1 Liga Stats: Zapowiedź 20. kolejki F1L

12 mar 2021 Udostępnij

Rozpoczynamy 20. kolejkę Fortuna 1 Ligi. Przed nami hit w Gdyni oraz kilka innych ciekawych spotkań. Poprzednia seria gier podniosła poprzeczkę wysoko, jeśli chodzi o ilość strzelonych bramek, dlatego miejmy nadzieję, że i w ten weekend pierwszoligowcy sprezentują nam ciekawe widowiska.

GKS Bełchatów – Termalica Bruk-Bet Nieciecza (12 marca, piątek, 17:40)

 

Trzy ostatnie mecze między GKS-em a Termaliką zakończyły się zwycięstwem tych drugich. W dodatku Termalica w każdym z tych spotkań zdobywała dwa gole. Bełchatowianie przegrali 7 poprzednich meczów w Fortuna 1 Lidze, w tym 4 u siebie. Niecieczanie natomiast na wyjazdach nie przegrali jeszcze nawet jednej połowy. Kurs na to, że wygrają goście i strzelą więcej niż 1,5 gola wynosi w Fortunie 2.03.

 

Arka Gdynia – Górnik Łęczna (13 marca, sobota, 12:40)

 

19 razy spotykały się naprzeciw siebie obie ekipy i aż 8 razy padał remis. Miesiąc temu to jednak Arka była górą. Obie strony spośród ostatnich 5. meczów, odpowiednio u siebie i na wyjeździe, przegrały tylko 1. Zdecydowaną większość goli gdynianie tracą po przerwie, więc dla Górnika będzie to szansa na poprawienie i tak wysokiej średniej bramek strzelanych w drugiej połowie, która wynosi trafienie co mecz. Kurs na remis wynosi 3.46.

 

Sandecja Nowy Sącz – GKS Tychy (13 marca, sobota, 13:00)

 

Sandecja i GKS kontynuują passę bez porażki. Nowosądeczanie nie ulegli nikomu już od 8. spotkań ogólnie i 4. u siebie. Tyszanie natomiast przegrali tylko jedno z poprzednich 10. starć w 1 lidze, na wyjeździe notując passę 7. meczów bez porażki. Spotkanie na pewno będzie ciekawe i może przynieść nam kilka bramek – w 4. z 5. poprzednich spotkań Sandecji i GKS-u padały co najmniej dwa gole. Kurs na wygraną GKS wynosi 2.65.

 

Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź (13 marca, sobota, 13:00)

 

Stomil na własnym boisku nie radzi sobie najlepiej, szczególnie przed przerwą. Olsztynianie aż w pięciu spotkaniach na własnym boisku schodzili na przerwę przegrywając. ŁKS natomiast w pierwszej połowie traci bardzo mało goli – poza Łodzią zespół stracił tylko 2 gole do przerwy, strzelając średnio niemalże jedną bramkę co mecz w pierwszych 45. minutach. Kurs na to, że padnie więcej niż 1,5 gola wynosi 1.28.

 

CWKS Resovia Rzeszów – Miedź Legnica (13 marca, sobota, 15:00)

 

Aż 4:0 wygrała Miedź pierwsze ze starć przeciwko rzeszowianom w tym sezonie. Resovia jesienią o wiele częściej będzie grać u siebie – do tej pory była jednak w stanie wygrać tylko jedno domowe starcie. Co ciekawe, legniczanie w ostatnich 10. meczach wyjazdowych nie zremisowali ani razu – ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w czerwcu 2020 roku. Kurs na wygraną gości to 2.37.

 

Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole (13 marca, sobota, 16:00)

 

Odra wygrała oba pojedynki z Zagłębiem w poprzednim roku. Tym razem zarówno Zagłębie, jak i Odra, pogrążone są w srogim kryzysie. Każda z tych ekip wygrała tylko jedno spotkanie z ostatnich 10. rozegranych w Fortuna 1 Lidze. Sosnowiczanie wolą strzelać po przerwie – przed nią, na własnym boisku, trafiają średnio co trzeci mecz. Kurs na wygrana Odry wynosi 3.50.

 

Korona Kielce – Puszcza Niepołomice (13 marca, sobota, 17:00)

 

W historii oficjalnych spotkań, Korona i Puszcza mierzyły się dwukrotnie, dwa razy w tych spotkaniach padał remis. Tym razem kielczanie znajdują się w sporym dołku, nie wygrali już od 5. spotkań, w których 4 razy nie strzelali nawet gola. Do tego z zespołem pożegnał się trener Bartoszek, więc gospodarze nie będą mieli łatwej przeprawy. Kurs na remis wynosi 3.20.

 

Radomiak Radom – GKS Jastrzębie (13 marca, sobota, 19:10)

 

Na koniec długiej soboty z Fortuna 1. Ligą Radomiak zmierzy się z GKS-em. Radomianie, którzy jeszcze niedawno słynęli z mocnej ofensywy, w ostatnim czasie nie strzelają wiele. Średnia z ostatnich 10. spotkań to tylko 0.9 gola na mecz. Jastrzębianie i tak będą musieli się pilnować, bo 63% straconych bramek zespół wpuścił właśnie na wyjeździe. Kurs na to, że gospodarze strzelą gola wynosi 1.13.

 

Widzew Łódź – Chrobry Głogów (14 marca, niedziela, 12:40)

 

Spotkanie kończące 20. kolejkę Fortuna 1. Ligi rozegrane zostanie w Łodzi. Jeśli chodzi o mecze ligowe, to Widzew nigdy nie wygrał z Chrobrym. W ostatnim czasie obie ekipy radzą sobie całkiem nieźle – łodzianie przegrali tylko 1 z poprzednich 10. spotkań u siebie, strzelając po drodze 1.3 gola na mecz. Głogowianie również zdobywają ponad jedną bramkę na mecz wyjazdowy, możemy więc być świadkami remisu 1:1, ponieważ szanse obu ekip są niezwykle wyrównane. Kurs na to, że obie drużyny strzelą gola wynosi 1.80.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.