1 Liga Stats: Zapowiedź 24. kolejki F1L

5 cze 2020 Udostępnij

Poprzednia kolejka Fortuna 1 Ligi dopiero co dotarła do finiszu, a tymczasem już rozpoczyna się kolejna. Emocji z pewnością nie zabraknie – przed nami kolejna seria emocjonujących spotkań. Poprzednio zobaczyliśmy dwa bezbramkowe remisy. Miejmy nadzieję, że zawodnicy porządnie rozgrzali się już po powrocie na boiska i tym razem zaskoczą nas gradem bramek!

Wigry Suwałki – Miedź Legnica (5 czerwca, piątek, 15:30)

Czwarty dzień z rzędu z Fortuna 1 Ligą rozpocznie ekipa Wigier Suwałki oraz legnicka Miedź. Zespół z Podlasia prezentuje się ostatnio fatalnie – mecz z Termalicą zakończył się piątą porażką Wigier z rzędu. Zdecydowanym faworytem jest zatem zespół Miedzi. Na własnym obiekcie drużyna z Suwałk zazwyczaj zalicza dobre pierwsze połowy. Drugie części spotkania to jednak słaba strona Wigier, Miedź zaś lubi wykorzystać słabość rywali właśnie po przerwie. Dlatego to właśnie w tej fazie meczu powinniśmy zobaczyć bramki. Kurs na wygraną Miedzi wynosi w Fortunie 1.92.

PGE Stal Mielec – Puszcza Niepołomice (5 czerwca, piątek, 17:40)

Stal szybko zapomniała o blamażu sprzed wymuszonej przerwy i wróciła na zwycięskie tory. W poprzedniej kolejce mielczanie udowodnili swoją siłę w pierwszej połowie. Puszcza to jednak najgroźniejszy zespół w lidze, jeśli chodzi o spotkania wyjazdowe. Niepołomiczanie lubią atakować od samego początku i mieć mecz pod swoją kontrolą. Dlatego też pierwsza część tego spotkania będzie dla obu drużyn kluczowa. Kurs na wygraną Puszczy wynosi 5.70.

Chrobry Głogów –  GKS Bełchatów (5 czerwca, piątek, 20:10)

Piątek zakończymy meczem w Głogowie. Chrobry radzi sobie całkiem dobrze i wspina się w tabeli. Na własnym stadionie głogowianie przegrali tylko jedno spośród ostatnich pięciu spotkań. GKS za to znajduje się na zupełnie innym biegunie, jeśli chodzi o formę zespołu. Ostatni raz zespół cieszył się ze zwycięstwa w listopadzie zeszłego roku. Ponad połowa, bo 59% bramek w meczach Chrobrego pada w drugiej połowie. W meczach GKS-u jest to aż 65%, dlatego to właśnie w drugiej części możemy spodziewać się widowiska. Kurs na to, że obie drużyny strzelą gola wynosi 1.70.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Bruk-Bet Termalica Nieciecza (6 czerwca, sobota, 12:40)

Zespół z Bielska-Białej to jedyna drużyna, która wygrała wszystkie swoje mecze w tym roku. Na własnym obiekcie bielszczanie zdobywają średnio aż 2.64 bramki na spotkanie. W poprzedniej kolejce zobaczyliśmy jednak wiele zwycięstw ze strony gości, a przewaga własnego boiska w obecnych czasach nie jest aż tak wyraźna. „Słonie” także znajdują się obecnie na fali, a swojej szansy z pewnością będą szukać w drugiej połowie – na wyjazdach są wtedy najgroźniejsi. Będąc w podróży w tym sezonie zdobyli zaledwie jedną bramkę w pierwszej części spotkania, podczas gdy w drugiej – dziewięć. Kurs na to, że Podbeskidzie zdobędzie więcej niż 1,5 gola wynosi 1.91.

Warta Poznań – Olimpia Grudziądz (6 czerwca, sobota, 15:10)

Olimpia Grudziądz w poprzedniej kolejce pokazała się z bardzo dobrej strony, mimo porażki z liderem z Bielska-Białej. Ekipa z Grudziądza bardzo przeciętnie radzi sobie na wyjazdach, szczególnie w pierwszych połowach. Sobotni mecz to zatem idealny moment na poprawę statystyk – Warta to raczej zespół dominujący po przerwie. Aż 79% bramek strzelonych przez Wartę padło właśnie w drugiej części spotkań. Kurs na to, że wygra Warta wynosi 1.80.

Zagłębie Sosnowiec – Stomil Olsztyn (7 czerwca, niedziela, 12:40)

Czwartkowy remis Zagłębia sprawił, że sosnowiczanie wciąż liczą się w walce o baraże. Zacieśniła ona także rywalizację w środku stawki. Obie drużyny grają ostatnio „w kratkę”, ale to gra Zagłębia po przerwie może podobać się bardziej. Sosnowiczanie zdobywają średnio 1,5 bramki na mecz, a Stomil – tylko 0,87 na spotkanie. Co ciekawe ekipa z Olsztyna zdobyła po 10 bramek zarówno na własnym obiekcie, jak i na wyjazdach. Kurs na to, że Stomil nie strzeli gola wynosi 2.98.

GKS Tychy – Chojniczanka Chojnice (7 czerwca, niedziela, 15:10)

Poprzedni mecz w wykonaniu GKS-u pokazał siłę i waleczność tego zespołu. Bramka zdobyta w 93. minucie spotkania przeciwko Zagłębiu Sosnowiec może uskrzydlić tyszan przed kolejnym starciem, w którym będą faworytami. Chojniczanka przegrała cztery z ostatnich pięciu spotkań, tracąc przy tym aż dwanaście bramek. GKS lubi za to wysokie rezultaty – w połowie spotkań rozegranych przez drużynę ze Śląska padło co najmniej 3,5 bramki. Kurs na to, że w meczu padnie więcej niż 3,5 gola wynosi 3.10.

Odra Opole – GKS Jastrzębie (7 czerwca, niedziela, 17:00)

Jednym z dwóch ostatnich spotkań będzie starcie pomiędzy Odrą a GKS-em Jastrzębie. Opolanie są o krok od ucieczki ze strefy spadkowej – do GKS-u, ale tego z Bełchatowa, tracą zaledwie jeden punkt. Jastrzębie to jednak bardzo wymagający rywal. Goście swojej szansy mogą szukać jeszcze przed przerwą – Odra w obecnym sezonie na własnym obiekcie ani razu nie schodziła na przerwę z zaliczką. Kurs na to, że pierwsza połowa zakończy się remisem wynosi 2.0.

Sandecja Nowy Sącz –  Radomiak Radom (7 czerwca, niedziela, 17:00)

W tym samym czasie kolejkę zamknie mecz Sandecji, która w Nowym Sączu podejmie trzecią siłę ligi z Radomia. Gospodarze w pierwszym po przerwie spotkaniu pokazali się z fantastycznej strony, Radomiak zaś przyprawił nas o pewne wątpliwości. Mecz w Radomiu zakończył się zwycięstwem Radomiaka, tym razem może być inaczej. Sandecja dwa razy z rzędu zapakowała swoim przeciwnikom trzy bramki, podczas gdy radomianom wciąż nie udało się wygrać spotkania na wiosnę. Kurs na to, że Sandecja zdobędzie więcej niż 1,5 gola wynosi 2.41.