1 Liga Stats: Podsumowanie 7. kolejki F1L

6 wrz 2021 Udostępnij

Niewiele działo się w poprzedni weekend. Pięć spotkań, w tym trzy bezbramkowe remisy – to rzadkość, jeśli chodzi o pierwszą ligę. Jesteśmy jednak pewni, że to tylko cisza przed burzą. Gdy do gry wrócą wszystkie zespoły, na zapleczu znów będzie się działo. W międzyczasie rzućmy jeszcze okiem na spotkania siódmej rundy.

Korona Kielce – Miedź Legnica 0:0 (0:0)

 

W meczu na szczycie żadna z ekip nie chciała utracić miana niepokonanej, zatem solidarnie podzieliły się one punktami. Hit pierwszej ligi nie przyniósł bramek, łącznie zobaczyliśmy zaledwie trzy celne uderzenia. Gospodarze tego starcia częściej atakowali, nadziewali się jednak na kontrataki, które musieli przerywać niezgodnie z przepisami. Za 16 przewinień kielczanie zobaczyli aż 5 żółtych kartek, pozostałe dwie wpadły na konto drużyny z Legnicy.

 

Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 0:0 (0:0)

 

Drugi dzień zmagań również nie przyniósł trafień, choć Patryk Bryła miał ku temu idealną okazję. Spotkanie w Sosnowcu było bardzo wyrównane. Drużyna Zagłębia przez większą część meczu (56%) pozostawała w posiadaniu piłki, jednak nie potrafiła wykorzystać swoich sytuacji. Aż połowa strzałów ze strony ekipy gospodarzy okazała się niecelna – piłkarze trenera Moskala muszą zatem ponownie skalibrować celowniki.

 

ŁKS Łódź – CWKS Resovia Rzeszów 0:3 (0:1)

 

W niedzielę w końcu rozpoczęło się strzelanie – i to od razu od trzech trafień rzeszowian w spotkaniu przeciwko faworytowi z Łodzi. Choć gospodarze przez 67% czasu trwania tego spotkania znajdowali się w posiadaniu piłki i prawie dwukrotnie częściej wyprowadzali niebezpieczne ataki, nie potrafili oni pokonać golkipera Resovii. Goście błysnęli przyzwoitą celnością (46%) oraz dobrą skutecznością (42%).

 

GKS 1962 Jastrzębie – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)

 

W Jastrzębiu na gola musieliśmy czekać 82 minuty i 17 sekund. Nic w tym dziwnego, skoro obie drużyny oddały łącznie tylko 3 celne uderzenia na bramkę. Ogólna celność stała na niskim poziomie 25%. Jednobramkowe prowadzenie bielszczanie utrzymali do końca, choć w liczbach spotkanie wygląda na bardzo wyrównane. Oba zespoły atakowały podobną ilość razy, jednak to bielszczanie nieznacznie przeważali i w efekcie wyrwali potrzebne drużynie punkty wprost z rąk GKS-u.

 

Odra Opole – Widzew Łódź 0:0 (0:0)

 

Rundę zakończyliśmy kolejnym bezbramkowym remisem. Podział punktów pomiędzy Odrą i Widzewem był jak najbardziej sprawiedliwy, bo choć łodzianie przez większą część meczu kontrolowali jego tempo, opolanie równie często podejmowali się prób zaatakowania rywali, oddając nawet o jeden celny strzał więcej. Koniec końców skuteczność obu zespołów pozostawia wiele do życzenia – pomimo oddania 9 celnych uderzeń nie padł żaden gol.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.