Widzew Łódź zbiera 110 litrów krwi na 110 lat

30 Oct 2020 Share

Widzew rozpoczyna ogólnopolską zbiórkę krwi z okazji jubileuszu powstania klubu. Celem inicjatywy jest zebranie w listopadzie co najmniej 110 litrów krwi przez kibiców z całego kraju.

Okres pandemii koronawirusa to czas, kiedy centra krwiodawstwa nie narzekają na oblężenie i bardziej niż zwykle borykają się z pustkami w bankach krwi. Na problem zwrócili uwagę kibice czerwono-biało-czerwonych, którzy zainspirowali przedstawicieli Widzewa Łódź do organizacji ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi. W ten sposób społeczność czterokrotnego mistrza Polski spróbuje wesprzeć proces zbierania tak bezcennej substancji, której nie można wyprodukować w laboratorium lub zastąpić zamiennikiem. - Krew pomimo rozwoju technologicznego dalej jest niezastąpionym lekiem. Krwiodawcą może być osoba pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Żyjemy w czasie epidemii, ale procedura jest całkowicie bezpieczna - powiedziała Joanna Szymczak z RCKiK w Łodzi

 

Akcja swoim zasięgiem ma objąć docelowo cały kraj, a konkretnie wszystkie Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które swoje siedziby mają w miastach wojewódzkich i dużych miastach powiatowych. Do każdego z nich złożono wniosek o zgłoszenie hasła "Widzewska Krew", które fani Widzewa, a także wszyscy gotowi do wzięcia udziału w inicjatywie, muszą podać w momencie podejścia do punktu rejstracji. Warto podkreślić, że oparcie akcji o RCKiK i rozszerzenie jej na obszar całego kraju jest spowodowana sytuacją epidemiologiczną i zamknięciem stadionów na terenie stref czerwonych, dlatego zrezygnowano z koncepcji ściągnięcia do "Serca Łodzi" mobilnego punktu poboru krwi.

 

Akcja rozpocznie się w poniedziałek 2 listopada i potrwa przez cały listopad, kiedy do wiadomości kibiców zostanie podana lista Regionalnych Centrów Krwiodawstwa, w których będzie można oddawać w jej ramach krew. Lista będzie stale aktualizowana i poszerzana o kolejne punkty na terenie całego kraju. Formalnie krew mogą już oddawać kibice z Łodzi, a także sympatycy łódzkiego klubu mieszkający w Krakowie, Bydgoszczy i Kielcach.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.