Wyjątkowe zakończenie roku szkolnego na murawie w Tychach

24 Jun 2019 Share

Jeszcze kilka dni temu występowali na niej najlepsi piłkarze młodego pokolenia na świecie. W środę pierwszoplanowe role odegrali tu uczniowie. Na Stadionie Miejskim w Tychach odbyło się wyjątkowe zakończenie roku szkolnego. Najlepsi odebrali świadectwa z wyróżnieniem na murawie.

Jeszcze kilka dni temu występowali na niej najlepsi piłkarze młodego pokolenia na świecie. W środę pierwszoplanowe role odegrali tu uczniowie. Na Stadionie Miejskim w Tychach odbyło się wyjątkowe zakończenie roku szkolnego. Najlepsi odebrali świadectwa z wyróżnieniem na murawie.

- To jest bardzo fajna inicjatywa, że możemy skorzystać ze Stadionu Miejskiego.  Wszystkim bardzo się to podoba. To jest wielkie wyróżnienie, że jesteśmy jedyną szkołą w Tychach, która ma zakończenie roku na murawie. Jesteśmy kibicami GKS Tychy. Chodzimy tu często na mecze- mówią uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17.

 

W środę ich występy oklaskiwali rodzice, znajomi i nauczyciele. Na trybunach zasiadło około 500 uczniów z 25 klas. W uroczystości wziął również udział piłkarz GKS Tychy, Maciej Mańka, który jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 17.

 

- Bardzo się cieszymy, że GKS Tychy jest popularny wśród najmłodszych i na pewno będzie ona jeszcze rosła. My dołożymy wszelkich starań, żeby tak się stało. Będziemy na pewno musieli się mocno postarać, żeby dorównać uczniom. Czekam już z niecierpliwością na start kolejnego sezonu i na tak wspaniały doping najmłodszych kibiców jak w ubiegłym sezonie- dodaje Maciej Mańka, piłkarz GKS Tychy.

 

Dla uczniów zakończenie roku szkolnego była nagrodą za zwycięstwo w akcji Edukujemy na 7. To właśnie Szkoła Podstawowa nr 17 zebrała najwięcej naklejek za obecność na meczach GKS Tychy. Co ciekawe przed rokiem podopieczni tej szkoły również okazali się bezkonkurencyjni.

 

- Podobnie jak w sporcie bardzo ważny jest wynik końcowy. Uczniowie egzamin z kibicowania zdali celująco. Stadion Miejski, to przede wszystkim obiekt rodzinny. Już od najmłodszych lat chcemy, żeby najmłodsi mieszkańcy identyfikowali się z naszym klubem. Poprzez akcje "Edukujemy na 7" trafiliśmy do ich świadomości. W rywalizację zaangażowało się kilkuset uczniów z wielu tyskich szkół.  To jest dla nas bardzo budujące i motywuje nas do jeszcze cięższej pracy. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Wam za udział w akcji Edukujemy na 7 i za każdą obecność na meczu- zaznacza Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy Tyski Sport S.A

 

">ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.