1 Liga Stats: Podsumowanie finału baraży

13 cze 2023 Udostępnij

120 minut potrzebowaliśmy, aby wyłonić zespół, który w kolejnym sezonie zagra w rozgrywkach ekstraklasy. Drużyną tą została Puszcza Niepołomice, której gratulujemy! Kolejny rok pośród pierwszoligowców spędzą natomiast niecieczańskie „Słoniki”. Najwyższa pora spojrzeć na ten mecz od strony statystycznej.

Bruk Bet Termalica Nieciecza – Puszcza Niepołomice 2:3 p.d. (0:0)

 

Spoglądając na liczby, sygnujące ten dwugodzinny pojedynek, nie da się jednoznacznie stwierdzić, która z drużyn zasłużyła na ostateczny triumf. Mecz był niezwykle emocjonujący, a oba zespoły dobrze odnajdowały się w gąszczu detali i niuansów, z których potrafiły skorzystać, aby przechylić szalę na własną stronę.

 

Niecieczanie o wiele dłużej, bo przez niespełna 57 minut znajdowali się w posiadaniu piłki, dając swoim rywalom niewielkie pole manewru, gdy tylko mogli oni konstruować swoje akcje. Idąc za tym, to oczywiście gospodarze wyprowadzali takie ataki częściej (126:81), nie zapominając o tych niebezpiecznych (87:59). Wpłynęło to również na liczbę stałych fragmentów gry, których łącznie oglądać mogliśmy 52, w tym 16 kornerów, a 10 z tych ostatnich na korzyść gospodarzy. Mecz był rwany, sędzia pokazał 9 żółtych kartek i odgwizdał 33 przewinienia.

 

Gospodarzy zawiodła celność (21%), gdyż oddali oni w sumie 5 celnych uderzeń – ponad dwukrotnie mniej od niepołomiczan. Ci z kolei świetnie spisywali się pod bramką rywali. Spośród wszystkich ich strzałów, 11 (aż 58%) zmierzało między słupki, a 28-procentowa skuteczność dała Puszczy trzy gole, w tym jeden zwycięski, który padł już w dogrywce. Co ciekawe, aż 62,5% prób ze strony „Słoników” zostało zablokowane przez obrońców drużyny przyjezdnej. Nie licząc tych uderzeń, celność niecieczan była bardzo podobna (55%).

 

Koniec końców liczy się to, co wpadnie do siatki, a gospodarze w tym spotkaniu jednokrotnie wyręczyli swoich przeciwników w strzelaniu golu, trafiając do własnej bramki. Obaj szkoleniowcy wykorzystali po 5 zmian, a zatem ich komplet.

 

Witamy i jednocześnie gratulujemy zespołowi Motoru Lublin, który zwyciężył w finale baraży o awans do Fortuna 1 Ligi i dołączył do Polonii Warszawa oraz Znicza Pruszków, uzupełniając tym samym grono beniaminków na kolejny sezon. Całej trójce życzymy powodzenia!ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.