Środa w F1L: Wygrana Górnika i Radomiaka

21 paź 2020 Udostępnij

W środę z trzech punktów mogli cieszyć się zawodnicy Radomiaka Radom, którzy wygrali z Puszczą Niepołomice. W Łęcznej z kolei lepszy okazał się Górnik, który pokonał Arkę Gdynia.

Radomiak Radom - Puszcza Niepołomice 2:0 (2:0)
Bramki: Damian Gąska 34’, Damian Jakubik 41’

 

Środa okazała się szczęśliwa dla zawodników Radomiaka, którzy wygrali pierwszy raz od ponad miesiąca. Podopieczni Dariusza Banasika byli bardzo skutecznie w pierwszej połowie, kiedy to Gąska otworzył wynik meczu strzałem głową. Kilka minut później było już 2:0, bo Damian Jakubik popisał się plasowanym strzałem. W drugiej części gry goście nie byli w stanie nawiązać walki i Radomiak spokojnie utrzymał prowadzenie do ostatniego gwizdka. 

 

Górnik Łęczna - Arka Gdynia 2:0 (0:0)
Bramka: Bartłomiej Kalinkowski 80', Przemysław Banaszak 89'

 

W pierwszej połowie kilka razy musiał interweniować golkiper gości. Już w 2. minucie na bramkę uderzał Bartosz Śpiączka, ale Daniel Kajzer był na posterunku. Arka z kolei nie mogła dojść do czystej pozycji strzałowej i Maciej Gostomski był praktycznie bezrobotny. W drugiej połowie Górnik wpakował futbolówkę do bramki rywali, asle sędziowie odgwizdali spalonego. W 80. minucie już nic nie stanęło na przeszkodzie Górnikowi. Gospodarze oddali trzy uderzenia w jednej akcji i dopiero Bartłomiej Kalinkowski znalazł sposób, aby wpisać się na listę strzelców. Szybko wyrównać mógł Mateusz Młyński, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Maciej Gostomski. W końcówce wynik ustalił Przemysław Banaszak, który w przeciwieństwie do Młyńskiego nie miał problemu z wykorzystaniem stuprocentowej sytuacji.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.