[Część II] Od Sandecji po GKS Bełchatów – piłka i nie tylko

2 lip 2021 Udostępnij

Przed nami druga część podsumowująca działania klubów w obszarze marketingu, CSR-u i… nie tylko!

Dziesiąta w tabeli Sandecja Nowy Sącz również słynie z tego, że ma wielkie serce. Nowosądecka społeczność, a konkretniej Akademia Sandecja włączyła się w pomoc budowy domu dla Pani Doroty i jej dzieci, a w grudniu tradycyjnie wysłała Biało-Czarnego Mikołaja do najmłodszych przebywających na szpitalnych oddziałach. Chrobry Głogów to jeden z pierwszoligowych liderów akcji CSR – rokrocznie działa z sukcesami dla lokalnej społeczności. Sztandarowym projektem jest „Trener osiedlowy” – pozalekcyjne, bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Głogowianie są również organizatorem Ligi Osiedlowej (będącej elementem wspomnianego wcześniej projektu) – turnieju, w którym wystąpi 13 drużyn, a najlepsze dzieciaki będą mogły pojechać na mecz reprezentacji Polski. Fortuna 1 Liga i oficjalny dostawca piłek – firma SELECT wsparła pulę nagród. 

 

By przedstawić kolejny klub, musimy wrócić do pierwszej niedzieli kwietnia. Nie wyobrażamy sobie świąt Wielkanocnych bez majonezu… o czym doskonale wie Korona Kielce. Marketing klubu przygotował paczki z tym produktem, kojarzonym bezpośrednio z regionem, i przesłał m.in. pozostałym drużynom. Kielczanie zorganizowali również pomoc rożnym placówkom w ramach akcji #KoroniarskieSerce. Jak czytamy: „podstawowym założeniem wirtualnych biletów było przeznaczenie dochodu z tej inicjatywy na rzecz osób potrzebujących, łącząc też koncepcję dostarczania posiłków dla najbardziej potrzebujących za pośrednictwem lokali gastronomicznych z naszego regionu, które również ucierpiały w dobie pandemii”. 

 

Na stadionie Puszczy Niepołomice pojawiła się wyjątkowa piłka – futbolówka, która pomaga. Chodzi o pojemnik na plastikowe nakrętki w kształcie nawiązującym do miejsca, w jakim się znajduje. Dochód z ich recyklingu pomaga podopiecznym fundacji. GKS Jastrzębie przygotowało dla najmłodszych konkurs w ramach akcji #PokolorujPierwszoligowyŚwiat. Jastrzębianie uświadamiają również, z jakimi trudnościami mierzą się osoby ze spectrum autyzmu, a także nie zapominają o zbiórce dla dzieci z domów dziecka. Stomil Olsztyn rokrocznie przypomina o różowej kartce dla życia – której celem jest ratowanie życia kobiet poprzez wczesne wykrywanie raka piersi. Warto też dodać, że marcu ubiegłego roku sympatycy olsztynian zorganizowali zbiórkę na rzecz Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

 

Apklan Resovia… oprócz akcji charytatywnych i akcji oddawania osocza „ozdrowieńców” wsparła również ratowanie Kina Zorzy. Młodzi piłkarze mogli się sprawdzić również na turnieju Resovia Winter Cup. Sosnowiczanie byli częścią akcji „Buty dla dzieciaka” – wraz ze sponsorami sprawili radość podopiecznym ośrodków szkolno-wychowawczych. Odwiedzili Dom Pomocy Społecznej i wręczyli kołdry, pościele oraz słodycze osobom starszym, samotnym. Pracownicy Zagłębia odpowiedzieli na listy do mikołaja dzieciaków z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej numer 2 w Sosnowcu, gdzie zakupili indywidualne prezenty każdemu dziecku, które napisało list z życzeniem. Zagłębiacy dołączyli się również do akcji "Paka dla psiaka". Zagłębie Sosnowiec rozpoczęło też sprzedaż pamiątkowego banknotu o nominale 0 euro z podobizną klubowej legendy Józefa Gałeczki.

 

Ostatnia drużyna w tabeli, z którą musieliśmy się pożegnać, to GKS Bełchatów. Bełchatowianie przy współpracy z oficjalnym partnerem ligi – marką Zarys przygotowali specjalny instruktaż, jak wygląda powrót do gry po urazie pod okiem czujnych fizjoterapeutów. Na samym stadionie pojawił się wyjątkowy mural z cytatem papieża Polaka. 

Co jest budujące – to tylko jedne z szeregu inicjatyw podejmowanych przez pierwszoligowe kluby. Jesteśmy dumni, z tego że współtworzyły naszą ligę i z pewnością nadają jej kolorytu zgodnie z mottem przewodnim: #PierwszaLigaStylŻycia. 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.