1 Liga Hype: Młodzież strzela dla GKS-u. Gol Kocyły symbolem filozofii klubu

15 sie 2019 Udostępnij

Dawid Kocyła w 1. kolejce tego sezonu zadebiutował na boiskach Fortuna 1 Ligi, a dwa tygodnie później zdobył pierwszą bramkę dla seniorów GKS-u Bełchatów. Warto podkreślić, że chodzi o zawodnika urodzonego w XXI wieku, który dopiero co skończył 17 lat!

Premierowe spotkanie w seniorach, Kocyła rozegrał cztery dni po swoich siedemnastych urodzinach, przeciwko Stomilowi Olsztyn. Na boisku pojawił się w 72. minucie wygranego 3:0 meczu. W 3. serii spotkań znów wszedł z ławki, tym razem jednak zapisał się w protokole meczowym bramką. Datę 10.08.2019, czyli dzień pojedynku z Radomiakiem Radom, zapamięta zatem na długo.

 

- Ciężko było mi zasnąć po meczu. Męczyłem się, męczyłem, ale w końcu udało się. Nie spodziewałem się, że tak szybko strzelę debiutanckiego gola w 1 lidze. Z drugiej strony ciężko na to pracowałem, miałem więc świadomość, że wcześniej czy później taki moment nadejdzie - opowiada młody zawodnik GKS-u.

 

Media społecznościowe obiegło zdjęcie, na którym uwieczniona jest radość piłkarza, świętującego trafienie z kolegami ze swojego rocznika. - Myślę, że najbardziej z bramki cieszyła się mimo wszystko moja mama. Jest ze mną od samego początku futbolowej przygody. To ona woziła mnie na treningi, więc musiało jej być bardzo miło, gdy widziała syna w takiej sytuacji - dodaje Kocyła.

 

W tym samym meczu trafienie zaliczył także Przemysław Zdybowicz. A między Kocyłą, a Zdybowiczem trwa rywalizacja o miejsce w ataku. - Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że prywatnie przyjaźnimy się - podkreśla 17-latek.

 

Zdybowicz, starszy od Kocyły o dwa lata, również został piłkarsko wychowany przez "Brunatnych". Ci dwaj nastolatkowie mają na koncie połowę wszystkich goli strzelonych przez GKS w trwającym sezonie Fortuna 1 Ligi (dokładnie: trzy z sześciu). - Każdego trenera cieszy rozwój własnych piłkarzy, zwłaszcza tak młodych. Wyjątkowa sprawa widzieć jak pod twoim okiem dojrzewają młode talenty, doskonalą się. Po bramce przywołałem do siebie Dawida, żeby go przytulić - podkreśla trener ekipy z Bełchatowa Artur Derbin, który już dużo wcześniej wiązał konkretny plan z Kocyłą.

 

- Zimą włączyliśmy Dawida w struktury pierwszej drużyny. Przeszedł z nami cały okres przygotowawczy, wyglądał bardzo dobrze. W rundzie wiosennej miał dostać szansę, jednak przytrafiła mu się dziwna kontuzja, bo bez kontaktu z przeciwnikiem. Źle stanął i miał całą rundę z głowy. Nie ma jednak tego złego... Latem znów dobrze się prezentował, a pierwsze symptomy z tego sezonu pokazują, że rokuje dobrze. Wszyscy pytają o Przemka Zdybowicza, tymczasem Dawid jakby był w jego cieniu. Cieszę się więc, że ktoś zauważył fakt debiutu i bramki Dawida - dodaje Derbin.

 

Szkoleniowiec nie kryje satysfakcji z posiadania tak utalentowanej młodzieży. - Aż serce się raduje. Dawid przeszedł przyśpieszony proces wejścia do seniorów. To zasługa jego talentu i ciężkiej pracy. Niczego nie dostał za darmo. W formie ciekawostki powiem, że w każdym z meczu sparingowych, w których grał, był "zamieszany" w naszą bramkę. A to sam strzelił, a to zaliczył asystę. Ma nie tylko instynkt strzelecki, ile łatwość w kreowaniu sytuacji. Przecież dla ofensywnych zawodników bardzo istotna jest umiejętność odnajdywania się w akcjach. Chociaż Kocyła szybko rozwija się piłkarsko to trzeba popracować nad jego sferą emocjonalną. Jest młody i z tej racji mocno przeżywa niepowodzenia. Dużo z nim rozmawiam i powtarzam, żeby dawał sobie szansę na błędy, bo tylko je popełniając może się rozwijać - tłumaczy opiekun GKS-u.

 

Kocyła ma przed sobą kolejny cel. - Wyjść w podstawowym składzie. Pracuję właśnie pod tym kątem. Zobaczymy kiedy to się wydarzy. To niesamowite, co przeżywałem ostatnio. Bramka daje dodatkowy impuls. To wskazówka dla innych. Nieważne ile masz lat, ważne jak grasz w piłkę. GKS stwarza możliwości zaistnienia młodzieży. I jak widać, młodzież radzi sobie nawet na poziomie 1 ligi - zauważa 17-letni napastnik.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.