1 Liga Stats: Zapowiedź zaległych meczów

4 maj 2021 Udostępnij

W środę nadrabiamy zaległości. Przed nami dwa bardzo ciekawe mecze – właściwie każda z drużyn potrzebuje trzech punktów, aby znaleźć się bliżej utrzymania lub zwiększyć swoje szanse na awans jeszcze w tym sezonie.

GKS 1962 Jastrzębie – Miedź Legnica (5 maja, środa, 17:00)

 

Jastrzębianie wciąż walczą o utrzymanie, którego nie mogą być pewni. Z drugiej strony goście, mając 2 mecze w zapasie, nadal mogą liczyć na miejsce w barażach. Te trzeba jednak wywalczyć. Mecz z GKS-em z pewnością nie będzie należeć do spotkań łatwych. Do tej pory obie ekipy mierzyły się ze sobą 3 razy, przynajmniej jeśli patrzeć tylko na rozgrywki Fortuna 1. Ligi. Starcia te za każdym razem kończyły się bramkowym remisem. Legniczanie jednak w ostatnim czasie naprawdę dobrze radzą sobie w defensywie – w poprzednich 5. spotkaniach aż 4 razy zachowali czyste konto, choć brakuje im zacięcia pod bramką przeciwnika. Tego samego nie można powiedzieć o piłkarzach GKS-u, którzy w 2021 roku tracą średnio 1. gola co mecz, zdobywają za to tylko 0.7 bramki na spotkanie, natomiast żeby tej średniej nadać nieco kontekstu – do siatki rywali trafiali tylko w 3. z 10. rozegranych w tym roku meczów. Kurs na to, że któraś z drużyn nie strzeli gola wynosi 1.84.

 

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Korona Kielce (5 maja, środa, 19:00)

 

Wieczór spędzimy z liderem, który zmierzy się z Koroną, Kielczanie nie będą dobrze wspominać tego sezonu. Gospodarze wręcz przeciwnie, bo przecież cały czas pozostają faworytem do zdobycia mistrzostwa. Muszą jednak wytrzymać naprawdę mordercze tempo. Fakt, że od 4. spotkań niecieczanie pozostają niepokonani, jednakże 3 z tych meczów zakończyły się remisem. Stadion w Niecieczy to jednak twierdza niezdobyta już od dziewięciu domowych pojedynków, zespół gospodarzy u siebie odniósł tylko jedną porażkę przez cały sezon. W dodatku Termalica u siebie traci zaledwie 0.53 gola co spotkanie. Jeśli już, piłkarze Korony szansy na zdobycie gola powinni szukać po przerwie, bo to właśnie wtedy zespół z Niecieczy traci aż 78% wszystkich bramek. Kurs na to, że Korona wygra drugą połowę wynosi 5.40.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.