Wigilia w Ośrodku Kibice Razem Miedź Legnica

21 Dec 2017 Share

Tradycyjnie przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Ośrodek Kibice Razem Miedź Legnica zorganizował dla swoich podopiecznych kolację wigilijną. W tym roku przy wspólnym stole zasiadły nie tylko dzieci z ośrodka, ale także specjalnie zaproszeni goście.

Przygotowania do kolacji wigilijnej trwały od kilku tygodni. Pracownicy ośrodka wspólnymi siłami starali się zapewnić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, bez których wigilia odbyć się nie może.

 

- Na wstępie bardzo chciałbym podziękować wszystkim sponsorom, którzy pomogli nam w organizacji tej kolacji. To dzięki Wam udało nam się zrobić tak wiele. Mamy stoły zastawione świątecznymi potrawami oraz wymarzone prezenty dla wszystkich dzieci z OKR Miedź – dziękował Krzysztof Piotrowski.

 

Wieczór wigilijny rozpoczął się od śpiewania kolęd, które zainicjowali uczniowie ze Spalonej. Wszystkiemu przysłuchiwał się specjalnie zaproszony na tę okazję ksiądz, który następnie przemówił do zgromadzonych przy stołach. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Zbigniewa Rutki z Urzędu Miasta Legnica, który zawsze uświetnia swoją obecnością tak miłe chwile. Towarzyszyli mu Piotr Żabicki radny Rady Miasta Legnica oraz Kazimierz Pleśniak prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy, które od lat ściśle współpracuje z OKR Miedź. Pośród gości specjalnych byli również przedstawiciele jednej z wrocławskich fundacji, która ufundowała paczki świąteczne dla podopiecznych ośrodka.

 

- Podczas naszych spotkań panuje znakomita atmosfera. Często dzieci, które w nich uczestniczą mogą zobaczyć jak wyglądają prawdziwe święta. Jestem dumny, że dzięki wielu osobom, które pomagają nam bezinteresownie jesteśmy w stanie zapewnić choć namiastkę rodzinnych świąt naszym podopiecznym – dodał Krzysztof Piotrowski.

 

Po przemówieniach i podzieleniu się opłatkiem przyszedł czas na świąteczny barszcz, pierogi i inne wigilijne potrawy. Po nich nastąpił moment oczekiwany przez wszystkie dzieci, czyli wręczanie prezentów. Jak nie trudno się domyślić, wywołał on wielkie uśmiechy na twarzach wszystkich dzieci.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.