Sport osiedlowy nie może zginąć, więc z osiedla na Stadion Narodowy

23 Sep 2022 Share

Dobiega końca trzecia edycja piłkarskiej Ligi Osiedlowej Chrobrego Głogów. Znamy już jej zwycięzców, którzy w nagrodę pojechali do Warszawy. W czwartek wieczorem grupa ponad trzydziestu uczestników finansowanego przez Gminę Miejską Głogów, a prowadzona przez Chrobrego projektu wzięła udział w meczu reprezentacji Polski z Holandią i miała okazję zobaczyć na żywo Roberta Lewandowskiego oraz innych piłkarzy czołowych klubów Europy.

 
Piłkarska Liga Osiedlowa stała się ważną częścią projektu Trener Osiedlowy. Jest on interdyscyplinarny i ma też charakter rekreacyjny, stąd grupowe wyjścia na baseny, ale trenerzy prowadzący podkreślali, że dużym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza piłka nożna. Znaleźliśmy więc dla niej miejsce poprzez organizację rozgrywek, które pod względem zasad mają stanowić namiastkę profesjonalnej ligi na osiedlowym boisku. W tym roku do ligi w dwóch kategoriach wiekowych przystąpiło w sumie 13 osiedlowych drużyn.
 
W młodszej kategorii zwycięstwo przypadło drużynie AC Wylewy SP 13, która na dwanaście spotkań triumfowała w jedenastu. Bardziej zacięta rywalizacja miała miejsce w starszej grupie, w której broniący tytułu Parkowcy SP 7 najgroźniejszych rywali wyprzedzili zaledwie o punkt. Decydowała przedostatnia kolejka.
- Ogółem wszystko poszło dobrze, ale trzeba przyznać, że zwłaszcza „jedenastka” trochę dała nam się we znaki - mówił Kacper Sikora, jeden z zawodników Parkowcy SP 7 i zarazem stały bywalec Trenera Osiedlowego, który na zajęcia uczęszcza od samego początku, czyli od 2016 roku.
 
Z częścią osiedlowych mistrzów na osiedlowym boisku spotkał się obrońca Chrobrego Michał Ilków-Gołąb.
- Wielu piłkarzy światowego formatu podkreśla, że zaczynali na boiskach między blokami. Wiadomo, że jest możliwość uczestnictwa w sformalizowanych treningach na przykład w Akademii Piłki Nożnej Chrobrego, ale sport osiedlowy musi być cały czas i nie może zginąć - powiedział Michał Ilków-Gołąb.
 
Zwieńczenie tegorocznej edycji Ligi Osiedlowej nastąpiło w czwartek. Na rano zaplanowano wyjazd do Warszawy, następnie jej zwiedzanie, a wieczorem obejrzenie meczu Ligi Narodów reprezentacji Polski z Holandią. Rok wcześniej triumfatorzy również mieli okazję pojechać na mecz Biało-Czerwonych na PGE Narodowy i mamy nadzieję, że stanie się to naszą tradycją.
 
Projekt Trener Osiedlowy nie kończy się jednak na tym wyjeździe, bo zajęcia na ośmiu osiedlowych boiskach potrwają do końca października. Na październik planujemy też organizację cyklicznego turnieju „Z Boiska na Stadion”. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie  www.trenerosiedlowy.glogow.org.
 

"Za wsparcie wyjazdu dzieci i młodzieży na mecz reprezentacji Polski serdecznie dziękujemy władzom Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Pierwszej Ligi Piłkarskiej" - mogliśmy przeczytać na oficjalnej stronie klubu. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.