"Górale" z patentem na "Czarne Wilki"

5 sie 2017 Udostępnij

O 18:00 pierwszy mecz sezonu w Bielsku-Białej! Podbeskidzie zmierzy się z Drutex-Bytovią, z którą w zeszłym sezonie Górale dwukrotnie wygrywali.

Za zespołem z Bytowa bardzo ciężki sezon. Aspiracje były ogromne, mówiono nawet o włączeniu się do walki o awans, a skończyło się na… barażach o utrzymanie. Drutex-Bytovia była jednym z największych zaskoczeń minionych rozgrywek, bo potencjał zespołu był na pewno wyższy niż efekt jego gry, czyli 15 miejsce. W barażach z Radomiakiem Radom bytowianie pokazali jednak, komu należy się gra na zapleczu Ekstraklasy, pewnie bo aż 6:0 w dwumeczu pokonując niedawnego, pucharowego rywala TSP. 

 

Poprzedni sezon Podbeskidzie zakończyło na 8 miejscu, ale latem doszło do wielu zmian w kadrze. Zespół opuścili m.in. Robert Demjan, Michał Janota, Szymon Lewicki, czy Robert Gumny. Do drużyny dołączyli na przykład Miłosz Kozak, Dimityr Ilijew. W piątek z kolei Podbeskidzie zakontraktowało nowego napastnika Valerijsa Sabalę, który w przeszłości reprezentował m.in. Miedź Legnica. W kadrze "Czarnych Wilków" również doszło do wielu zmian.W kadrze zespołu pojawiło się aż 10 nowych graczy, a 11 znalazło sobie nowe miejsce pracy. Kurs w Fortunie, że oba zespoły strzelą bramki wynosi 1.64.

 

Nowy sezon, nowe nadzieje. To przemaglowane wielokrotnie powiedzenie sprawdza się i w tym przypadku. W Bytowie jak najszybciej chcą zapomnieć o poprzednim sezonie i wydaje się, że są na najlepszej drodze do realizacji tego celu. Ligowa inauguracja sprzed tygodnia wypadła co najmniej dobrze – 3:1 w meczu ze Stomilem Olsztyn, a i w krajowym pucharze bytowianie zapewnili sobie awans do kolejnej rundy po wygranej 2:1 na wyjeździe z Błękitnymi Stargard. 

 

„Górale” w pierwszej kolejce Nice 1 Ligi zremisowali 1:1 na wyjeździe z Chrobrym Głogów. Jedyną bramkę dla zespołu z południa Polski zdobył z rzutu karnego Tomasz Podgórski. Z kolei w 1/32 finału Pucharu Polski udało im się wyeliminować Radomiaka Radom dopiero po rzutach karnych.

 

W minionym sezonie Górale pokonali Drutex-Bytovię dwukrotnie – 2:0 na wyjeździe i 2:1 u siebie. Kurs w Fortunie, że Podbeskidzie wygra obie połowy starcia z Drutex-Bytovią wynosi 7.1.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.