1 Liga Hype: Bartłomiej Wdowik - nastolatek wśród seniorów

13 wrz 2019 Udostępnij

Choć ma dopiero 18 lat, to już posiada całkiem spore doświadczenie w rywalizacji z seniorami. Przecierał szlaki w 4 lidze, zbierał szlify w drugoligowym Ruchu Chorzów, dojrzewa piłkarsko w Odrze Opole, a ostatnio występuje także w młodzieżowej reprezentacji Polski. Bartłomiej to najmłodszy przedstawiciel piłkarskiej rodziny Wdowików.

Pomocnik Odry jest kontynuatorem rodzinnych tradycji. W jego domu piłka zawsze była na pierwszym miejscu. Ojciec, Maciej Wdowik grał m.in. w trzecioligowym Górniku Siersza. Brat, Tomasz występował w KS-ie Olkusz i na poziomie 2 Ligi, reprezentując Przebój Wolbrom. Od dwóch lat starszy z braci nie gra w piłkę z powodu kontuzji pleców. Na boisko ma wrócić w styczniu. Za to przygoda z futbolem Bartłomieja rozwija się, czego wyrazem jest obecny i poprzedni sezon.

 

Poprzednio Bartłomiej Wdowik był zawodnikiem Ruchu Chorzów. Zaliczył osiemnaście meczów ligowych, w czterech wybiegał w podstawowym składzie. Ruch nie zdołał się utrzymać, a młody pomocnik zaliczył sportowy awans, przenosząc się do Odry Opole. I ma już na koniec pięć meczów w Fortuna 1 Lidze. - Przede wszystkim myślę, żeby jak najwięcej grać i nabierać doświadczenia. Każdy sobie stawia jak najwyższe cele - mówi nastolatek pytany o cele na nowy sezon i oczekiwaniach związanych z grą w 1 lidze.

 

Co ciekawe, nie są to jego pierwsze kroki w seniorskiej piłce. Te stawiał jeszcze zanim trafił do juniorów "Niebieskich", a z czasem do pierwszej drużyny. - W seniorach grałem jako piętnastolatek w 4 Lidze w Spójni Osiek, i to razem z bratem, więc wiedziałem, czego się mogę spodziewać. W 2 lidze w barwach Ruchu z kolei poziom był wyższy i mogłem się dużo więcej nauczyć od starszych kolegów - podkreśla.

 

W Ruchu osiągnął pierwszy swój znaczący sukces. Juniorzy młodsi chorzowskiego klubu zostali wicemistrzami Polski. W finałowym dwumeczu lepszy okazał się Lech Poznań. - Bez wątpienia, była to fajna przygoda. Mieliśmy dobry i zgrany zespół. Szkoda, że w finale nie udało się pokonać Lecha. Sądzę, że każdy zawodnik oraz trenerzy Mateusz Michalik i Mateusz Markiewicz mieli duży wkład w ten sukces, wliczając mnie - przekonuje Wdowik.

 

W sezonie 2018/19 18-latek grę w 2 lidze łączył z występami w Centralnej Lidze Juniorów. Także wtedy mecze z jego udziałem obserwował selekcjoner reprezentacji U-20 Jacek Magiera. Prawdziwy zaszczyt spotkał Wdowika po zmianie klubu. Właśnie wrócił ze zgrupowania kadry do lat 20, która rozgrywała spotkania w ramach Elite League. - Bardzo się ucieszyłem z tego, że trener mnie dostrzegł. Na pewno jest to mobilizacja do dalszego rozwoju. Mecze przeciwko Włochom i Portugalii były dużym przeżyciem, zwłaszcza że w Rzeszowie był cały stadion kibiców, którzy nas mocno dopingowali - przekonuje zawodnik zespołu z Opola.

 

W spotkaniu z Włochami oraz Portugalią wszedł w samej końcówce. - Nie wiem jaki plan ma na mnie trener Magiera. Najważniejsze jest grać dobrze w klubie i czekać na kolejne powołania. Każdy marzy o reprezentacji. Nie chciałbym, żeby na jednym powołaniu się skończyła moja przygoda z nią - dodaje.

 

- Moim celem jest grać jak najwięcej i rozwijać się. Z czasem chciałbym wspiąć się na najwyższy szczebel - stwierdza zawodnik, którego idolem jest Brazylijczyk Ronaldinho.

 

Jemu, jak i pozostałym kolegom z klubu, marzy się przede wszystkim... pierwsza wygrana w lidze i wydostanie się z dołu tabeli. - Dobrze czuję się w szatni Odry. Szybko się zaaklimatyzowałem. Uważam, że potencjał drużyny jest duży. Potrzebujemy meczu na przełamanie. Mam nadzieję, że stanie się to już w najbliższym spotkaniu z Sandecją - podsumowuje Wdowik.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.