1 Liga Stats: Zapowiedź 5. kolejki Fortuna 1 Ligi

25 wrz 2020 Udostępnij

Już niedługo rozpoczną się pierwsze spotkania 5. kolejki Fortuna 1 Ligi. Do tej pory aż 88% spotkań zakończyło się zwycięstwem jednej ze stron, a średnio w meczach 1 ligi pada 2,48 gola co rywalizację. Przejdźmy jednak do zapowiedzi tego co nas czeka – przed nami bowiem starcie dwóch zespołów, które jak na razie wygrały wszystkie swoje mecze.

GKS 1962 Jastrzębie – Widzew Łódź (piątek, 25 września, 17:40)

 

Łodzianie w poprzedniej kolejce w końcu zdobyli pierwsze w tym sezonie ligowym punkty. Jastrzębianie już od dziewięciu spotkań nie potrafią wygrać meczu w Fortuna 1 Lidze na własnym stadionie (teraz w roli gospodarza zagrają na stadionie Widzewa). We wspomnianych dziewięciu spotkaniach strzelali średnio 0.5 bramki na spotkanie. Widzew natomiast, choć nie zaliczył najlepszego wejścia w sezon, był w stanie wygrać ze Stomilem. Jak na razie aż 7 goli stracił Widzew w drugich połowach meczów, natomiast raczej nie zanosi się na to, aby GKS miał się rozstrzelać. Co ciekawe aż 77% wszystkich uderzeń zawodnicy Widzewa oddają z obrębu pola karnego. 

 

 Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Arka Gdynia (piątek, 25 września, 18:00)

 

Już w piątek zaserwowany zostanie nam hit piątej serii gier. Niepokonana Termalica, która nie straciła do tej pory żadnej bramki, zmierzy się z niepokonaną ekipą z Gdyni. Spotkania tych zespołów w sezonie 2017/2018 zakończyły się zwycięstwem Arki w Gdyni, wygraną Termaliki w Niecieczy, a także jednym remisem na stadionie Termaliki. Bardzo dużo strzałów oddają „Słoniki”, średnio aż 18.75 na spotkanie, z czego 5.75 celnego co mecz. Arka natomiast to drużyna bardzo bramkostrzelna, która na koncie ma już 11 trafień. Gdynianie mogą się pochwalić dość wysoką, bo wynoszącą 55%, skutecznością. Dość często zamieniają więc celne uderzenia na gole. 

 

GKS Tychy – CWKS Apklan Resovia Rzeszów (piątek, 25 września, 19:00)

 

Obie ekipy nie grzeszą ostatnio formą. Resovia przegrała trzy spotkania z rzędu tracąc przy tym aż 2,5 gola na spotkanie. Do tego od trzech ostatnich meczów rzeszowianie nie byli w stanie strzelić żadnej bramki – na inaugurację strzelili oni trzy bramki, w tym jedną z karnego, i nic poza tym. Tyszanie to zaś kolejna ekipa, której zawodnik już na tym etapie ukarany został czerwoną kartką. Ostatnie pięć meczów GKS-u u siebie to tylko jedna porażka i tylko cztery zdobyte gole. GKS stracił jednak tylko jedną bramkę (średnio 0.2 na spotkanie) – i aspekt ten może być bardzo ważny, bo świadczy o poprawie jakości obrony, a liczby także zmniejszają morale w obozie rywali.

 

Odra Opole – GKS Bełchatów (piątek, 25 września, 19:45)

 

Obie ekipy mocno zaskoczyły nas swoją postawą w drugiej części poprzedniego sezonu. Opolanie, pomimo porażki w pierwszym spotkaniu, wygrali trzy kolejne mecze ligowe. Bełchatowianie zaś w czterech meczach zdobyli zaledwie dwie bramki, obie w drugiej połowie. Odra w tym sezonie na własnym boisku nie schodziła jeszcze do szatni z przewagą. W siedmiu ostatnich meczach Odry, a także dziesięciu GKS-u, sędzia pokazał mniej, niż 5 kartek.

