#Niepodległa w Fortuna 1 Lidze

12 lis 2018 Udostępnij

18. kolejka Fortuna 1 Ligi zbiegła się w czasie z wyjątkową uroczystością dla całego kraju, 100-lecia niepodległości Polski. Zobaczcie, jak do tego święta przygotowali się pierwszoligowcy.

18. kolejka Fortuna 1 Ligi zbiegła się w czasie z wyjątkową uroczystością dla całego kraju, 100-lecia niepodległości Polski. Zobaczcie, jak do tego święta przygotowali się pierwszoligowcy.

100-metrowa flaga pojawiła się na murawie stadionu w Tychach. W  ten sposób przed meczem GKS Tychy – Odra Opole uczczono 100-lecie niepodległości. Przed samym meczem odegrano natomiast hymn.

 

 

W Poznaniu piłkarze weszli na murawę z biało-czerwoną flagą i szalikami  w barwach Polski. Na trybunach kibice zaopatrzeni w biało-czerwone chorągiewki odśpiewali cztery zwrotki hymnu.

 

 

Na sektorze rodzinnym na stadionie ŁKS-u przygotowano specjalną kartoniadę, która utworzyła biało-czerwoną flagę. Jubileuszowych akcentów podczas sobotniego spotkania było oczywiście więcej – na czele z odśpiewaniem przed meczem przez całą publiczność hymnu Polski, czyli „Mazurka Dąbrowskiego”.

 

">

 

W Bytowie piłkarzy wyprowadziła biało-czerwona flaga oraz dzieci z balonikami w narodowych barwach. Przed pierwszym gwizdkiem zabrzmiał hymn.

 

 

W Mielcu dzień już w piątek świętowano obchody 11 listopada. Dzieci ze szkół podstawowych rozegrały turniej piłkarski. Natomiast w sobotę przed meczem z Garbarnią, kibice ubrani w szaliki Polski wraz z piłkarzami odśpiewali hymn. 

 

 

">

 

Tuż przed pierwszym gwizdkiem w Nowym Sączu, zawodnicy wraz z kibicami odśpiewali pełną, czterozwrotkową wersję "Mazurka Dąbrowskiego". Nie zabrakło symboli narodowych zarówno na murawie jak i na trybunach. Kibice na sektorach A i F otrzymali łącznie 2000 chorągiewek w barwach narodowych, na sektorze C powstała kartoniada. Zawodnicy weszli na boisko z biało-czerwonymi szalikami i opaskami na rękach. W drugiej połowie efektowną oprawę pokazali fani na sektorze F. Zaprezentowane zostały w niej postacie, dzięki którym przed stu laty Polacy cieszyli się z odzyskania niepodległości: Marszałek Józef Piłsudski (Naczelnik Państwa), Roman Dmowski (główny przywódca Narodowej Demokracji), Wojciech Korfanty (przywódca III powstania śląskiego), Ignacy Daszyński (premier rządu lubelskiego w 1918 roku), Wincenty Witos (trzykrotny premier Polski i działacz niepodległościowy) i Ignacy Jan Paderewski (premier i Minister Spraw Zagranicznych II RP). Pośrodku zaś pojawiło się Godło Polski z lat 1919-1927.

 

 

W Bielsku-Białej obie drużyny pojawiły się w asyście flagi. Piłkarze Podbeskidzia i GKS-u Katowice zagrali w biało-czerwonych opaskach. Przed pierwszym gwizdkiem zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Ponadto kibice obu ekip zaprezentowali specjalne przygotowane patriotyczne oprawy.

 

 

 

 

Cztery zwrotki hymnu, asysta dzieci z biało-czerwonymi flagami – to z kolei przedmeczowa oprawa w Suwałkach.

 

 

W Niepołomicach z okazji 11 listopada na trybunach pierwszy raz w historii klubu zaprezentowano biało-czerwoną kartoniadę. Nie zabrakło także hymnu, który został odśpiewany przez cały stadion. 

 

">

 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.