"Czarne Wilki" niepokonane!

14 sie 2017 Udostępnij

Po trzeciej serii gier tylko Drutex-Bytovia pozostaje z kompletem punktów w Nice 1 Lidze. Piłkarze Stomilu Olsztyn, Miedzi Legnica i Zagłębia Sosnowiec po raz pierwszy mogli cieszyć się w tym sezonie ze zwycięstwa.

Stomil wrócił do Olsztyna. Z miejscowymi kibicami piłkarze przywitali się najlepiej jak tylko mogli, ogrywając Podbeskidzie 3:1. Gospodarze potrzebowali w drugiej części spotkania niespełna 30 minut, by rywalom wbić aż trzy bramki. Tym samym "Duma Warmii" odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie po wcześniejszych dwóch porażkach. W dołku znajdują się Górale. Tylko jeden punkt w trzech meczach spowodował, że na początku sezonu Podbeskidzie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Do Katowic przyjechał beniaminek - Puszcza Niepołomice. Można powiedzieć, że wszystko szło zgodnie z planem. GKS po golu Goncerza prowadził 1:0.Jednak wtedy do głosu doszli goście. Dwie szybkie kontry i dwa ciosy zadane GieKSie. Trzy punkty pojechały do Niepołomic, a gospodarze czekają na zwycięstwo u siebie od pięciu spotkań. Jeden remis i cztery porażki, do tego bilans bramek 5-9.

Sobota zaczęła się od starcia rewelacyjnego beniaminka z Opola z jednym z faworytów do awansu Miedzią Legnica. Odra szybko objęła prowadzenie, ale im dalej w las, tym Miedzianka przejmowała inicjatywę. Skończyło się na 2:4, a my zapamiętamy ten mecz z dwóch powodów. Po pierwsze w barwach zespołu z Opola zadebiutował Daisuke Matsui. Po drugie gol na 2:3 padł po fantastycznym uderzeniu z rzutu wolnego wykonywanego przez Rafała Niziołka. Wypada dodać również, że był to pierwszy mecz w sezonie w którym padło sześć bramek!

Do Częstochowy przyjechała Chojniczanka. Ostatni raz oba zespoły spotkały się w 2013 roku. Wtedy górą była Chojniczanka. W sobotę długo przeważał na boisku Raków, wydawało się, że bramka dla beniaminka padnie lada moment. Jednak summa summarum to goście cieszyli się z trzech punktów po ostatnim gwizdku sędziego. Zadecydowała o tym zabójcza kontra Chojniczanki w 90. minucie.

Do lidera z Bytowa przyjechał Ruch Chorzów, którego piłkarze wciąż czekają na zwycięstwo. Zaczęło się optymistycznie dla "Niebieskich", gdy gola zdobył Miłosz Przybecki. Druga połowa należała już jednak do ekipy "Czarnych Wilków". Zwycięstwo gospodarzom zapewnił nie kto inny, tylko Janusz Surdykowski, który wykorzystał rzut karny w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Tym samym Drutex-Bytovia pozostaje jedynym zespołem w lidze z kompletem punktów po trzech kolejkach. Licząc wszystkie oficjalne rozgrywki, "Czarne Wilki" nie zaznały smaku porażki już od 11 spotkań!

Po zaciętym boju w Pucharze Polski, GKS Tychy pojechał do Głogowa. Przez długi czas zapowiadało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem. Jednak wtedy na boisku pojawił się Przemysław Trytko i rozstrzygnął losy spotkania. Dla GKS-u Tychy to pierwsza porażka w lidze. Z kolei Chrobry pozostaje niepokonany i z siedmioma punktami zajmuje pozycję wicelidera. Mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość dla kibiców z Głogowa. Chrobry nie przegrał w Nice 1 Lidze już od pięciu spotkań.

W Mielcu padła tylko jedna bramka, a Stal wygrała 1:0. To pierwsza stracona bramka przez Olimpię w obecnym sezonie i pierwsza porażka na wyjeździe od pięciu spotkań. Co więcej Biało-Zieloni stracili w tym meczu Roberta Janickiego, który jak się później okazało doznał złamania. Robert wracaj szybko do zdrowia!

O nietypowej porze (19:47) spotkały się ekipy Wigier Suwałki i Górnika Łęczna. Sytuacji w meczu było jednak na lekarstwo. Najlepsze zmarnowali gracze gości w samej końcówce spotkania. Na wysokości zadania stanął jednak bramkarz Wigier, który swoimi interwencjami dwukrotnie uratował gospodarzom remis. Dla Wigier to pierwszy remis u siebie po 11 spotkaniach.

Kolejka zakończyła się w Sosnowcu. Zagłębie do tej pory dwukrotnie przegrało w lidze, do tego doszła porażka w Pucharze Polski z Koroną Kielce. Zła passa została przerwana w niedzielę. Trzy punkty zapewnił Szymon Lewicki.