1 Liga Stats: Zapowiedź 32. kolejki F1L

28 maj 2021 Udostępnij

W 32. rundzie Fortuna 1 Ligi możemy poznać zarówno mistrza w sezonie 2020/2021, jak i jedną pechową ekipą, która pożegna się z zapleczem ekstraklasy i spadnie na trzeci w Polsce poziom rozgrywkowy. Spójrzmy zatem na to, co czeka nas w nadchodzący weekend.

Widzew Łódź – GKS Tychy (28 maj, piątek, 17:40)

 

Kolejkę rozpoczniemy w Łodzi, gdzie walczący o awans bezpośredni GKS Tychy zmierzy się z Widzewem. Łodzianie w meczach domowych tracą zaledwie 0.46 bramki co mecz, zatem przebicie się przez mur zawodników gospodarzy będzie ekstremalnie wymagające. Tyszanie szansy na dobry rezultat będą szukać w pierwszych 45. minutach. W 15. meczach wyjazdowych ani razu nie schodzili oni na przerwę przegrywając. Kurs na wygraną tyszan w pierwszej połowie wynosi w Fortunie 3.20.

 

Miedź Legnica – ŁKS Łódź (29 maj, sobota, 12:40)

 

W sobotę również rozpoczniemy od spotkania z udziałem drużyny z Łodzi. Miedź w ostatnich 10. latach trzykrotnie mierzyła się z ŁKS-em, trzykrotnie wygrywała. Z drugiej strony łodzianie od 8. kolejnych spotkań nie byli w stanie zachować czystego konta, w sumie w 2021 roku tracą oni średnio 1.13 gola na mecz (1.16 w spotkaniach wyjazdowych). Kurs na to, że obie drużyny strzelą gola wynosi 1.69.

 

Chrobry Głogów – GKS Bełchatów (29 maj, sobota, 16:00)

 

Dla bełchatowian sprawa jest dosyć prosta – aby pozostać w grze o utrzymanie i zachować jakiekolwiek szanse na pozostanie w lidze, muszą oni wygrać w Głogowie. Zadanie trudne, bo Chrobry nie przegrał już od 5. kolejek z rzędu, natomiast piłkarze GKS-u w 3. poprzednich starciach nie byli w stanie strzelić ani jednego gola. W 2021 roku bełchatowianie zdobywają średnio 0.78 gola co mecz ligowy. Kurs na wygraną Chrobrego wynosi 1.77.

 

GKS 1962 Jastrzębie – Sandecja Nowy Sącz (29 maj, sobota, 17:00) 

 

Jastrzębianie są już niemalże pewni utrzymania w Fortuna 1 Lidze. Potrzebują oni jedynie remisu (lub kolejnej wpadki GKS-u Bełchatów). Nowosądeczanie na finiszu wyraźnie zwolnili – w poprzednich 3. meczach nie zanotowali żadnego zwycięstwa, w ostatnich 5. tracili co najmniej jednego gola. Jastrzębianie na własnym boisku nie radzą sobie wybitnie, jednakże średnio strzelają dokładnie bramkę co mecz domowy. Kurs na remis wynosi 3.26.

 

MKS Korona Kielce – MKS Arka Gdynia (29 maj, sobota, 17:00)

 

W Kielcach powinniśmy być świadkami ciekawego widowiska. Arka nie przegrała z Koroną już od 6. spotkań – czy to w 1 lidze, ekstraklasie, czy Pucharze Polski. Gdynianie nie przegrali w 9. kolejnych meczach w Fortuna 1 Lidze, w 4. poprzednich nie stracili żadnej bramki. Czwarta siła ligi, walcząca o bezpośredni awans, będzie faworytem tego spotkania. Kurs na wygraną Arki wynosi 2.02.

 

Radomiak Radom – CWKS Akplan Resovia Rzeszów (29 maj, sobota, 19:10)

 

Radomianie mierzyli się z rzeszowianami łącznie 3 razy – jeden z meczów zakończył się zwycięstwem Radomiaka, jeden zwycięstwem Resovii, trzeci remisem. W poprzedniej kolejce Radomiak wskoczył na pozycję wicelidera. Jeśli goście myślą o strzeleniu rywalowi bramki, powinni postarać się o to w pierwszej połowie. To wtedy Radomiak traci ok. 76% wszystkich goli. Kurs na wygraną gospodarzy to 1.48.

 

Odra Opole – Termalica Bruk-Bet Nieciecza (30 maj, niedziela, 12:40)

 

Niedzielę rozpoczniemy w Opolu. Termalica może sobie zapewnić bezpośredni awans już wtedy. Niecieczanie stracili dokładnie 75% wszystkich bramek w drugich połowach swoich meczów. Zarówno Odra, jak i Termalica, zaliczają obecnie passę starć bez porażki (odpowiednio 3 i 4 mecze). Kurs na remis bądź wygraną Bruk-Betu wynosi 1.32.

 

Górnik Łęczna – Stomil Olsztyn (30 maj, niedziela, 17:00)

 

Tylko 3 punkty dzieli 7. Miedź od 6. Górnika Łęczna, który wiosnę rozpoczynał z pozycji wicelidera. Od 8. kolejnych spotkań „Zielono-czarni” nie potrafią zdobyć pełnej puli. Mało tego – spośród ostatnich 7. starć między oboma zespołami na zapleczu ekstraklasy (w latach 2012-2020) Górnik pokonał Stomil tylko raz. Arbitrzy w meczach tych pokazywali średnio 0.71 czerwonej kartki na spotkanie. Kurs na wygraną gospodarzy wynosi 1.84.

 

MKS Puszcza Niepołomice – Zagłębie Sosnowiec (30 maj, niedziela, 19:00)

 

Jeśli sosnowiczanie pokonają swoich niedzielnych rywali, zrobią ogromny krok w stronę utrzymania w Fortuna 1. Lidze. Niepołomiczanie przegrali 6 meczów ligowych z rzędu – szanse na zwycięstwo gości jest zatem całkiem spore. W dodatku na poziomie Fortuna 1 Ligi, na terenie Puszczy, gospodarze nigdy nie pokonali sosnowiczan. Kurs na remis wynosi 3.42.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.