Ćwielong: Występ w reprezentacji to spełnienie marzeń

15 lis 2018 Udostępnij

Gra w seniorskiej reprezentacji Polski to wielki zaszczyt. W Fortuna 1 Lidze jednym z zawodników, który tego doświadczył jest Piotr Ćwielong. - Stojąc na murawie i śpiewając hymn ma się świadomość, że spełniło się swoje marzenie - mówi w rozmowie z nami ofensywny pomocnik.

Piotr Ćwielong w swojej karierze grał w reprezentacji Polski U-18, U-19 oraz U-21. - Trzeba powiedzieć, że w dzisiejszych czasach młodzieżowe reprezentacje wyglądają zupełnie inaczej niż jak ja grałem. Polski Związek Piłki Nożnej teraz bardzo mocno przykłada uwagę do tego, aby wszystko w tych grupach wyglądało profesjonalnie. Za moich czasów nie było tak kolorowo - podkreśla Piotr Ćwielong, który obecnie jest zawodnikiem GKS-u Tychy.

 

32-latek w seniorskiej kadrze zadebiutował w 2013 roku za czasów selekcjonera Adama Nawałki. - Każdy młody chłopak oglądał reprezentację i marzyło się wtedy o tym, aby w przyszłości założyć koszulkę z orłem na piersi. Po dobrym okresie w Śląsku Wrocław i transferze do Bochum dostałem powołanie na zgrupowanie. W spotkaniu ze Słowacją nie mogłem zagrać z powodu lekkiego urazu. W meczu z Irlandią wyszedłem w pierwszym składzie. Podczas hymnu wraca się wspomnieniami do dzieciństwa, gdy się o tym marzyło. Jest to wielka duma dla każdego piłkarza - kontynuuje ofensywny pomocnik.

 

Obecnie Fortuna 1 Liga to kopalnia młodzieżowych zawodników zwłaszcza dla trenera reprezentacji U-20 Jacka Magiery. - W pierwszej lidze w każdej drużynie msui grać młodzieżowiec i to z pewnością jest duży plus dla tych chłopaków. Trzeba jednak pamiętać, że każdy z nich musi obronić się jakością. To pomoże im w przeskoku z juniorskiej piłki do seniorskiej. Nie zawsze zawodnicy, którzy wyróżniają się w piłce młodzieżowej później dają sobie radę w seniorach - zauważa nasz rozmówca.

 

Piotr Ćwielong wskazuje także na pozytywny przykład w swojej drużynie. Mowa o Hubercie Adamczyku, który wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie tyszan i może pochwalić się regularną grą. - To zawodnik, który grałby u nas w drużynie bez względu na to ile ma lat. Hubert broni się na boisku bardzo dużą jakością - zakończył Ćwielong.

 

Fortuna 1 Liga to miejsce zarówno dla doświadczonych, jak i młodych graczy, którzy na swoim koncie mają występy w reprezentacji narodowej. Co ciekawe, Piotr Ćwielong w Tychach współpracuje z trenerem Ryszardem Tarasiewiczem, który na swoim koncie ma łącznie 58 spotkań w narodowych barwach! 56-latek wystąpił także na mundialu w Meksyku w 1986 roku. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.