Zagłębie Sosnowiec zwycięzcą Typera Fortuny

14 Dec 2022 Share

W niedzielę poznaliśmy nowego Mistrza Świata w piłce nożnej - Argentyna po raz trzeci sięgnęła po ten jakże wyjątkowy tytuł, a emocje związane właśnie z tą drużyną towarzyszyły w naszej zabawie od samego początku aż do samego końca.

Nie inaczej było w Typerze Fortuny, w którym emocje towarzyszyły nam już od pierwszej kolejki. Każdy z osiemnastu klubów typował wynik wyznaczonych spotkań i w efekcie zdobywał punkty, na podstawie których tworzona była klasyfikacji generalna. Za poprawnie wytypowany wynik klub otrzymywał 3 punkty, za poprawnie wytypowanego zwycięzcę 1 punkt. W fazie pucharowej kluby mogły otrzymać dodatkowe 3 punkty za wskazanie poprawnego wyniku dogrywki i dodatkowy 1 punkt za wskazanie zwycięzcy w rzutach karnych. 

 

Niczym w Katarze, szesnaście najlepszych klubów awansowało do 1/16 finału Typera Fortuny. W 1/8 finału znalazło się już tylko osiem drużyn i już wtedy Zagłębie Sosnowiec dało jasny sygnał, że są faworytem do końcowego zwycięstwa. 

 

W fazie medalowej znalazły się cztery najlepiej typujące kluby - Zagłębie Sosnowiec, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Górnik Łęczna i Wisła Kraków. "Górale" rozpoczęli atak na fotel lidera, jednak ostatecznie małe punkty zadecydowały o kolejności w tabeli. Obok Zagłębia i Górali w Typerze Fortuny zostały jeszcze Wisła Kraków oraz Górnik Łęczna, a różnice punktowe były tak niewielkie, że każdy z tych klubów mógł sięgnąć po laur zwycięzcy. 

 

O tym, że typowanie poprawnych wyników nie jest wcale łatwym zadaniem przekonał się niejeden kibic, ale tego samego miały okazję doświadczyć także kluby Fortuna 1 Ligi. Dwie drużyny poprawnie wytypowały zwycięzcę meczu o 3. miejsce, jednak tylko Zagłębie Sosnowiec wytypowało dokładny wynik i to właśnie dzięki temu, Zagłębie niczym Argentyna, zostaje Mistrzem Typera Fortuny. 

 

Kibice podczas Mistrzostw Świata wszystkie mecze mogli obstawiać u sponsora tytularnego ligi - firmy Fortuna, która w związku z mundialem przygotowała dla kibiców szereg promocji. Po największym wydarzeniu sportowym, do rywalizacji powoli będą powracać pierwszoligowe drużyny - najpierw podczas okresu przygotowawczego, a już w lutym zostaną wznowione rozgrywki Fortuna 1 Ligi. Sprawdź ofertę na stronie www.efortuna.pl.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.