Stadion Miejski Tychy gotowy na Euro U-21!

17 Jun 2017 Share

Tychy odliczają już godziny do startu największej imprezy w historii miasta. Już w niedzielę na Stadionie Miejskim pierwszy mecz Mistrzostw Europy U21. O godzinie 18 na murawę wybiegną zawodnicy reprezentacji Niemiec i Czech.

- Stadion Miejski Tychy jest gotowy na przyjęcie najlepszych drużyn w Europie. Operacja pt. Euro U21 rozpoczęła się już ponad dwa lata temu. W tym czasie odbyliśmy kilka spotkań z przedstawicielami PZPN i UEFA. Goście z europejskiej federacji byli pod dużym wrażeniem obiektu oraz całej infrastruktury.  Wszyscy w Tychach czekają już z niecierpliwością na start turnieju- mówi Krzysztof Trzosek, Venue Media Officer Stadionu Miejskiego w Tychach.W Tychach zagrają reprezentacje Niemiec, Czech, Włoch oraz Danii. Na Stadionie Miejskim odbędzie się także półfinał. Bilety na to spotkanie zostały już wyprzedane. Nie ma już także wejściówek na spotkanie
Czechy-Niemcy. Cały czas kupić można bilety na dwa pozostałe pojedynki Czechy-Włochy oraz Czechy-Dania. - Dzień przed meczem każda drużyna odbędzie oficjalny trening oraz konferencje prasową. Po raz pierwszy w  historii podczas półfinałów oraz finału testowany będzie mobilny system tłumaczenia symultanicznego.  Sygnał np. z Tychów będzie wysyłany do Londynu. Tam będzie siedział tłumacz, którego dziennikarze usłyszą na słuchawkach za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej- dodaje Krzysztof Trzosek, VMO Stadionu Miejskiego w Tychach.Euro U21 cieszy się także dużym zainteresowanie mediów. Podczas turnieju w Czechach akredytowanych było 1008 dziennikarzy z 23 krajów świata m.in. z Brazylii, Japonii oraz Korei Płd. Do Tychów na pewno przyjedzie telewizja z Włoch, Czech, Niemiec oraz Danii. - Do Polski przyjedzie ponad 30 stacji telewizyjnych z 12 krajów. Po raz pierwszy w historii, spotkania EURO U21 będą transmitowane w Afryce i Australii. Szacujemy, że na całym świecie turniej dotrze do ponad 100 milionów odbiorców. Warto zaznaczyć, że jeśli w danym kraju żadna ze stacji nie będzie transmitowała spotkań, to UEFA udostępni dla jego mieszkańców przekaz na YouTube, a to zwiększy zasięg turnieju- podkreśla Krzysztof Trzosek.

 


Turniej to nie tylko atrakcje na stadionie. W Tychach wszystkie spotkania rozegrają nasi południowi sąsiedzi. Podopieczni Vítězslava Lavička mieli już okazję gościć w naszym mieście. W marcu Czesi odbyli trening na murawie Stadionu Miejskiego oraz spotkali się z mieszkańcami Tychów w Pasażu Kultury Andromeda. Przed samym startem turnieju reprezentacja Czech ponownie zawitała do Tychów. Na boisku OKS Zet Tychy w Paprocanach  podopieczni Lavicki w czwartek odbyli oficjalny trening, po którym kibice mieli okazję zdobyć autografy oraz zrobić zdjęcia. Turniej to przede wszystkim wiele piłkarskie święto dla kibiców. Dla mieszkańców oznacza także zmiany w organizacji ruchu w okolicach stadionu. Od 17.06.2017 do 27.06.2017 roku parkowanie na ul. Baziowej nie będzie możliwe. W tych dniach dla mieszkańców zostanie wydzielona część parkingu w rejonie Krytej Pływalni. W  dniach  18.06.2017,  21.06.2017,  27.06.2017  w godzinach  od  15:00 do  20:45  oraz w  dniu  24.06.2017  od  godziny 17:45 do godziny 23:30 z ruchu zostanie wyłączona ul. Baziowa oraz ul. Edukacji. Zakaz nie będzie dotyczył tylko autobusów komunikacji miejskiej oraz osób upoważnionych. W dniach 21.06.2017 oraz 27.06.2017 parking przy ul. Sadowej 4 na terenie RPWiK  będzie udostępniony dla kibiców po godzinie 16:00.- Bilet na mecze EURO U-21 będzie uprawniał do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej na terenie miasta. Z tego przywileju skorzystają także osoby posiadające akredytację oraz wolontariusze. Zachęcamy kibiców do pozostawienia swoich samochodów i dotarcia na mecze środkami komunikacji miejskiej organizowanej przez Miasto Tychy - zaznacza Krzysztof Trzosek, VMO Stadionu Miejskiego w Tychach.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.