 

Stomil Olsztyn – Zagłębie Sosnowiec (piątek, 25 września, 19:45)

 

Piątek, obfitujący w pierwszoligowe starcia, zamknie pojedynek Stomilu z Zagłębiem Sosnowiec. Olsztynianie wciąż nie zdobyli ani jednej bramki w tym sezonie 1 ligi. Do tego oddali w obecnie trwającej kampanii tylko 7 celnych strzałów – średnio 1.75 na mecz. W bezpośrednich pojedynkach zdecydowanie góruje Zagłębie, które wygrało sześć z ośmiu spotkań. Pozostałe dwa zakończyły się remisem. Do tego cztery ostatnie mecze ze Stomilem padły łupem sosnowiczan. Co ciekawe w sześciu z ośmiu tych starć obie ekipy strzelały bramki.

 

Miedź Legnica – Korona Kielce (sobota, 26 września, 12:40)

 

Sobotę rozpoczniemy od kolejnego bardzo ciekawego spotkania. Miedź potknęła się już dwukrotnie, spadkowicz zaś nie prezentuje się tak, jak oczekiwaliśmy tego od drużyny z ekstraklasy. Obie ekipy mierzyły się ze sobą tylko w jednym sezonie (2018/2019) i trzykrotnie padał remis. Aż dwa z czterech goli Korony padło w ostatnich 15. minutach gry. Także bardzo dużo kartek otrzymują kielczanie, bo średnio aż 3.25 co mecz. Miedź w tym sezonie strzeliła już 7 bramek, z czego aż 6 w pierwszej połowie. Drugie części ich spotkań nie wyglądają już jednak tak imponująco – po przerwie zdobyli oni do tej pory jednego gola, a stracili 5.

 

Górnik Łęczna – Radomiak Radom (sobota, 26 września, 16:00)

 

Drugie, zamykające sobotę spotkanie, to starcie dwóch silnych zespołów. Oba zespoły rozegrały tylko trzy mecze, oba także mają na swoich kontach komplet zwycięstw. Górnik nie stracił jeszcze żadnej bramki. W sezonie 2018/2019 w starciach między Górnikiem a Radomakiem padło łącznie 13 goli, w obu przypadkach strzelały obie drużyny. Liczymy zatem na bardzo otwarty mecz w wykonaniu tych ekip.

 

ŁKS Łódź – Sandecja Nowy Sącz (niedziela, 27 września, 12:40)

 

Do Łodzi przyjeżdża przedostatnia w tabeli Sandecja, aby zmierzyć się z liderem, który jest oczywistym faworytem tego starcia. Nowosądeczanie znajdują się na zupełnie innym biegunie – przegrali wszystkie mecze, zdobyli tylko dwie bramki przy okazji tracąc ich osiem (średnio po 2 na mecz). We wszystkich meczach w tym sezonie ŁKS jako pierwszy otwierał wynik spotkania, natomiast w lidze w czterech meczach rozpoczynających sezon łodzianie schodzili do przerwy z zaliczką. Z drugiej strony nowosądeczanie trzykrotnie w tym sezonie do szatni na przerwę schodzili przegrywając.

 

Puszcza Niepołomice – Chrobry Głogów (niedziela, 27 września, 16:00)

 

Kolejkę zakończy mecz w Niepołomicach. Tamtejsza Puszcza rozegrała jak na razie tylko trzy spotkania i żadnego z nich nie była w stanie wygrać. Na swoim koncie ma zaledwie jeden punkt dzięki remisowi przeciwko Koronie Kielce. W pięciu ostatnich meczach przeciwko Puszczy, Chrobry stracił co najmniej jedną bramkę, choć dwa z tych spotkań wygrał. Dla głogowian będzie to pierwsze wyjazdowe starcie w tym sezonie. Puszcza natomiast na swoim boisku nie wygrała jeszcze ani jedne połowy.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.