#PierwszoligoweCzytanie, czyli kreatywnie w dobrej sprawie

30 wrz 2019 Udostępnij

To był piłkarsko intensywny czas dla pierwszoligowców, ale znaleźli również chwilę na udział w nietypowej akcji. Przyjrzymy się kilku przykładom działań komunikacyjnych, które potwierdzają dobrze znane piłkarskie hasło #PierwszaLigaStylŻycia.

Wigry Suwałki wprowadziły nas do bajkowej krainy stworzonej przez wybitną suwałczankę – Marię Konopnicką i zaprezentowały szerszej publiczności kilka materiałów wideo. Michał Król recytował „Stefka Burczymuchę”, Jakub Świątek przedstawiał „Filusia-Śmiałka”, a trener Adam Fedoruk – „Wesołego Janka”.

 

 

Olimpia Grudziądz w swojej komunikacji przemyciła pozytywny przekaz związanym z książkami, publikując wiele zdjęć przedstawicieli klubu z lekturą w dłoni. Zwieńczeniem akcji był nietypowy trening akademii, gdzie piłkę zastąpił zupełnie inny atrybut.

 

 

GKS Jastrzębie połączył trzy elementy: głośne czytanie, uśmiechnięte dzieci i dobrą zabawę – sukces gwarantowany. Wcześniej atrybut książki pojawił się na treningu, czyli śmiało możemy powiedzieć, że lektura zagości na dłużej. Przedstawiciele Chojniczanki Chojnice wybrali się do Wszechnicy Chojnickiej i to z tego miejsca rozpoczęli komunikację o #PierwszoigowymCzytaniu w swoich mediach społecznościowych. Klubowa maskotka wzięła również udział w Panelu Książki na Fantasy Days i przeczytała uczestnikom jedno z opowiadań Wojciecha Widłaka.

 

 

Warta Poznań przygotowała wywiad… nie o karierze zawodnika, marzeniach związanych z futbolem, celach czy aktualnych wynikach, ale o czytaniu i korzyściach, jakie z niego wypływają. Zawodnik Adrian Cierpka zaznaczył w nim m.in., że stara się czytać jak najwięcej książek, bo uważa, że warto się rozwijać, zdobywać wiedzę, poszerzać swoje horyzonty. Cały wywiad do przeczytania jest TUTAJ.

 

Chrobry Głogów zapowiedział akcję nieco tajemniczo, pytając co w piłkarskiej szatni robi książeczka dla dzieci. „Poli i Stasia wędrówki po Głogowie” to bajkowa książka dla najmłodszych, która opisuje ważne miejsca na głogowskiej ziemi. Słowem – bawi i uczy!

 

 

W Olsztynie połączono akcję #PierwszoligoweCzytanie z bieżącą działalnością dla lokalnej społeczności i tak powstała koncepcja odwiedzin placówek szkolnych i przedszkolnych pod szyldem ligowej akcji. Stomil Olsztyn wspólnie z partnerami klubu, w nadchodzącym tygodniu przekaże zestaw książek dla podopiecznych Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, a w planach ma również kontynuację wizyt w placówkach edukacyjnych. Miedź Legnica w swojej komunikacji wykorzystała maskotkę – pieszczotliwie nazywaną królem pierwszoligowej dżungli. Nie mogło być zatem innego wyboru, jak tylko przedstawienie ukochanego przez miliony „Króla lwa”. Zachwycone i uśmiechnięte maluchy, charakterystyczna muzyka i… zachęta do tego, by za wzorem przedstawicieli Miedzianki czytać najmłodszym.

 

 

A Sandecja? Nowosądeczanie podeszli do tematu jeszcze bardziej kreatywnie. Głośne czytanie „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza… wykorzystali bowiem jako sposób motywacji przed meczem z Wartą Poznań. Do swoich działań włączyli również swoją akademię, bowiem Tadeusz Socha przedstawiał dzieciom najpiękniejsze polskie baśnie. GKS Bełchatów, a konkretniej Dawid Kocyła wprost ze stadionu zaprezentował absolutnie wyjątkowy komiks pt. „Franek walczy ze smogiem”, a same książki były obecne również w autokarze… Zatem w trakcie podróży był czas połączyć przyjemne z pożytecznym.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.