1 Liga Stats: Zapowiedź 22. kolejki F1L

25 mar 2021 Udostępnij

Topowe ligi Europy zrobiły sobie krótką przerwę na mecze reprezentacji, jednak Fortuna 1 Liga nie zwalnia tempa. Przed nami 22. kolejka - powoli zbliżamy się do końca tego sezonu, a im dłużej on trwa, tym bardziej zacięta staje się walka o awans oraz o utrzymanie na drugim poziomie w kraju.

Korona Kielce – Miedź Legnica (26 marca, piątek, 20:30)

 

W piątek zobaczymy tylko jedno spotkanie, Korona Kielce na własnym stadionie podejmie Miedź Legnicę. 4 razy mierzyły się ze sobą oba zespoły (licząc tylko mecze oficjalne) i w każdym z tych spotkań padał remis. W żadnym ze spotkań nie padło również więcej, niż dwa gole. Na własnym obiekcie Korona strzela średnio 0.9 gola na mecz, natomiast Miedź na wyjazdach trafia nieco częściej – 1.11 bramki co spotkanie. Bardzo możliwe, że znów zobaczymy remis, choć Miedź do tej pory zremisowała tylko jeden z 9. meczów wyjazdowych. Kurs na remis w tym spotkaniu wynosi 3.26.

 

Radomiak Radom – Górnik Łęczna (27 marca, sobota, 12:40)

 

Sobotę rozpoczniemy w Radomiu. Trzykrotnie spotykały się oba zespoły w lidze, za każdym razem obie strzelały gole. Górnik 65% wszystkich swoich bramek strzela w drugiej połowie. Przebić się przed defensywę zespołu z Radomia będzie jednak wybitnie trudno, bo gospodarze na swoim obiekcie tracą średnio tylko 0.2 gola co mecz po przerwie. Kurs na to, że obie drużyny strzelą gola wynosi 1.83.

 

Sandecja Nowy Sącz – ŁKS Łódź (27 marca, sobota, 13:00)

 

Nowosądeczanie kontynuują świetną passę – nie przegrali już od 10. ligowych spotkań. Łodzianie natomiast spośród 5. poprzednich meczów wyjazdowych przegrali aż 3 i zdobyli 6 na 15. możliwych do zdobycia punktów. ŁKS to jednak wciąż jedna z najlepszych ofensyw w lidze, strzelająca średnio 2 bramki co spotkanie i tracąca niewiele goli na wyjazdach – 0.7 co starcie poza Łodzią. Kurs na to, że ŁKS zdobędzie gola wynosi 1.21.

 

CWKS Resovia Rzeszów – GKS Tychy (27 marca, sobota, 15:00)

 

Rzeszowianie zaskoczyli w poprzedniej kolejce. Mecze z Termaliką, Puszczą Niepołomice czy Miedzią pokazały, że stadion Resovii jest terenem trudnym. 2 tygodnie temu Sandecja zakończyła passę 7. spotkań bez porażki na wyjeździe GKS-u, czas więc rozpocząć śrubować kolejną. Tyszanie poza swoim obiektem szczególnie lubią pierwsze połowy – do tej pory ani razu na przerwę nie schodzili pokonani, licząc tylko starcia na wyjeździe. Kurs na to, że GKS zakończy pierwszą połowę wygraną wynosi 3.15.

 

Chrobry Głogów – MKS Puszcza Niepołomice (27 marca, sobota, 16:00)

 

Historia pojedynków ligowych pomiędzy Chrobrym a Puszczą jest już dość bogata. 3 spotkania wygrywali głogowianie, 4 niepołomiczanie, nigdy pomiędzy tymi ekipami nie padł remis. Co ciekawe jednak Chrobry przeciwko Puszczy na własnym stadionie nie wygrał od 2018 roku. Trudno przewidzieć, czy tym razem się to zmieni – głogowianie wygrali 2 z poprzednich 5 domowych spotkań, natomiast Puszcza zwyciężała na wyjeździe tylko raz w całym obecnym sezonie. Kurs na remis wynosi 3.15.

 

GKS Bełchatów – Odra Opole (27 marca, sobota, 16:00)

 

W poprzednim roku Odra wygrała oba pojedynki przeciwko GKS-owi. Bełchatowianie przegrali 5 poprzednich spotkań na własnym boisku, jednak w 3. z nich strzelali gole. Licząc 10 poprzednich domowych spotkań GKS-u, gospodarze w 8. przypadkach trafiali do siatki rywali. Podobnie sprawa wygląda w przypadku wyjazdowych meczów opolan, strzelali oni w 8. z 10 ostatnich starć na wyjeździe. Kurs na wygraną Odry wynosi 2.72.

 

Zagłębie Sosnowiec – Stomil Olsztyn (27 marca, sobota, 16:00)

 

Sosnowiczanie walczą o ligowy byt. W ostatnich 5 spotkaniach pomiędzy tymi ekipami Zagłębie wygrywało 4 razy, jednakże olsztynianie wygrywali starcie jesienne. Stomil lubi mecze wyjazdowe, w których często strzela – średnio 1.44 na spotkanie. Zagłębie natomiast częściej strzela w Sosnowcu, 75% wszystkich trafień zespół zdobywał na własnym terenie. Jednak aż 1.4 gola na mecz domowy sosnowiczanie tracą, przez co aż 6 z 10 spotkań w Sosnowcu drużyna z Górnego Śląska przegrała. Kurs na to, że padnie więcej niż 2,5 gola wynosi 2.07.

 

Widzew Łódź – GKS Jastrzębie (28 marca, niedziela, 12:40)

 

W spotkaniach Widzewa nie pada wiele bramek. Aż 71% wszystkich spotkań nie zaowocowało w więcej, niż 2.5 bramki. Jeśli chodzi o GKS Jastrzębie, taka sytuacja miała miejsce w 52% przypadków. Jednakże, GKS zwyczajnie traci dużą ilość bramek – średnio 1.60 na spotkanie, więc łodzianie, nawet przy słabej skuteczności, mają spore szanse na pokonanie rywala. Kurs na to, że padnie mniej niż 2,5 gola wynosi 1.60.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.