1 Liga Ekspert. Kudyba: Czeka nas zacięta walka

16 kwi 2019 Udostępnij

Rozgrywki Fortuna 1 Ligi wkraczają w decydującą fazę. ŁKS powiększył przewagę nad grupą pościgową i jest blisko awansu. - Nie sądzę, żeby wypuścili taką okazję z rąk - mówi ekspert telewizji Polsat Sport Janusz Kudyba.

Wyniki 28. kolejki Fortuna 1 Ligi sprawiły, że to znowu ŁKS Łódź jest wymieniany, jako główny faworyt do zajęcia 2. miejsca w ligowej tabeli. - ŁKS w Tychach pokazał, że spotkanie z Puszczą było wypadkiem przy pracy. Łodzianie po zwycięstwie nad Sandecją mogą być naprawdę mocni. Później czeka ich jeszcze mecz z Rakowem, który do Łodzi przyjedzie najprawdopodobniej już pewny awansu. ŁKS jest świadomy swojej siły i tego, jaki ma cel. Nie sądzę, żeby wypuścili ten awans z rąk - komentuje Janusz Kudyba.

 

Zacięta walka toczyć się będzie także o... 5. lokatę. W gronie drużyn, które walczą o tę pozycję jest Podbeskidzie, GKS Jastrzębie, Bruk-Bet Termalica, czy Chojniczanka Chojnice. - GKS Jastrzębie to zespół głodny sukcesu. Gra tam sporo zawodników, którzy są spragnieni wygrywania, Zwycięstwo z Mielcem nie było przypadkowe. Bruk-Bet Termalica też wskoczył na dobre tory i myślę, że trener Marcin Kaczmarek zrobi wszystko, aby w tym sezonie zająć wysokie miejsce i w przyszłych rozgrywkach włączyć się do walki o awans - kontynuuje ekspert Polsatu Sport.

 

- Puszcza, czy Chojniczanka swoje cele w tym sezonie zrealizowały. Nie spodziewałbym się z ich strony szaleńczych ataków. Myślę, że to jest też dobry moment dla takich drużyn, żeby w pierwszym składzie zadebiutowali wychowankowie, czy zawodnicy, którzy do tej pory grali mniej. Nie ma wówczas obciążenia psychicznego i dla młodego zawodnika to jest dobra okazja, żeby wejść do seniorskiej piłki i poczuć ten klimat.

 

Kolejne grono drużyn będzie walczyć o utrzymanie w Fortuna 1 Lidze. Na ten moment w najgorszej sytuacji jest Bytovia Bytów, która nie wygrała od 19 meczów. - To jest naprawdę bardzo długa seria, która musiała się odbić na miejscu w tabeli. Sytuacja Bytovii jest naprawdę trudna. Dodatkowo baza bytowiaków nie pozwala na robienie regularnych postępów - zaznacza były trener m.in. Miedzi Legnica.

 

Ostatnią Garbarnię Kraków przed spadkiem może uratować tylko cud. Formą w ostatnich tygodniach imponuje z kolei GKS Katowice, który jest coraz bliższy wydostania się ze strefy spadkowej. - Wydaje mi się, że o miejsce nad kreską będą walczyć Wigry ze Stomilem. Bytovii będzie bardzo trudno. GKS Katowice przy takiej dyspozycji wyjdzie z kłopotów. Myślę z kolei, że Chrobry Głogów w tak trudnym momencie, jakim jest walka o utrzymanie pokaże swoją jakość, którą z pewnością ma. W szczególności, że zimą dołączyli do nich Mateusz Machaj i Mikołaj Ledebyński - kończy Kudyba.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.