Świetlny Cup w Niepołomicach!

27 cze 2018 Udostępnij

W środę 20 czerwca na Stadionie Miejskim w Niepołomicach zorganizowano turniej Świetlny Cup. W towarzyskiej rywalizacji wzięli udział zawodnicy z rocznika 2009 szlifujący swoje talenty w klubach z terenu naszej gminy.

Piłkarskie zmagania rozpoczęto już o godzinie 18.00, ale licznie zgromadzona publiczność i zawodnicy rywalizujący na obiekcie Puszczy Niepołomice wyczekiwali pierwszego oficjalnego uruchomienia nowego oświetlenia. Słoneczna środa spowodowała, że lampy zaświecono kilka minut po godzinie 20.00, kiedy to w pokazowym meczu swoje umiejętności prezentowały młode piłkarki Puszczy Niepołomice i Nieszkowianki Nieszkowice Małe. Oficjalnie to spotkanie można uznać za pierwsze rozegrane w blasku jupiterów.

 

W samym turnieju Świetlny Cup wzięło udział przeszło stu młodych zawodników i zawodniczek z ośmiu drużyn. Trzy reprezentacje wystawiła Niepołomicka Szkoła Futbolu Puszcza, dwie Szkoła Futbolu Staniątki, a po jednej drużynie: Batory Wola Batorska, Naprzód Ochmanów i KS Dąb Zabierzów Bocheński.

 

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, co oznacza, że rozegrano aż 24 spotkania. Wszystkie drużyny zaprezentowały się dzisiaj zdecydowanie lepiej niż polscy piłkarze w pierwszym meczu mistrzostw świata – powiedział podczas podsumowania turnieju Roman Ptak. Wygląda na to, że mamy wydarzenie, które może stać się cykliczną imprezą zapowiadającą wakacje. Widać niesłabnącą popularność piłki nożnej w naszej gminie ­– dodał burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice.

 

Słowom burmistrza wtórował współorganizator imprezy prezes Puszczy Niepołomice Jarosław Pieprzyca: Cieszę się, że tak wiele klubów odpowiedziało na nasze zaproszenie i zechciało zagrać w naszym turnieju. Liczymy, że za kilka lat to uczestników tego rodzaju imprez będziemy oglądać w barwach pierwszej drużyny Puszczy.

 

Podczas zawodów nie prowadzono klasyfikacji drużyn. Wszystkie zespoły otrzymały „złote piłki” za udział w turnieju oraz pamiątkowe medale. Teraz kiedy oświetlenie zostało należycie sprawdzone i zainaugurowane przez młodych piłkarzy, czas by ich starsi koledzy grający w pierwszej lidze równie efektownie zagrali w blasku świateł.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.