębie (28 sierpnia, sobota, 20:30)

 

Wieczorem zaglądamy do Legnicy. Wicelider, który do tej pory stracił tylko 2 punkty, na własnym obiekcie podejmie zespół z Jastrzębia. Legniczanie to, obok Widzewa, najbardziej bramkostrzelny zespół ligi, ze średnią 2 strzelonych goli co mecz. Goście natomiast w poprzednich 5. spotkaniach wyjazdowych w pierwszej lidze tracili średnio 1.6 bramki na pojedynek. W tym starciu również rysuje nam się faworyt, choć nie można wykluczać niespodzianki. Spośród poprzednich 4 pojedynków bezpośrednich między tymi zespołami, aż trzykrotnie padał bramkowy remis. W każdym z tych meczów gole zdobywały obie drużyny. Kurs na remis w tym spotkaniu wynosi 4.00.

 

Chrobry Głogów – GKS Katowice (29 sierpnia, niedziela, 12:40)

 

Głogowianie po naprawdę dobrym początku zaliczyli dwie wpadki oraz nieco się „wykartkowali”. Tylko w dwóch poprzednich starciach zespół otrzymał aż 3 czerwone kartoniki na swoje konto, a w ostatnich trzech głogowianie nie zdobyli ani jednej bramki. Katowiczanie, będący na fali po odwróceniu wyniku przeciwko Zagłębiu Sosnowiec, na pewno nie pojadą do Głogowa, aby się bronić. Kurs na wygraną gospodarzy to 2.36.

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Puszcza Niepołomice (29 sierpnia, niedziela, 15:00)

 

Aż 5 goli stracili już niepołomiczanie po przerwie w obecnym sezonie. Oznacza to, że średnia straconych po przerwie bramek w przypadku Puszczy stoi na poziomie trafienia co spotkanie. Bielszczanie powinni zatem szukać swoich szans właśnie w drugich 45 minutach. Piłkarze Podbeskidzia do tej pory nie zdobyli jednak ani jednego gola w drugiej połowie. Wszystkie bramki (a było ich niewiele, średnio 0.8 co pojedynek ligowy) gospodarze zdobywali do przerwy. Kurs na to, że Podbeskidzie strzelila gola w drugiej połowie wynosi 2.37.

 

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy (29 sierpnia, niedziela, 19:45)

 

Rundę zakończymy spotkaniem derbowym w Sosnowcu, gdzie okupujące 14. pozycję Zagłębie zmierzy się z GKS-em Tychy, obecnie 15. siłą pierwszej ligi. W 80% spotkań Zagłębia w obecnym sezonie gole zdobywały obie drużyny, natomiast jeśli spojrzeć na mecze domowe sosnowiczan, zespół ten przegrał aż 4 z 5 poprzednich meczów u siebie. Z drugiej strony pojedynki bezpośrednie między tymi drużynami rozgrywane na stadionie Zagłębia pokazują, że może to być spotkanie dwóch równych zespołów. W ostatnich czterech latach miały miejsce 4 takie pojedynki – 2 z nich padły łupem GKS-u, 2 pozostałe dały komplet punktów gospodarzom. Kurs na wygraną gości wynosi 2.86.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.