Wirtualne Derby Śląska już w sobotę w Tychach

5 Dec 2017 Share

W piątek swoich rywali podczas Mistrzostw Świata w Rosji poznała reprezentacji Polski, a dziś na Stadionie Miejskim w Tychach odbyło się losowanie drużyn, które wezmą udział w turnieju GKS Tychy FIFA CUP. Pierwsze w historii Wirtualne Derby Śląska zostaną rozegrane w najbliższą sobotę. W zawodach weźmie udział osiem drużyn- Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Ruch Chorzów, Raków Częstochowa, Zagłębie Sosnowiec, Rozwój Katowice, Śląski Związek Piłki Nożnej i gospodarz - GKS Tychy.

- W lutym w trakcie konferencji prasowej z udziałem naszego e-zawodnika powiedzieliśmy, że marzy nam się projekt, który będzie integrował i promował kluby z województwa śląskiego. Chcieliśmy przenieść derby  z zielonego boiska w wirtualną rzeczywistość. Dzięki wielu staraniom i zaangażowaniu sponsorów udało nam się doprowadzić ten projekt do końca. E-Sport to obszar, który ciągle się rozwija, dlatego wychodzimy z inicjatywą promocji śląskiej piłki wśród fanów gamingu. Po zakontraktowaniu e-zawodnika naturalnym krokiem jest dla nas organizacja turnieju - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

 

Turniej odbędzie się 9 grudnia na Stadionie Miejskim w Tychach. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 12 i potrwają do około 20. W grupie A zagrają Górnik Zabrze, Rozwój Katowice, Śląski Związek Piłki Nożnej i gospodarz GKS Tychy. W drugiej grupie zobaczymy Raków Częstochowa, Piast Gliwice, Ruch Chorzów i Zagłębie Sosnowiec.

 

- Jest to bardzo fajna inicjatywa, bowiem mamy możliwość spotkania się na wirtualnym boisku. Skoro idzie nam bardzo dobrze w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy i Pucharze Polski, to na pewno będziemy chcieli dołożyć sukces na trzeciej płaszczyźnie - dodaje Bartosz Cyganek, Górnik Zabrze.

 

Bukmacherzy największe szanse dają gospodarzowi turnieju- GKS Tychy oraz drużynom Piasta Gliwice i Zagłębia Sosnowiec. Wszystkie kluby w swoich szeregach mają e-zawodników.

 

- Z jednej strony na pewno mamy przewagę, ale z drugiej strony turniej będzie rozgrywany w formule 2x2. Jednym z zawodników będzie kibic, którego wyłonimy poprzez eliminacje - podkreśla Mateusz Brzyżkiewicz, dyrektor sekcji E-Sportowej Piasta Gliwice.

 

- Jest to na pewno szansa, bo mamy już pewne doświadczenia. Kibic, którego wybierzemy może okazać się bardzo dobrym zawodnikiem i wymagającym rywalem nawet dla naszego e-zawodnika - zaznacza Przemysław Kubiak, Zagłębie Sosnowiec.

 

Każdy zespół nominuje dwóch reprezentantów. W barwach GKS Tychy wystąpi Patryk "Paniol" Pańka i wyłoniony w eliminacjach kibic "Trójkolorowych". Wszystkie spotkania będą transmitowane na platformie Youtube. Turniej na żywo skomentują  jedni z najlepszych komentatorów sceny E-Sportowej, Jarek "RDK" Radzio i Bartosz „Bejott” Jakubowski. Turniej  będzie można obstawić w firmie ForBet, która jest sponsorem GKS Tychy FIFA Cup.

 

- Przygotujemy ofertę kursową. Faworytami będą te drużyny, które będą mieć w swoich szeregach bardziej doświadczonych i lepszych zawodowych graczy - dodaje Adrian Heluszka, Forbet.

 

Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do półfinału. Zwycięzcy zagrają w wielkim finale. Długość połowy jest zależna od fazy rozgrywek (faza pucharowa - 6 minut, pozostałe mecze 4 minuty). Pojedynki zostaną rozegrane poprzez mecz towarzyski, drużynami klubowymi, które posiadają pięć gwiazdek.

 

- Nie jest to nasza pierwsza taka inicjatywa. Jesteśmy producentem pamięci komputerowych i sprzętu do gamingu, tak więc jest to dla nas naturalny rynek. Połączenie sportu tradycyjnego i E-Sportu jest nietypową i bardzo ciekawą inicjatywą ,dlatego postanowiliśmy zaangażować się w GKS Tychy FIFA Cup - zauważa Iwona Jałowy, GOODRAM.

 

Na najlepszych zawodników turnieju czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Do wygrania są fotele gamingowe, konsole PS4 i sprzęt dla graczy.

 

Sponsorami turnieju są: Gemini Park, GOODRAM, forBET, Mekstal, Energytech, Crafty Cuts, ITEAM4YOU,  Social Media London Style, Invenio QD, Quersus, Genesis, Saturn, Pro Stadion Grupa.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.