Rozpoczął się nowy rok szkolny w SMS Miedź!

5 Sep 2017 Share

Tegoroczny rok szkolny w SMS Miedź Legnica będzie należał do wyjątkowych. Pierwszy raz w historii naszej szkoły na oficjalnej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego pojawili się uczniowie, którzy będą uczęszczać do klas szkoły podstawowej. Oferta przygotowana dla nich przez SMS Miedź jest bezkonkurencyjna! Wielu z nich, wybierając szkołę Miedzi, spełniło swoje marzenia.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego była wyjątkowa. Oprócz licealistów i gimnazjalistów pojawili się na niej także najmłodsi uczniowie SMS Miedź, którzy rozpoczną naukę w klasach szkoły podstawowej. – Ponad 80 osób w tym roku będzie uczyć się w klasach szkoły podstawowej. Mamy dla nich bardzo ciekawą ofertę, w której oczywiście jest wiele sportu, ale także zajęć z języków obcych – mówiła dumnie Monika Gagaczowska-Panek, dyrektor SMS Miedź.

 

 

Pod wielkim wrażeniem swojej nowej szkoły był Szymon Kowalczyk, który bez wahania wybrał SMS Miedź jako kolejny stopień w swojej przygodzie z futbolem i edukacją. – To było moje marzenie, żeby chodzić do SMS Miedź. Jestem już zawodnikiem Akademii Piłkarskiej Miedzi i nie wyobrażałem sobie innego scenariusza. Szkoła bardzo mi się podoba, mam już tutaj kolegów i koleżanki. Wiem, że był to dobry wybór – mówił młody zawodnik Akademii Piłkarskiej Miedzi, który był także pod wrażeniem samej siedziby SMS Miedź.

 

 

Podczas uroczystości otwarcia roku szkolnego nie brakowało absolwentów SMS Miedź. Jednym z nich jest Tomasz Żyliński – jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Akademii Piłkarskiej Miedzi, który w tym sezonie został włączony do kadry pierwszoligowego zespołu z Legnicy! Co ważne, Żyliński był jednym z najlepszych uczniów oraz absolwentów SMS Miedź. Nie tylko świetnie gra w piłkę, ale miał również znakomite wyniki w nauce! Jak mówi, bardzo przywiązał się do nauczycieli oraz kolegów z SMS Miedź. – Wspominam tę szkołę znakomicie. Jest to bardzo dobre miejsce dla przyszłych piłkarzy. Cieszę się, że naukę tu rozpoczną również dzieci z podstawówki, które nie mogły wymarzyć sobie lepszego miejsca do rozwoju. Jestem pewny, że zarówno nauczyciele jak i trenerzy zadbają o ich jak najlepszy rozwój – mówił Tomasz Żyliński.

 

Podczas uroczystości otwarcia roku szkolnego 2017/18 w SMS Miedź Legnica nie zabrakło także Lwa Miedziaka, oficjalnej maskotki Miedzi, który – co prawda – spóźnił się na apel, ale był znakomicie przygotowany… do zajęć lekcyjnych. Miedziak z głośnym „przepraszam za spóźnienie” pojawił się w trakcie inauguracji nowego roku szkolnego i zasiadł w jednej z ławek, uzbrojony w przybory szkolne, które przyniósł we własnym plecaku. – Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego chciałbym życzyć wszystkim uczniom SMS Miedź jak najlepszych wyników w nauce, samych szóstek i wytrwałości w treningach – powiedział.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.