Wszystkie barwy Fortuna 1 Ligi

22 Dec 2020 Share

Choć ze względu na pandemię koronawirusa wiele aktywności klubowych musiało zostać zawieszonych, w Fortuna 1 Lidze wiele się działo – na różnych polach. Zrobiliśmy szybki przegląd tego, co działo się wokół pierwszoligowych klubów.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza tradycyjnie zorganizowała turniej dedykowany drużynom młodzieżowym klubów rywalizujących na co dzień w rozgrywkach Fortuna 1 ligi w sezonie 2020/2021. Na zaproszenie gospodarzy odpowiedziały: Widzew Łódź, Radomiak Radom, Sandecja Nowy Sącz, GKS Tychy oraz Resovii Rzeszów oraz Beniaminka Krosno i Motoru Lublin. Niecieczanie zorganizowali również konferencję Bruk-Bet Termalica Conference skierowaną do trenerów piłki nożnej.

 

ŁKS Łódź dzięki niezwykle aktywnym kibicom zrealizował cel w aplikacji Fortuna 1 Ligi - zakup drona dla Akademii. Łodzianie przekazali również nietypową rzecz na aukcję misiów Górnika Łęczna – rycerza (w grudniu odbyła się licytacja). Na socialach społeczność ŁKS-u żyła rozbudową stadionu. Łęcznianie wzorem niderlandzkiego klubu zorganizowali ogólnopolską akcję - #ChceMiSiePomagać. Miś Wojciech i miś Bogdan zyskali nowych pluszowych przyjaciół z innych klubów… Do pomocy w propagowaniu akcji włączyli się również dziennikarze i osoby znane. Kibice Górnika Łęczna przyczynili się również do zrealizowania celu w aplikacji Fortuna 1 Ligi - zakupienia sprzętu bramkarskiego dla Akademii. 

 

Radomiak Radom w 2020 roku obchodził 110-lecie. Pod koniec poprzedniego roku ukazała się publikacja „110 wydarzeń na 110-lecie, a we wrześniu odsłonięto pamiątkowy pomnik. Arka Gdynia na licytację w aukcji Żółto-Niebieski Mikołaj przekazała… asa z rękawa – srebrny medal z finału Pucharu Polski 2018. GKS Tychy w wyjątkowy sposób podziękował kibicom za wsparcie w tym trudnym okresie pandemii. Sztab i piłkarze przygotowali specjalny transparent „Gramy dla Was”. Tyska rodzina przygotowała również akcję #DajMisiePokazać, gdzie opanowały Stadion Zimowy w Tychach.

 

Widzewiacy wraz z piłkarzami Legii Warszawa wzięli udział w akcji pomocowej dla małej Mai. Klub z Piłsudskiego 168 świętował w tym roku 110-lecie, dlatego też przekazy medialne były zdominowane materiałami historycznymi. Na stadionie zawisł szczególny baner przedstawiający 269 widzewskich koszulek, w których występowali zawodnicy na przestrzeni jedenastu dekad, a pracownicy klubu odwiedzili legendy, przekazując ponad 110 podarunków na #110LatPasji. 

 

Miedź Legnica zrealizowała cel w aplikacji Fortuna 1 Ligi, dzięki wzorowej aktywności swoich kibiców będzie mogła wymienić zniszczony branding na kompleksie Boisk Treningowych Akademii. Legniczanie zaprezentowali również nową odsłonę bursy dla młodzieży, a jej podopieczni… przygotowali wyjątkowe kartki świąteczne dla wychowawców! Chrobry Głogów to jeden z pierwszoligowych liderów akcji CSR – rokrocznie działa z sukcesami dla lokalnej społeczności. Sztandarowym projektem jest „Trener osiedlowy” – pozalekcyjne, bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży.

 

Korona Kielce w ramach ligowego dnia #PokolorujPierwszoligowyŚwiat przygotowała konkurs rysunkowy dla swoich kibiców, a w grudniu… przygotowała Szlachetną Paczkę. W Olsztynie przedstawiciele klubu po raz kolejny przypomnieli o konieczności badań piersi – różowa kartka dla życia. Miesiącami trwała również akcja #NajlepszePrzedNami – zostań inwestorem i włącz się w rozwój klubu.

 

Odra Opole w najgorętszym okresie pandemii na wiosnę pamiętała o swoich seniorach, którym przygotowano artykuły codziennej potrzeby i upominek klubowy. W grudniu ponownie przekazała upominki tym, którzy "tworzyli historię klubu". Puszcza Niepołomice była aktywna w trakcie trwania ligowych akcji w serwisach społecznościowych, a na stadionie GKS Bełchatów powił się wyjątkowy mural – z cytatem i wizerunkiem Jana Pawła II. GKS Jastrzębie przygotowało dla najmłodszych konkurs w ramach akcji #PierwszoligowyŚwiat.

 

Zagłębie Sosnowiec dzieliło się z kibicami cenną wiedzą historyczną o lokalnych bohaterach. Sosnowiczanie byli częścią akcji „Buty dla dzieciaka” – wraz ze sponsorami sprawili radość podopiecznym ośrodków szkolno-wychowawczych. Sosnowiczanie odwiedzili Dom Pomocy Społecznej i wręczyli kołdry, pościele oraz słodycze osobom starszym, samotnym. Pracownicy Zagłębia odpowiedzieli na listy do mikołaja dzieciaków z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej numer 2 w Sosnowcu, gdzie zakupili indywidualne prezenty każdemu dziecku, które napisało list z życzeniem. Zagłębiacy dołączyli się również do akcji "Paka dla psiaka". 

Środowisko Sandecji przygotowało paczki dzieciom z lokalnego szpitala, a Resovia… oprócz akcji charytatywnych i akcji oddawania osocza „ozdrowieńców” wsparła również ratowanie Kina Zorzy. Młodzi piłkarze mogli się sprawdzić również na turnieju Resovia Winter Cup. 

 O grudniowych aktywnościach klubów można przeczytać TUTAJ.

Działają aktywnie, działają lokalnie, działają z sercem!ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.