[Część I] Od Radomiaka po Widzew – piłka i nie tylko

29 cze 2021 Udostępnij

Poza akcjami koordynowanymi przez ligę, kluby z własnej inicjatywy aktywnie działały na rzecz swoich lokalnych społeczności, pielęgnując tradycje i historię. Wybraliśmy niektóre z nich, by pokazać ich różnorodność. Rozpoczniemy o analizy pierwszych dziewięciu zespołów.

Radomiak Radom, już beniaminek PKO Ekstraklasy, uczestniczył w akcjach charytatywnych m.in. dla młodego piłkarza Zielonych – Kacpra. Bruk-Bet, który również w przyszłym sezonie zagra na najwyższym szczeblu, tradycyjnie zorganizował turniej dedykowany drużynom młodzieżowym klubów rywalizujących na co dzień w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi w sezonie 2020/2021. Na zaproszenie gospodarzy odpowiedziały: Widzew Łódź, Radomiak Radom, Sandecja Nowy Sącz, GKS Tychy, Resovii Rzeszów oraz Beniaminek Krosno i Motor Lublin. Niecieczanie przygotowali również konferencję Bruk-Bet Termalica Conference skierowaną do trenerów piłki nożnej.

 

GKS Tychy w minionym sezonie świętował 50. rocznicę powstania. Z tej okazji klub, pomimo trudności związanych z pandemią, zorganizował uroczyste obchody. Dokładnie 20 kwietnia tyszanie zagrali mecz z Radomiakiem Radom w specjalnych jubileuszowych trykotach. W maju można było zobaczyć na elewacji tyskiego obiektu trójkolorową animację wzbogaconą specjalną oprawą muzyczną. Dla społeczności Arki Gdynia jednym z ważniejszych wydarzeń sezonu był finał Pucharu Polski, z którym związany był szereg klubowych aktywności. Warto podkreślić, że społeczność Arki działała również w okresie świątecznym i pomagała. Arka na licytację w aukcji Żółto-Niebieski Mikołaj przekazała… asa z rękawa – srebrny medal z finału Pucharu Polski 2018. 

 

ŁKS Łódź z kolei postarał się o to, by rozbudowywany stadion miał patrona, wyjątkowego patrona – Władysława Króla. Co więcej społeczność ŁKS po raz kolejny udowodniła, że jest skonsolidowana i dzięki swojej aktywności poprzez zakupy w ligowej aplikacji… zrealizowała cele klubu. Górnik Łęczna zachęcił swoich sympatyków do przyjścia na stadion poprzez darmowe bilety na ostatnie mecze. Łęcznianie to również ta drużyna, która przeniosła dobre misiowe praktyki z Niderlandów i zaszczepiła chęć pomocy w innych polskich klubach piłkarskich. Skutek: całkiem pokaźna pluszowa rodzina klubów nie tylko z #PierwszaLigaStylŻycia. Górnicy we współpracy z naszym partnerem –marką Zakopiańska, przekazali również wodę miejscowemu szpitalowi.  

 

Rok 2021 jest ważny także dla Miedzi Legnica – wiąże się z jubileuszem 50-lecia, stąd wyjątkowy herb, a także koszulka retro, co warto zaznaczyć, dostępna dla kibiców w bardzo konkurencyjnej cenie. Legniczanie wydadzą również… pamiątkowy banknot o nominale 0 euro z wizerunkiem stadionu im. Orła Białego. Emisja zaplanowana jest na termin pierwszego domowego meczu Miedzi w nowym sezonie. Kibice dostosowali się do wysokiego poziomu klubowych inicjatyw i również zrealizowali jego cele, dzięki dużej aktywności w oficjalnej aplikacji Fortuna 1 Ligi. 

 

Odra Opole w najgorętszym okresie pandemii na wiosnę pamiętała o swoich seniorach, którym przygotowano artykuły codziennej potrzeby i upominek klubowy. W grudniu ponownie przekazała upominki tym, którzy "tworzyli historię klubu". Furorę w mediach społecznościowych zrobiło zdjęcie wyjątkowego gościa, który odwiedził opolski stadion – lisa. 

 

Widzewiacy wraz z piłkarzami Legii Warszawa wzięli udział w akcji pomocowej dla małej Mai. Klub z Piłsudskiego 168 świętował w tym roku 110-lecie, dlatego też przekazy medialne były zdominowane materiałami historycznymi. Na stadionie zawisł szczególny baner przedstawiający 269 widzewskich koszulek, w których występowali zawodnicy na przestrzeni jedenastu dekad, a pracownicy klubu odwiedzili legendy, przekazując ponad 110 podarunków na #110LatPasji. W 2021 otworzone zostało otworzone pierwsze oficjalnie zarejestrowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego muzeum klubu piłkarskiego w Polsce – Muzeum Widzewa Łódź, a stadion został zaprezentowany w nowej historycznej odsłonie. 

 

Sprawdź także: Inicjatywy koordynowane przez ligęZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.