"Jedenastka sezonu Nice 1 Ligi": Paweł Kapsa

15 cze 2017 Udostępnij

Chociaż między słupkami Paweł Kapsa przez cały sezon robił co mógł, Miedzi nie udało się tym razem awansować do Ekstraklasy. Na pocieszenie zadzwoniliśmy do niego z nominacją w naszym plebiscycie. Jak się okazało, nawet 13 czystych kont w sezonie nie jest dla niego powodem do radości. - Wynik drużyny nie pozwala mi się z tego cieszyć. Szkoda tego sezonu - podsumowuje.

Jaki był nastrój w szatni Miedz Legnica po ostatnim meczu?

 

Ponury. Czuliśmy i czujemy nadal olbrzymie rozgoryczenie finiszem sezonu. Boli, że zabrakło akurat tylko jednego punktu. Człowiek teraz w głowie szuka gdzie, w którym meczu można było się pokusić o jednego gola więcej, albo jednego mniej stracić. Ta sprawa jest świeżo w naszych głowach, więc jest niedosyt.

 

Który zatem mecz zadecydował?

 

Ten ze Stalą Mielec. Przegraliśmy 1:2. Należało uszanować remis, a poszliśmy na całość chcąc za wszelką cenę wygrać i to się zemściło. Na pewno też mecz z Wisłą Puławy nam się nie udał. Kontrolowaliśmy jego przebieg, lecz w końcówce dostaliśmy bramkę z niczego; zamiast trzech punktów tylko jeden. Bolą takie chwile.

 

Miedź złożyła protest na Stal, że gra w niej nieuprawniony zawodnik.

 

Śledziłem informacje na ten temat, ale niespecjalnie wierzyłem, że PZPN przychyli się do naszego wniosku i z tego tytułu dostaniemy dodatkowe punkty. Zdawałem sobie też sprawę, że drugi w tabeli Górnik Zabrze nie wypuści szansy na awans. Tak się w istocie stało, dlatego nasza wygrana z Sandecją Nowy Sącz okazała się na otarcie łez.

 

Zanotował pan aż trzynaście czystych kont i w ogóle z czołówki wpuścił najmniej bramek.

 

Wynik drużyny nie pozwala mi się jednak z tego cieszyć. Szkoda tego sezonu. W meczach z czołówką zanotowaliśmy dodatni bilans. Mówi się natomiast, że awans zdobywa się punktami z niżej notowanymi. A my parę takich oczek pogubiliśmy.

 

Jest natomiast taka interwencja, którą pan szczególnie zapamięta?

 

Proszę mi uwierzyć, że nigdy nie skupiam się na tym co było dobre, a co złe. Wolę się uczyć, poprawiać błędy.

 

Zostaje pan w Miedzi na kolejny sezon?

 

Nie mam pojęcia. Mój kontrakt wygasa za niecały miesiąc. 20 czerwca mam stawić się na treningu i być może wtedy rozpoczną się rozmowy kontraktowe. Wiem, że odchodzi trener Ryszard Tarasiewicz. Kto będzie następcą? Czy będzie chciał ze mną współpracować? Tego nie wiem. Na razie czekam na rozwój sytuacji.

 

Reset po sezonie w Polsce czy w ciepłych krajach?

 

Plany mam fantastyczne. Czeka mnie sesja na studiach. Studiuję fizjoterapię.

 

Który egzamin będzie najtrudniejszy?

 

Jak to na studiach medycznych – anatomia oraz fizjologia. Jestem jednak dobrej myśli.

 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.