Trzeci memoriał "5 chłopaków ze Stali"

11 Jul 2019 Share

Na błoniach MOSiR Mielec odbędzie się charytatywny memoriał piłkarski „5 Chłopaków ze Stali”. Jego organizatorem jest Krystian Pydych, wydarzenie ma upamiętnić piłkarzy, którzy zginęli w wypadku drogowym w Weryni wiosną 2016 roku.

Krystian Pydych również podróżował busem, którym na mecz 3 ligi jechała grupa zawodników Wólczanki Wólka Pełkińska, wcześniej związana ze Stalą Mielec. Na zakręcie bus uderzył w ciężarówkę. Zginęło pięciu sportowców, Krystian stracił wówczas dwóch braci, sam był ciężko ranny i do zdrowia wrócił po wielomiesięcznej rehabilitacji.

 

Dwa lata temu po raz pierwszy przygotował sportowe wydarzenie, która ma upamiętnić zmarłych piłkarzy ale też zgromadzić pieniądze dla potrzebujących dzieci, osób ciężko chorych bądź poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

 

W turnieju piłkarskim, zaplanowanym na sobotę 13 lipca 2019 roku, zagrają cztery drużyny: Przyjaciele Chłopaków, Wólczanka Wólka Pełkińska, Smoczanka Mielec oraz Gwiazdy Ekstraklasy & Muzycy. Ekipy te zagrają na małych boiskach, w systemie każdy z każdy, mecze trwać będą po 20 minut. Finał trwał będzie natomiast 30 minut. Mecz odbędą się na błoniach MOSiR w Mielcu.

 

W tym roku Memoriał będzie okazją by finansowo wesprzeć Hannę Zając – podopieczną Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą oraz Maję Watracz – podopieczną Fundacji „Zdążyć z Pomocą”.

 

Rywalizacji piłkarskiej towarzyszyć będą animacje dla dzieci w strefie rodzinnej, której przygotowaniem zajął się również Ośrodek Kibice Razem Stali Mielec oraz Agencja Alternatywa.

 

Pierwsze mecze Memoriału odbędą się 13 lipca 2019 roku o 14:15. Finał wyznaczony został o 16:00. Po Memoriale, na Stadionie Miejskim w Mielcu, odbędzie się turniej 80-lecia FKS Stal Mielec z udziałem: PGE FKS Stal Mielec, FK Poprad oraz reprezentacji AFE Hiszpania. Pierwszy mecz o 19:00.

 

Po Memoriale zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa „5 Chłopaków ze Stali” na Stadionie Miejskim w Mielcu.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.