1 Liga Stats: Zapowiedź 25. kolejki F1L

16 kwi 2021 Udostępnij

Czas na rozpoczęcie 25. rundy Fortuna 1 Ligi, niestety w nieco okrojonym składzie, bo dwa spotkania trzeba było przełożyć na inny termin. Powodem – koronawirus, do którego obecności już chyba wszyscy przywykliśmy…

ŁKS Łódź – Arka Gdynia (16 kwietnia, piątek, 17:40)

 

Rozpoczniemy od pojedynku dwóch spadkowiczów. Ostatni raz łodzianie pokonali Arkę w ekstraklasie, w roku… 2009. Od tego czasu obie ekipy mierzyły się ze sobą sześciokrotnie, a gdynianie wygrywali 4 razy. W tym roku jednak zespół z Gdyni traci sporo bramek, średnio po 1.5 na spotkanie, co łodzianie z pewnością będą chcieli wykorzystać. Kurs na to, że padnie więcej goli niż 2 wynosi w Fortunie 1.62.

 

Górnik Łęczna – MKS Puszcza Niepołomice (17 kwietnia, sobota, 12:40)

 

Sobotnie granie zaczniemy w Łęcznej. Puszcza wygrała poprzednie trzy starcia przeciwko Górnikowi, zachowując przy tym czyste konto. Na własnym obiekcie „Zielono-czarni” są jednak bardzo groźni. Ani razu nie schodzili na przerwę przegrywając, w dodatku w pierwszych 45 minutach, w meczach w Łęcznej, stracili do tej pory zaledwie jednego gola. Strzelają za to średnio po 1.83 gola co domowe spotkanie – to druga, po ŁKS-ie, najlepsza średnia w lidze. Kurs na to, że padnie więcej niż 1,5 gola wynosi 1.38.

 

CWKS Akplan Resovia Rzeszów – Stomil Olsztyn (17 kwietnia, sobota, 15:00)

 

Pięć spotkań z rzędu rzeszowianie pozostają niepokonani. Z drugiej strony Stomil przegrał 4 z 5. poprzednich starć, jedno z nich wygrał – jedną bramką przeciwko ostatniemu w tym momencie GKS-owi Bełchatów. Olsztynianie tracili bramki w aż 10. spotkaniach w Fortuna 1 Lidze pod rząd. Rzeszowianie na swoim stadionie trafiają średnio 0.83 gola co mecz – być może i tym razem gospodarzom uda się poprawić bilans. Kurs na to, że jedna z drużyn nie strzeli gola wynosi 1.76.

 

Sandecja Nowy Sącz – Widzew Łódź (17 kwietnia, sobota, 16:00)

 

5 z 7. spotkań w 2021 roku wygrała Sandecja, natomiast nowosądeczanie pozostają niepokonani od 13 ligowych kolejek. Jeśli chodzi o mecze gospodarzy w tym sezonie – Sandecja trafiała w każdym z meczów, we wszystkich pojedynkach nowosądeczan padały co najmniej dwa gole. Widzew natomiast poniósł tylko jedną porażkę w tym roku, natomiast aż połowę swoich meczów zremisował. Kurs na to, że padnie więcej niż 1,5 gola wynosi 1.37.

 

Zagłębie Sosnowiec – GKS Bełchatów (18 kwietnia, niedziela, 12:40)

 

Mecz pomiędzy Zagłębiem i GKS-em to prawdziwe starcie o 6 punktów. Jeżeli bełchatowianie przegrają, możliwe, że strefa „bezpieczna” ucieknie im aż na sześć „oczek”. W ostatnich kilku latach obie ekipy spotkały się pięć razy w lidze. Zagłębie ani razu nie wygrało i tylko raz zdobywało punkty – w 2019 padł remis 1:1. Starcie z sosnowiczanami może być dla GKS-em końcem fatalnej passy 12 meczów bez porażki. Kurs na remis wynosi 3.68.

 

Odra Opole – Korona Kielce (18 kwietnia, niedziela, 12:40)

 

O tej samej porze Odra rozpocznie swoje spotkanie z Koroną Kielce. W tym roku opolanie przegrali tylko jedno spotkanie, jednakże od 4 meczów nie potrafią zwyciężyć – spotkania te kończyły się wynikiem 1:1, co do jednego meczu, co w jakichkolwiek rozgrywkach zdarza się niezwykle rzadko. W XXI wieku Odra i Korona mierzyła się ze sobą 3 razy – dwukrotnie Odra wygrywała, raz udało się to Koronie, jednak za każdym razem padał wynik 2:0. Jesteśmy zatem ciekaw, jaki wynik zobaczymy tym razem – bramkowy remis, czy wygrana dwom bramkami którejś z ekip? Kurs na więcej niż 1,5 gola wynosi 1.52.

 

GKS Tychy – Radomiak Radom (20 kwietnia, wtorek, 17:40)

 

Całą rundę zakończymy naprawdę nietypowo, bo we wtorkowe popołudnie, a ma to związek z 50 rocznicą powstania GKS Tychy. Trener Derbin miał okazję mierzyć się ze szkoleniowcem Radomiaka, Dariuszem Banasikiem, pięciokrotnie. Aż 3 razy pojedynki te kończyły się remisem. Poprzednie dwa lata, w przypadku starć GKS-u z Radomiakiem, oznaczały sporo goli – w czterech ostatnich starciach nie padało mniej, niż 2.5 bramki. Kurs na to, że padnie więcej niż 1,5 gola wynosi 1.42.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.